Foto: Shutterstock
Ko darīt, ja pazaudēta laika sajūta, bet ciemiņi jau pēc pāris minūtēm klauvēs pie tavām durvīm? Neuztraucies, jo pat virtuve, kuras tīrīšana parasti aizņem ievērojamu laika nogriezni, ir iztīrāma 15 minūtēs. Lūk, rīcības plāns, kā likt ēst gatavošanas vietai spīdēt un laistīties vien pāris minūšu laikā!

"The Spruce" raksta, ka vispirms noteikti vajadzētu savākt visus tīrīšanas līdzekļus vienuviet. Nemaz nenovērtē par zemu šo soli! Atrodi papīra dvieļus, paņem lupatiņas, sūkļus, arī virtuves iekārtu speciālos tīrāmos (ja tādi ir). Ja sāksi meklēt tos paralēli tīrīšanas procesam, ne tikai lieki zaudēsi laiku, bet arī aizmirsīsi, kas tev īsti tajā brīdī vēl bija jādara.

Ja mājās ir izlietne, kura sastāv no divām daļām, vienu pusi piepildi ar karstu, ziepjainu ūdeni, bet otru pusi izmanto, lai saliktu netīros traukus. Tiem, kuriem mājās ir viendaļīgā izlietne, uzreiz ieteicams likt tur iekšā traukus, lai nepieciešamības gadījumā tie atmiekšķētu piekaltušo pārtiku.

Atcerieties, ka lielākos un netīrākos traukus jāliek apakšā, lai tie ilgāk varētu būt siltajā ūdenī, tādējādi atvieglojot mazgāšanas procesu. Ja sakrājušās nemazgātas arī pannas vai kūku gatavošanas trauki, ielej tajos siltu ūdeni un neliec blakus izlietnei. Viss jādara paralēli!

Foto: Shutterstock

Kamēr trauki mirkst ūdenī, pievērsies visiem gružiem un netīrumiem, kuriem vajadzētu atrasties miskastē – iepakojumu papīriem, izlietotām salvetēm u.c. Vēl pagaidām laid acis garām priekšmetiem, kuri nezināmu iemeslu dēļ atrodas virtuvē, lai gan tiem tur it nemaz nevajadzētu būt. Koncentrējies tikai uz šāda veida lietām.

Kad visi liekie netīrumi izmesti miskastē, paņem lielu grozu vai maisu un sāc tajā likt visu, kam virtuvē nav jābūt. Starp citu, nebrīnies, ja atradīsi priekšmetus un lietas, kuras jau kādu brīdi nevarēji atrast, piemēram, mīļāko pildspalvu, telefona austiņas, arī kādu aksesuāru u.c. Tev tagad nav laika, lai katru no tiem liktu pareizajā vietā, tāpēc saliec visu vienuviet, un pēc ciemiņu aiziešanas sāc domāt, kur tās izlikt.

Pēc tam ķeries klāt priekšmetiem, kuri virtuvē ir iederīgi, bet neatrodas pareizajā vietā. Atceries, ka tagad nav īstais laiks, lai skaisti sabīdītu krūzītes vai sarindotu nažus no lielākā uz mazāko – galvenais visu nolikt pareizajās vietās, taču nenogrūst arī kaut kur pārāk tālu, lai nākamajā rītā varētu piederumus atrast.

Foto: Shutterstock

Laiks sākt trauku mazgāšanu! Ja mājās nav trauku mašīnas, šis process varētu aizņemt salīdzinoši ilgu laiku (ņemot vērā, ka dotais šobrīd laiks ir tikai 15 minūtes). Ņem talkā kādu mājinieku, kuriem uzticēt šo darbu, taču, ja ir pieejams vēl viens darbīgu roku pāris, pieliec viņu pie trauku slaucīšanas. Patiesībā laba atbalsta komanda, kura tīrīšanas laikā var no taviem pleciem noņemt kaut daļu sloga, ir ļoti svarīga.

Kad trauku mazgāšana nodota "kolēģu" rokās, sāc tīrīt virsmas. Atceries, šī nav nekāda ģenerālā tīrīšana, bet gan uzkopšana 15 minūtēs, tāpēc ar mitru lupatiņu pārbrauc pāri redzamākajām virsmām. Šis nebūs īstais brīdis, kad sākt mazgāt cepeškrāsni, taču, ja kādā brīdī gribi izdarīt arī to, šajā rakstā atradīsi noderīgus padomus tās mazgāšanā.

Un pēdējais punktiņš uz "i" – jāiznes miskaste. Viss gatavs, lai laistu ciemiņus virtuvē!

  • Vai zināji, ka istabu iespējams iztīrīt arī sešās minūtēs? Kā tas iespējams, lasi te.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!