Foto: Vida Press
Ar pili allaž asociējam kaut ko pārspīlēti greznu un šiku, taču nereti pils var būt arī kas pieticīgāks un ne kā muzeja eksponāts, bet pat visai piemērots dzīvošanai. Šī Anglijā būvētā pils ir viens no tiem piemēriem, turklāt tā meklē jaunus saimniekus.

Lai arī pils joprojām izskatās visai autentiska un ar vēstures liecībām, mēs redzam tikai nelielu daļu no tā, kāda Starboro pils izskatījusies savulaik. Tā nebūtu pils, ja citu ēku vidū tā neizceltos ar ko īpašu. Piemēram, Starboro pils celta jau tālajā 1342. gadā, tai bijuši četri torņi, lieli vārti, kas savienoja aizsarggrāvjus un lielo tiltu, taču joprojām tā atrodas uz salas, tāpēc nama iedzīvotājiem un viesiem ir ekskluzīva iespēja laivot apkārt ēkai.

Šobrīd pils dzīvojamā platība ir pie simts kvadrātmetriem, taču greznība slēpjas pašā arhitektūrā un tuvajā apkaimē. Pils piedzīvojusi karu, demolēšanu, pārvērtības un atjaunošanu, kā rezultātā šobrīd tā meklē jaunus iemītniekus. Pili atjaunojuši jomas lietpretēji, respektējot ēkas vēsturi un pēc iespējas saglabājot katru vēsturisko pazīmi. Ne miņas no pārspīlēti mūsdienīga interjera, bet gan pārdomāti materiāli, gotikas arhitektūrai pieskaņotas mēbeles.

Foto: Vida Press

Šobrīd smalkais nams ietver lielu viesistabu, virtuvi, divas guļamistabas un vannasistabu. Cik atturīga un netipiska stila ēka tā izskatās no ārpuses, tikpat neraksturīgi iekārtotas dzīvojamās telpas. Koka sijas raisa mājīgāku noskaņu uz balto sienu fona, mēbeles izvēlētas klasiska stila, kas harmoniski saskan ar autentisko krāsni, kas arī ir vēstures liecība.

Līdzās pilij ir neliela mājiņa ar virtuvi, guļamistabu, vannasistabu un visu nepieciešamo ērtai dzīvošanai kādiem viesiem. Tāpat apkārt pilij ir visai plaša dārza teritorija, kur baudīt lauku āres un Anglijas šarmējošo lauku dabu. Par to visu jaunajam īpašniekam nāksies šķirties no aptuveni diviem miljoniem eiro (£ 1,75 miljoni), vēsta ''Vida Press''.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!