Foto: DELFI
Pēc svētkiem vienmēr mājās ir tukšo pudeļu kalni, kuri vienmēr nonāk atkritumu tvertnēs, bet šo soli var arī izlaist, izveidojot no tiem dekorus mājai!

Portāls "Tava Māja" zemāk ir sarūpējis iedvesmojošu izlasi, kas aizgūta no "Instagram" un ideju vietnes "Pinterest", kurā vari aplūkot dažādus veidus, kā pudeles un korķīšus izmantot atkārtoti! Šīs idejas pierāda – pudeles vai korķīšus uzreiz nevajag mest atkritumu kastē, bet no tiem vari radīt oriģinālus dekorus mājai! Starp citu – radošajā procesā vari iesaistīt visus mājiniekus!

Vispirms pudeles der kārtīgi izmazgāt, noteikti vajadzēs atbrīvoties no etiķetēm. Lai to varētu efektīvāk izdarīt, talkā var nākt šis padomu raksts, kurā ir uzskaitītas efektīvas metodes etiķešu noņemšanā. Portāls "Tava Māja" var pačukstēt, ka viena no visefektīvākajām etiķešu noņemšanas metodēm ir pudeļu ievietošana trauku mazgājamajā mašīnā. Kad šis darbiņš veiksmīgi pabeigts, tad vari ķerties klāt radošo ideju īstenošanai!

Ja savās mājās esi radījis feinus dekorus no pudelēm vai korķīšiem, tad padalies ar savu stāstu un bildēm arī portālam "Tava Māja". Tās vari sūtīt e-pastā:maja@delfi.lv


Svečturi

No pudelēm vari izveidot stilīgus svečturus! Tās vari nopūst ar krāsu, bet vari atstāt arī caurspīdīgas! Pudelēs vari ieliet ūdeni un ielikt egļu zariņus. Protams, neaizmirsti par ugunsdrošības noteikumiem, lai skaistais svečturis mājokli nepārvērš krāsmatās. Kārtīgi nostiprini sveci! Ņem talkā nazi, lai "noskrubinātu" sveces apakšu, tad sveci kārtīgi iespied pudeles kakliņā.


Gaismiņu dekors

Ja mājās ir aizķērusies vēl kāda lampiņu virtene, tad ar tās palīdzību vari izveidot mirdzošu dekoru! Pudelē būs sarežģīti ielikt palielākas gaismas virtenes, bet mazās būs perfektas!


Vāzes

Piekritīsiet - reizēm pudeles ir tik ļoti glītas, ka neceļas roka, lai tās izmestu atkritumu tvertnē. Lūk, vēl viens radošs veids, kā tās pielietot! Tukšās pudeles vari izmantot arī kā vāzes. Protams, lielus pušķus šādā traukā ielikt nevarēs, bet dažus zariņus gan varēs! Tajās lieliski izskatīsies ne tikai dzīvie ziedi, bet arī mākslīgie, kā arī dažādas smilgas. Savukārt mazas pudelītes var kalpot par trauku, kur audzēt spraudenīšus!

View this post on Instagram

A post shared by Sing Gin (@singgin)

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!