Foto: Shutterstock
Bez sāls noteikti nav iedomājama neviena virtuve, lielākoties to pievienojam ēdienam, bet vai zināji, ka baltie kristāli var būt itin noderīgi reizēs, kad jānoberž piededzis ēdiens pannā vai jāiztīra sarkanvīna traipi no paklāja? Ja vēl neesi apjautis sāls labās īpašības dažādos mājsaimniecības jautājumos, ieklausies ''The Kitchn'' padomos.

Abrazīvs

Iemesls tam, kāpēc nereti dažādu virsmu tīrīšanā ieteicams izmantot sāli, ir konsistence. Abrazīvie graudiņi lieliski noberž virsmu un attīra to, tanī pat laikā neatstājot švīkas vai skrāpējumus, kā tas būtu, piemēram, ar metālisko diegu švammi. Sāls ir abrazīvs, bet ne tik ciets kā piemēram smilšu graudiņi, lai kādu virsmu sabojātu, turklāt tas nav kaitīgs, lai izvairītos to lietot, piemēram, katla beršanai. Ja sāls šķiet par graudainu, to var atšķaidīt ar etiķi vai eļļu, iegūstot efektīvu līdzekli, piemēram, koka virsmu attīrīšanai.

Absorbējošs

Savulaik nemaz nebija citu dēlīšu kā vien koka, un parasti tos pēc dažādu produktu griešanas, piemēram, gaļas, ķiploku vai zivs, samitrināja ar ūdeni un ieberza ar sāli. Tas ir zelta vērts paņēmiens, ko izmanot arī šobaltdien, jo sāls uzsūc nepatīkamās smakas un lieliski attīra šķiedras.

Izlijis vīns uz galdauta vai paklāja? Pirmais, ko dari – uzber sāli uz traipa. Sāls uzsūks mitrumu un neļaus tam iesūkties tālāk šķiedrās. Tāpat šo absorbēšanas spēju ieteicams izmantot, ja apavi sasvīduši vai kļuvuši slapji no iekšpuses. Ieber sāli un tas izdarīs visu tavā vietā. Pēc tam to tikai izber.

Joprojām nav atklāts labāks veids, kā bez ķīmiskiem līdzekļiem iztīrīt ledusskapi. Sāls apvienojumā ar dzeramo sodu un ūdeni ir labākais maisījums, kas novērsīs nepatīkamo smaku.

Savienība ar skābi

Nav jāmeklē jaudīgi ķīmiskie līdzekļi, lai novērstu smaku kanalizācijas caurulēs, iztīrītu krūzītes no kafijas vai melnās tējas paliekām, nospodrinātu metālus vai atbrīvotos no rūsas paliekām. Šādos un citos gadījumos atliek vien sāli sajaukt ar kādu skābi saturošu vielu, piemēram, etiķi vai citronu sulu, un darbiņš būs padarīts! Reizēs, kad ar pliku sāli vien nepietiek, pievieno ko skābu, lai notiek ķīmiskā reakcija, un no netīrumiem vairs nebūs ne vēsts.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!