Foto: Shutterstock

Citrons un veļasmašīna izklausās divas nesavienojamas lietas, vai ne? Izrādās, ka, ja pa rokai nav tīrāmo un veļas mazgājamo līdzekļu baltajai veļai - var izlīdzēties arī ar citronu sulu, raksta portāls "Furnish Home".

Kā skaidro portāls, citronos ir skābe, kuras efekts ir pielīdzināms veļas balināšanas līdzeklim. Un nereti citronu sula mēdz būt tik jiftīga, ka pat uz drēbēm atstāj traipus. "Furnish Home" gan atgādina - šī nav alternatīva tieši drēbju balinātājam.

Lūk, kā portāls iesaka lietot citronu sulu savā labā - spainis jāpiepilda ar karstu ūdeni, no citroniem jāizspiež sula, bet tā, lai sanāk 1/2 glāze ar sulu. Karstajā ūdenī lej iekšā citronu sulu, izmaisa, liek tajā drēbes. Pa nakti drēbes jāatstāj ūdenī atmiekšķēties. Citrona sulu var liet arī veļasmašīnā, bet tādā gadījumā tā jāielej vietā, kur parasti pilda mazgājamo līdzekli.

Vai tas strādā? Portāls norāda, ka jā un arī nē. Citronu sula izmazgā drēbes, bet ir virkne līdzekļu, kuri labāk pilda balināšanas funkciju, piemēram, soda, etiķis vai ūdeņraža pārskābe. Turklāt - citronu izmantošana ir visai dārgs prieks. Tomēr apģērba mazgāšanai citronūdenī ir arī savas priekšrocības, proti, apģērbam ir patīkams aromāts.

Kā vēl citronus izmantot mājas darbos, lūko šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!