Foto: Shutterstock
Virtuves darbos, iespējams, grūti atrast vēl ķēpīgāku darbu par pieķepušas cepeškrāsns tīrīšanu, kur piedeguši tauki vai ēdiens uz pamatnes. Labā ziņa – viss ir vēršams par labu, un te būs daži noderīgi padomi šajā sakarā.

Cepeškrāsns darbības laikā

Vislabāk novērst šo likstu, kad ēdiens tikko nolijis vai sabiris cepeškrāsnī, pirms vēl tas sācis piedegt. Tāpēc, ja redzi, ka cepamtraukam veļas pāri siers vai pil tauki no pannas, veikli ieber miltus cepeškrāsns pamatnē. Tie uzsūks šķidrumu un izveidos drupačām līdzīgus veidojumus, kas noteikti pēc tam būs vieglāk iztīrāmi par piedegušu virsmu. Šī metode derēs, ja izlijis kaut kas šķidrs un vēl karsts. Pēc tam, kad krāsns atdzisusi, drupačas, protams, jāizslauka.

Ja gatavošanas laikā sākuši degt tauki un iekšpusē dūmo, efektīva metode, kā likvidēt nepatīkamo smaku – izbārsti apakšā labi daudz rupjo sāli. Tas uzsūks smaku un pēc durvju virināšanas dūmi nepiesmirdinās visu telpu, turklāt var turpināt gatavot ēdienu. Sāls arī palīdzēs ēdienam nepiedegt. Pēc tam sāls jāizslauka, kad krāsns jau atdzisusi.

Virsmas tīrīšana

Nemaz nevajag meklēt veikalu plauktos speciālus tīrīšanas līdzekļus, jo pieķepušos traipus visai labi notīrīs arī soda, kas sajaukta ar ūdeni. Izveido pastas konsistencei līdzīgu masu, iesmērē ar to virsmu, atsāj uz laiku ievilkties un tad ar neabrazīvu sūkli notīri virsmu, raksta ''Home and Garden''.

Labi piekaltušus traipus cepeškrāsnī var nomazgāt, ja vispirms to samitrināsi ar mitru lupatiņu, tad iesmērēsi ar trauku mazgājamo līdzekli, kādu laiku atstāsti un tad ar lupatiņu notīrīsi. Trauku mazgājamais līdzeklis satur vielas, kas labi tiek galā ar taukiem, tāpēc arī šī metode būs visai iedarbīga.

Vēl šādās reizēs par labu tiek atzīts etiķis. Samitrinot piekaltušo traipu ar etiķi, arī tādā veidā izdosies visai viegli pēc laika ēdiena paliekas noslaucīt bez liekas kasīšanas un virsmas skrāpēšanas.

Pēc tīrīšanas gan svarīgi cepeškrāsni izslaucīt ar mitru lupatiņu un noteikti savākt visus sausos gružus, lai tie nepiedegtu nākamajā krāsns darbināšanas reizē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!