Foto: PantherMedia/Scanpix

Zināms, ka vairums sadzīvē izmantojamie līdzekļi ir lieliski palīgi arī uzkopšanas darbos, un viens no tiem ir zobu pasta. Pietaupot zobu pastu rīta un vakara higiēnas rituāliem, to var izmantot arī rotu spodrināšanā, klavieru taustiņu, gumijas apavu un citu priekšmetu tīrīšanas darbos.

Apavi

Apavi no gumijas materiāla bieži vien iegūst tik grūti notīrāmus traipus, ka nav ne mazākās nojausmas, kā no tiem atbrīvoties. Izrādās, viens no efektīvākajiem traipu noņēmējiem ir zobu pasta, ko ar mazu birstīti vai zobu birsti, iesmērē un paberzē. Tādā veidā var atbrīvoties ne tikai no netīrumiem, bet arī krietni iesēdušiem traipiem. Zobu pastas izmantošana noderēs īpaši tiem apaviem, kam zoles apmales ir baltā krāsā, jo tie atgūs savu sākotnējo spožumu jau pēc pirmās tīrīšanas reizes. 

Klavieres

Klavieru īpašnieki noteikti reizi pa reizei saskaras ar to, ka taustiņu ziloņkaula spožums ar laiku nosūbē un ir grūtības to nopulēšanā, turklāt ar ūdeni nav ieteicams mazgāt, lai šķidrums neaiztecētu garām. Izrādās, viens no efektīvākajiem tīrīšanas līdzekļiem ir zobu pasta, ko ar maigām masāžas kustībām berzējot, var nopulēt visus sakrājušos putekļus. Pēc tīrīšanas, taustiņi jānoslauka ar viegli mitru drānu.

Juvelierizstrādājumi

Nosūbējušus gredzenus, kulonus, ķēdītes un auskarus var veiksmīgi atjaunot tieši ar zobu pastas izmantošanu, iztīrot visas spraugas un vietas, kur sakrājušies netīrumi vai izveidojušies nosēdumi. Pēc tīrīšanas nepieciešams pastu notīrīt ar mitru drānu.

Plastmasas stikls

Dodoties baudīt ziemas priekus uz kalnu, viena no inventāra sastāvdaļām ir aizsargbrilles, kuras mēdz nosmērēties tā, ka, pat pulējot ar drānu, nekas netiek līdzēts. Arī peldēšanā nepieciešamās niršanas brilles un automašīnu lukturi mēdz noputēt un aizmigloties tā, ka ne ar kādiem līdzekļiem nav iespējams no tā atbrīvoties. Šādās situācijās glābiņš var būt zobupasta, jo tās abrazīvā konsistence lieliski nopulēs un notīrīs stiklus, un skatiens tālumā būs daudz skaidrāks. Starp citu, zobu pastas izmantošana palīdzēs arī pret plastmasas stikl aizsvīšanu.

Aizsvīduši spoguļi

Ja arī tavas vannas istabas spogulis pēc dušas vai vannas apmeklējuma mēdz aizsvīst tā, ka ir grūti kaut ko cauri redzēt, ir vērts izmēģināt tā notīrīšanu ar zobu pastu. Nākamajā reizē, pirms došanās mazgāties, iesmērē spoguli ar zobu pastu, un pēc tam to notīri – efektam vajadzētu būt ievērojamam. 

Izlietņu tīrīšana

Tā vietā, lai izmantotu spēcīgus ķīmiskos līdzekļus izlietnes tīrīšanā, pamēģini to aizstāt ar zobu pastu. Ar tās palīdzību, var veiksmīgi nopulēt dažādus traipus, un arī notekas vietas spraugas ar abrazīvu zobu pastu var ļoti labi iztīrīt.

Lūpu krāsas un tintes traipi

Ja uz kāda auduma nejauši nokļuvuši lūpu krāsas vai tintes nosēdumi, nākamajā reizē zināsi, ka tos var veiksmīgi likvidēt ar zirņa lieluma zobu pastu. Iesmērē notraipīto vietu ar pastu un berzē auduma vienu pusi pret otru, lai berzes rezultātā traips izietu. Pēc tam audumu vēlams kārtīgi izskalot. Ja ar to nav līdzēts, šo procesu atkārto vēlreiz, un pēc pāris reizēm traipiem noteikti jābūt zudušiem.

Nospiedumi no krūzēm

Izrādās, pat no karsto krūžu atstātajiem nospiedumiem uz koka mēbelēm spēj novērst zobu pasta. Ir vērts pamēģināt, vai ne? 

Nelabvēlīga smaka rokās

Ja gadījies darīt kādus darbus, kā rezultātā ar ziepēm un ūdeni nepietiek, lai atbrīvotos no nepatīkamās smakas, ņem talkā nelielu daudzumu zobu pastas. Tā palīdzēs atbrīvoties no nepatīkamajiem aromātiem.

Traipi uz sienām

Ja bērni ar krītiņiem vai zīmuļiem ir atstājuši savas mākslinieciskās dotības uz krāsotām sienām, vari censties no tiem atbrīvoties, izmantojot nelielu daudzumu pastas un mitru drānu. Ja zīmējums ir cieši iesēdies sienā, tad ir jāizmanto kāda abrazīvāka birste. 

Plastmasas pudeles

Ja tavs ikdienas rīta kokteilis tiek ieliets plastmasas pudelē, vai arī bērna piena pudelīte ar laiku piesūkusi nepatīkamus aromātus, arī šādās situācijās palīdzēs zobu pasta. Patiesībā tā palīdzēs atbrīvoties no nepatīkamā aromāta daudz ātrāk, nekā spēj iedomāties, tikai pēc tam pudele vai trauks ir kārtīgi jāizskalo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!