Foto: Shutterstock

Vannasistaba mājokļos allaž ir kā spa stūrītis, bet arī šo telpu nereti apvij dažādas likstas, kas mājokļa saimniekiem ir jāatrisina. Šoreiz ar speciālista palīdzību skaidrojam, kāpēc gar izlietni, vannu vai duškabīni nopūstais silikons paliek dzeltens vai melns.

Kā "Tava Māja" norāda nekustamo īpašumu apsaimniekošanas grupas "Civinity" speciālists Aivars Pavlāns – šī ir bieži sastopama problēma mājokļos, jo uz šuvēm parādās melni un dzelteni punktiņi.

"Pirmā problēma ir nepareizi izvēlētais hermētiķis, silikons. Virtuvju un vannas istabu šuvju hermetizācijai jāizmanto tā saucamie sanitārie silikoni – ar paaugstinātu noturību pret mitrumu un pelējumu," iesaka Pavlāns. "Tradicionālo metāla, keramisko vannu vai izlietņu šuvju hermetizēšanai var izmantot ne tik dārgos "skābos" silikonus – tie atšķiras ar specifisko etiķa skābes aromātu." Ja tomēr ir vēlme hermetizēt akrila vannu, dušas kabīni no PVC materiāla, izlietni vai dekoratīvus misiņa veidgabalus, Pavlāns iesaka noteikti izmantot neitrālos silikona hermētiķus.

"Otrā problēma ir paaugstināts mitrums vannasistabā, kas arī veicina mitruma sēnīšu parādīšanos –ieteicams aizdomāties, vai telpā ir pietiekama ventilācija. Un, protams, nepaslinkot – biežāk noslaucīt šuves, tad arī šuves ilgāk kalpos," padomos dalās speciālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!