Fоtо: LETA

2014.gadā tūristu skaits Rīgā varētu sasniegt divus miljonus, prognozējusi Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekle Vita Jermoloviča. Viņa stāstīja, ka šogad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kad galvaspilsētā notiks daudz un dažādi ievērojami pasākumi, piemēram, Pasaules koru olimpiāde, Eiropas Kino balvas ceremonija, koncerti "Dzimuši Rīgā" u.c. "Tas noteikti pievērsīs ievērojamu tūristu interesi," uzsvēra Jermoloviča.

Pēc RTAB vadītājas sacītā, pēdējo četru gadu apkopotā statistika liecina par nepārtrauktu tūristu skaita pieaugumu Rīgā -, salīdzinot ar 2009.gadu, 2012.gadā to skaits palielinājies trīs reizes, sasniedzot 1,5 miljonus.

"Tāpēc paredzu, ka 2014.gads apvienojumā ar plānotajām aktivitātēm nebūs izņēmums, un ceram, ka tūristu skaits varētu sasniegt jau divus miljonus," uzsvēra RTAB valdes locekle.

Tāpat eksperte atzina, ka pozitīvas vēsmas šogad nozarē ieviesīs jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēka, kurā būs pieejama jauna konferenču zāle, koncertzāle un izstāžu zāles.

"Ja LNB sāks funkcionēt, kā ieplānots, tas būtiski atvieglos darbu kultūras, konferenču tūrisma un citu nozaru darbiniekiem," sacīja Jermoloviča.

RTAB izveidots 2009.gada 28.oktobrī. Tā dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība "airBaltic", Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma aģentu asociācija (ALTA). RTAB nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs.

RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet pārējiem dibinātājiem - aviosabiedrībai "airBaltic", LVRA un ALTA - katram 10%. RTAB kā savas darbības un "Live Rīga" zīmola vadmotīvu izvirzījis principu "Labi rīdziniekam - labi tūristam".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !