Foto: Shutterstock
Ja mājās ir paciņas sodas, tā būs kā glābiņš gan tad, kad vīns uzlijis uz paklāja, kanalizācija aizsērējusi vai katls piededzis, taču ir reizes, kas šo pulveri labāk aizvietot ar ko citu, lai nesabojātu virsmu.

''The Kitchn'' apkopojis visai biežas situācijas mājas uzpucēšanā, kad sodu labāk aizvietot ar ko citu.

Lai arī virtuvē pat visai bieži kā piemērotākais līdzeklis dažādos tīrīšanas darbos ir tieši soda, alumīnija priekšmetus labāk ar to nemazgāt. Kā zināms, soda var ļoti labi aizstāt trauku mazgājamo līdzekli, taču ne reizēs, kad jāmazgā alumīnija katliņš, kēksa forma vai kāds kausiņš. Jāņem vērā, ka soda tomēr ir abrazīva un alumīnija priekšmetiem tas nav vēlams. Ja viegli iemasēsi sodu šādā virsmā un ātri noskalosi, skāde netiks nodarīta, bet ilgai mērcēšanai un stiprai beršanai labāk atrast citus līdzekļus.

Līdzīgi ir ar antīkiem sudraba priekšmetiem – arī šajos gadījumos soda abrazīvās konsistences dēļ virsmu var sašvīkāt. Par sodas nepielietošanu jāatceras arī porcelāna traukiem ar dekoratīviem zīmējumiem, uzlīmētām pērlēm, zelta vai citiem spīdīgiem, dekoratīviem elementiem. Šādus traukus soda var neatgriezeniski sabojāt.

Diez vai ir daudz tādu, kam mājās ir zelta trauku kolekcijas, tomēr piesardzīgiem ar sodas pielietošanu jābūt arī tad, ja šķīvjiem, krūzītēm vai citiem traukiem ir, piemēram, apzeltīta maliņa vai citi dekoratīvi elementi. Apzeltījumam nepatiks sodas klātbūtne – ar laiku tas var nosūbēt, zaudēt spozmi un citādi mainīt izskatu.

Ja vēlies izmantot sodu marmora virsmas tīrīšanai, atceries – sodu no šī materiāla labāk turēt pa gabalu! Tas pats attiecas arī uz citām dabīgā akmens virsmām – sodas sārmainā ietekme var nelabvēlīgi ietekmēt materiālu. Tā vietā izvēlies virsmai atbilstošus tīrīšanas līdzekļus.

Ja grīdas segumu klāj flīzes, arī šajā gadījumā sodu labāk nepievienot ūdenim. Grīdas mazgāšanai vajadzīgs līdzeklis, kas izšķīst, nevis ir abrazīvs un pēc sevis atstāj skrāpējumus. Ņem to vērā – grīdas mazgāšanai izvēlies tam paredzētos līdzekļus!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!