Фото: Shutterstock
Neatkarīgi no tā, cik efektīva ir ventilācija, spoguļa aizsvīšana vannasistabā ir visai bieži novērojama situācija. Varētu jau izlikties to nemanām, taču tas kļūst kaitinoši, ja pēc dušas vai vannas viss spogulis ir aizsvīdis tā, ka neko caurredzēt nevar. Lai nevajadzētu katru reizi slaucīt ar sausu dvieli vai roku, pie viena atstājot švīkas, izmanto kādu no šīm metodēm, kas neļaus spogulim tik ātri aizsvīst.

Var, protams, iegādāties speciālus ķīmiskos līdzekļus jeb aerosolus, ko izsmidzinot, spogulis pēc tam neaizsvīdīs, bet var arī izmantot to, kas ir mājās, un panākt līdzīgu rezultātu.

Ja pa rokai ir šķidrās ziepes, pārliecinies par šī paņēmiena efektivitāti. Uz papīra salvetes izsmidzini šķidrās ziepes un tad rūpīgi izsmērē pa spoguli, līdz ziepju paliekas ir izsmērējušās un netraucē redzēt atspulgu. Šī metode būs iedarbīga uz aptuveni 4-5 dienām, tad atkal vajadzēs spogulim uzklāt jaunu ziepju kārtu, lai tā pasargātu no miglainā skata.

Otrs, un ne mazāk efektīvs paņēmiens, kā neļaut spogulim aizsvīst pēc mazgāšanās, ir iesmērēt to ar skūšanās putām. Līdzīgi kā ar šķidrajām ziepēm, arī putas izsmērē pa spoguļa virsmu. Šajā gadījumā to vieglāk būs darīt ar plaukstu. Putas gan neuzsūksies un atstās paliekas, tāpēc tās pēc izsmērēšanas noslauki ar salveti.

Arī pēc šī līdzekļa iemēģināšanas atšķirība ir acīmredzama. Spogulis neaizsvīst, bet, lai tas tā būtu ilgstoši, process jāatkārto ik pēc 5-7 dienām.

Ja virtuves skapītī pudelītē glabājas etiķis, sajauc to vienādās proporcijās ar ūdeni, iepildi pudelē ar pulverizatoru un izmanto kā līdzekli spoguļa virsmas notīrīšanai. Atšķirībā no iepriekšējām metodēm, šajā gadījumā spoguļa virsmu vienlaikus arī attīrīsi, jo etiķis ļoti veiksmīgi atmiekšķēs pieķepušus traipus un pasargās virsmu no aizsvīšanas liela mitruma ietekmē.

Līdzekli izsmidzini uz spoguļa, tad ar avīzi, mikrošķiedras lupatiņu notīri virsmu, lai paliek spožs klājums. Svarīgi virsmu apslaucīt vairākkārtīgi, lai nekur nepaliktu redzams izsmidzinātais līdzeklis.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !