Фото: Shutterstock
Pieprasījums pēc ceļojumiem uz Maiamibīču mainās, tomēr mūsdienās šejienes pludmale piedāvā ko vairāk par jaunākajām viesnīcām, naktsklubiem vai restorāniem. Maijami pilsēta pakāpeniski pārvēršas par vienu Amerikas visvilinošākajiem galamērķiem, kā arī par vietu, kuru recesija skārusi vismazāk.

Maiamibīčā nepārtraukti notiek jaunu un izteikti dārgu zvaigžņu viesnīcu un māju celtniecības darbi. Tomēr viena no visaizraujošākajām celtnēm ir New World Center, kuru veidojis arhitekts Frenks Gerijs (Frank Gehry).

Ja nepametīsiet pludmali un, šķērsojot Biskajas līci (Biscayne Bay), dosieties uz pilsētu, tad palaidīsiet garām daudz no tā, ko Maiami spēj piedāvāt. Maiami unikālais ģeogrāfiskais stāvoklis ir visai interesants, jo tā atrodas starp Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Karību salām un Eiropu. Maiami dzīvei ir savādāka nekā citviet, it īpaši, ja runājam par mākslu un ēdieniem. Šīs vietas kulinārijas ainavu paspilgtina tādi šefpavāri, kā Pola da Silva (Paula DaSilva) (1500) un Migels Agilars (Miguel Aguilar) (Wynwood Kitchen and Bar), kas apvienojuši latīņu un ziemeļamerikāņu garšas. 

Mākslas jomā Maiami jau tagad izkonkurē citas ASV pilsētas, un tas pateicoties ikgadējai Art Basel. Tas ir pasākums, kas pulcē pasaules vadošos māksliniekus un mākslas pircējus. Tāpat šeit atrodas Wynwood mākslas rajons, kur atrodas vairāk nekā 80 galerijas (daži no tiem ir kā muzeji); atvērts arī 12 hektāru plašs muzeju parks, kas ieviesīs jaunas vēsmas pilsētas centrā un kur atradīsies Maiami Mākslas muzejs (Miami Art Museum).

Neticiet tiem, kas apgalvo, ka apmeklēt Maiamibīču vairs nav stilīgi. Patiesībā Maiami vienmēr būs modē un īstenā ballīte tikai tagad tā pa īstam ir sākusies.

Kad apmeklēt?

Фото: Shutterstock

Ziemas laikā Maiamibīča kļūst par vienu no Amerikas iecienītāko kūrorta vietu; to iecienījuši pat stilīgie ņujorkieši. Laika apstākļi ziemā ir idilliski un termometra stabiņš rāda siltu laiku pat visaukstākajos mēnešos. Šeit pieejamā 13,6km garā balto smilšu pludmale ziemas laikā varētu būt ļaužu pārpilna, it īpaši, Soutbīčā (South Beach) (SoBe), Art Deco apgabalā. Vasara ir īstais laiks, kad varēsiet rezervēt viesnīcu par vissaprātīgākajām cenām, tomēr laika apstākļi šajā laikā mēdz būt sutīgi un mitri. Tāpat ņemiet vērā, ka laikā no 1. jūnija līdz 30. novembrim šeit ir viesuļvētru sezona.

Nokļūšana

Pārsēšanās: no Miami International Airport (www.miami-airport.com) uz Maiamibīču taksometra pakalpojumi izmaksās aptuveni US$32 (aptuveni 24 eiro); brauciens ilgs 20 minūtes. Lētāks variants būs autobuss no lidostas (001 305 871 2000, www.supershuttle.com); ja braukšanas maksu dalīsiet ar citiem pasažieriem, tad brauciens ar mikroautobusu izmaksās US$22 (aptuveni 17 eiro) un ceļā līdz SoBe pavadīsiet no 40 līdz 60 minūtēm.

Ja nekur nesteidzaties un esat ieradušie bez lielas bagāžas, tad varat izmantot arī jauno Airport Flyer autobusu (www.miami-airport.com/bus_and_rail_info.asp), kas izmaksās US$2,30 katrā virzienā. Tas ir ekspreša autobuss, kas atiet no lidostas katru dienu, no plkst. 6.00 līdz 23.00 un apstājas Collins Avenue starp 41st Street un Lincoln Road. Lielākajām viesnīcām ir savi starppilsētu autobusu pakalpojumi, kas aizvedīs klientus, kā arī atvedīs tos no lidostas.

Kruīzi: kuģi piestāj Maiami ostā (Port of Miami) (www.miamidade.gov/portofmiami), kas šobrīd arī ir visnoslogotākā un lielākā kruīza kuģu osta visā pasaulē. Tā atrodas Dodžas salā (Dodge Island) Biskajas līcī, kā arī vienlaicīgi starp Maiami un Maiamibīču.

Visos terminālos ir pieejami taksometru pakalpojumi, kā arī pāris automašīnu nomas aģentūras (tās piedāvā arī autobusu pakalpojumus uz savām atrašanās vietām no ostas). Izmēģiniet Hertz (1 800 654 3131, www.hertz.com) pakalpojumus. No ostas atiet regulāri vilcieni un autobusi, piemēram, Metrobus, Metrorail un Metromover. Varat iegādāties arī "Easy" karti, ko var izmantot visos tuvējās teritorijas autobusos un vilcienos (www.miamidade.gov/transit/).

Piedāvājumā ir plašs kruīzu operatoru klāsts, tomēr pie vadošajiem pieskaitāmi Carnival (001 888 227 6482, www.carnival.com), Royal Caribbean (0844 493 4005, www.royalcaribbean.co.uk) aun Celebrity Cruises (0844 493 2043, http://www.celebritycruises.co.uk). Plašāks kruīzu saraksts pieejams šeit: www.telegraph.co.uk/cruise.

Pārvietošanās

Фото: Shutterstock

Braukšana ar velosipēdu: Soutbīčā viens no populārākajiem pārvietošanās līdzekļiem ir velosipēds vai Segway (dažas no viesnīcām piedāvā savus īpašus velosipēdus). Deco Bike's apkalpo 85 velonomas punktus pludmalē (www.decobike.com). Par stundas velonomu samaksāsiet $6 (4,80 eiro), bet par dienas nomu būs jāmaksā $24 (19 eiro) (ievērojiet, ka Deco Bikes nenodrošina ķiveres vai atslēgas). Ja vēlaties iegūt labi uzturētu hibrīda velosipēdu ar atslēgu, Segway vai agresīvās skrituļslidošanas slidas, tad labāk dodieties uz Bike and Roll  (001 305 604 0001 www.bikemiami.com), kas atrodas 210 10 Street vai 1655 James Avenue (netālu no Lincoln Road).  Cenas, sākot no $15 (12 eiro) dienā.

Autobusi: autobusi pārvietojas visas pludmales garumā pa Collins Avenue; tie maksā US$2 (1,60 eiro) katrā virzienā. Ja vēlaties iegūt ieteikumus par ceļošanu, zvaniet pa tālruni 001 305 770 3131.

Taksometri: tos ir ļoti grūti apstādināt uz ielas. Izsauciet taksometru no viesnīcas jau laicīgi.

Automašīnu noma: automašīnas nomāšana būs lieliska ideja, ja plānojat izbraucienus ārpus pilsētas, tomēr, ja paliekat pludmalē, tad nomāt nebūs jēgas. Automašīnu novietošana MaiamiBīčā ir apgrūtinoša un dārga; maksa par automašīnas novietošanu uz nakti pie viesnīcas var būt ļoti augsta (pārliecinieties par cenām jau iepriekš). Ja tomēr izvēlaties pārvietoties ar automašīnu, tad visas ierastās amerikāņu automašīnu nomas kompānijas ir pieejamas Miami International Airport - Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Payless un Thrifty.

Kas jāzina, pirms doties

Фото: Shutterstock

Svarīgi kontakti:

Maiamibīčas Apmeklētāju centrs (MiamiBeach Visitors Center) (001 305 672 1270, www.miamibeachguest.com), 1920 Meridian Avenue, Miami Beach.
Neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 911.
Informācija par vietējiem satiksmes negadījumiem/steidzamu evakuāciju: ievadiet 511.
Uzziņas: ievadiet411.

Pamatfakti:

Valūta: ASV dolārs.
telefona kods: ievadiet 001 305, pēc tam, ja zvaniet uz Maiami no citām valstīm, ievadiet numuru, kas sastāv no septiņiem cipariem.

Vietējie likumi un etiķete

Ja pārvietojaties ar automašīnu, vienmēr nēsājiet līdzi pasi un braukšanas tiesības, jo Jūs var apstādināt policija.

Atļauts nogriezties pie labi, degot sarkanajai luksofora gaismai (ja esat nonākuši pie apstāšanās vietas pirmie un nav pretimnākošas satiksmes, kā arī zīmes, kas vēsta, ka "pie sarkanās nogriezties aizliegts").

Lielākajā daļā Amerikas pilsētu automašīnas jānovieto satiksmes virzienā pareizajā ceļa pusē, pretējā gadījumā nāksies maksāt soda naudu.

Tāpat nenovietojiet automašīnu 4,5m rādiusā no ugunsdzēsības iekārtas.

Apskates vietas

Фото: Shutterstock

Desmit galvenās apskates vietas

Vizkajas muzejs (Vizcaya Museum) un Gardens
Фото: Shutterstock

Vizkaju 1916. gadā uzcēla industrializācijas titāns Džeimss Dīrings (James Deering; ēkas izskats atgādina 400 gadu senu itāļu namu. Muzejs ir piepildīts ar dažādiem ekskluzīviem interjera elementiem un mākslas objektiem, kas veidoti laikā no 15. līdz 19. gadsimtam.

Adrese: 3251 S Miami Avenue, Miami.
Kontakti: 001 305 250 9133, www.vizcayamuseum.org.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 9.30 līdz 16.30pm (izņemot Ziemassvētkus).
Ieejas maksa: US$15 (12 eiro) pieaugušajiem, US$ 6 (4,80eiro) bērniem (vecumā no 6 līdz 12 gadiem); jaunākiem par 5 gadiem ieeja bez maksas.

Wolfsonian

Wolfsonian muzejā ir aplūkojama plaša dizaina un dekoratīvās mākslas kolekcija, kas veidota laikā no 1885. gada līdz 1945. gadam - kolekcijās iekļauts viss, sākot ar art-nouveau krēsliem un beidzot ar jaunākajām trauku mazgāšanas iekārtām. Izmantojiet iespēju un apmeklējiet arī lielisko kafejnīcu un grāmatu veikalu.

Adrese: 1001 Washington Avenue, Miami Beach.
Kontakti: 001 305 531 1001, www.wolfsonian.org.
Darba laiks: katru dienu (izņemot trešienas), no plkst. 12 pēcpusdienā līdz 18.00 (piektdienās līdz plkst. 21.00).
Ieejas maksa: US$7 (5,60 eiro); piektdienās bez maksas, no plkst. 6.00 līdz 21.00.

Soutpointas parks (South Pointe Park)
Фото: Shutterstock

Šī 7 hektāru plašā esplanāde atrodas Soutbīčas dienvidu galā; to atklāja 2009. gadā, un tā izveide izmaksāja US$22 miljonus (17 miljonus eiro). Piemērota vieta braukšanai ar velosipēdu, skrituļslidām, skriešanai, pastaigām - varat arī vienkārši sēdēt un atpūsties. Šeit pieejams arī bērnu rotaļu laukums un piestātne.

Darba laiks: katru dienu, no saullēkta līdz plkst. 22.00.
Ieejas maksa: bez maksas.

New World Centre

Nepalaidiet garām arhitekta Frenka Gerija apbrīnojamo New World Symphony ēku.  Šajā namā mūzikas producents Maikls Tilsons Tomass (Michael Tilson Thomas) pārveido klasisko mūziku, pielāgojot to digitālajam gadsimtam. Koncerti piesaista publiku ar videoprojekcijām uz 5 milzīgiem ekrāniem, kas rada apbrīnojamu noskaņu un vizuālu baudījumu; ēkas fasāde tiek izmantota kā ekrāns, uz kura tiek rādīti bezmaksas Wallcast koncerti (ņemiet līdzi piknika grozu) un iknedēļas filmu vakari.   Iepazīstieties ar SoundScape Cinema Series sarakstu mājas lapā www.mbculture.com, kā arī apmeklējiet New World Center mājas lapu www.nws.edu.

Adrese: 500 17 St, So Be.
Darba laiks: tūres gida pavadībā pieejamas otrdienās un ceturtdienās, plkst. 16.00; piektdienās un sestdienās, plkst. 12.00.
Kontakti: 001 305 673 3331, www.nws.edu.
Ieejas maksa: biļešu cenas mainās saskaņā ar pasākumiem. Visi pasākumi, kurus pārraida uz sienas, ir bez maksas.

Maiamibīčas Golfa klubs (Miami Beach Golf Club)

Maiamibīčas pionieris Karls Fišers (Carl Fisher) dibināja šo golfa laukumu 1923. gadā; laukumā ir 18 bedrītes. To veidoja Arturs Hilss (Arthur Hills) - viens no Amerikas vadošajiem dizaineriem.

Adrese: 2301 Alton Road, Miami Beach.
Kontakti: 001 305 532 3350, www.miamibeachgolfclub.com.
Ieejas maksa: $200 (159 eiro) dalības maksa, golfa karts un pieeja izmēģinājumu vietai.

Art Deco Walks
Фото: Shutterstock

Maiami Dizaina saglabāšanas līgas (Miami Design Preservation League) vēsturnieki un arhitekti izveidoja 90 minūšu garas tūres pa Art Deco rajonu. Šīs tūres ir obligāto apskates objektu sarakstā tiem, kurus īpaši interesē dizains un arhitektūra.

Adrese: biļetes var iegādāties Art Deco Gift Shop, 1001 Ocean Drive at 10th Street, SoBe.
Kontakti: 001 305 672 2014, www.mdpl.org.
Darba laiks tūres gida pavadībā pieejamas no piektdienas līdz trešdienai, plkst. 10.30; ceturtdienās, plkst. 18.30. Pastaiga bez gida ar MP3 atskaņotājiem pieejamas katru dienu, no plkst. 9.30 līdz 17.00. Abu veidu tūres ilgst 90 minūtes.
Cenas: tūres gida pavadībā, US$20 (16 eiro) pieaugušajiem; US$15 (12 eiro) senioriem/studentiem. Tūres bez gida maksā US$15.

Mūsdienīgās mākslas muzejs (MOCA)

Mūsdienīgās mākslas muzejs (Museum of Contemporary Art) piedāvā aplūkot pasaules līmeņa modernās mākslas kolekciju (šeit atrodas arī pāris Londonas Tate galerijas darbi). Muzejs nesen piedzīvoja US$18 miljonu dārgu renovāciju, kā rezultātā galerija kļuva plašāka. Katra mēneša pēdējā piektdienā (lietus vai saule, plkst. 20.00) notiek āra džeza koncerti.

Adrese: 770 NE 125th Street, North Miami.
Kontakti:  001 305 893 6211, www.mocanomi.org.
Darba laiks: otrdienas, ceturtdienas, piektdienas un sestdienas, no plkst. 11.00 līdz 17.00; trešdienas, no plkst. 13.00 līdz 21.00; svētdienas, no plkst. 12 pēcpusdienā līdz 17.00.
Ieejas maksa: US$5 (4 eiro) pieaugušajiem, bez maksas bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.

Muzeju parks (Museum Park)

2013. gada decembrī pasaules klases mākslas muzejs - Perez Art Museum (PAMM) (pirms tam - Maiami Mākslas muzejs (Miami Museum of Art)) - Maiami centrā atklāja jaunu 12 hektārus plašu muzeju parku. Šis parks ir vēl viens intriģējošs un skaistas ainavas ieskauts James Corner's Field Operations (autori New York High Line) veidojums.  Netālu no PAMM tiks veidots jaunais Patrīcijas un Filipa Frostu zinātnes muzejs (Patricia and Phillip Frost Science Museum).

Adrese:. Perez Art Museum, 1075 Biscayne Boulevard, Miami, FL 33132.
Kontakti: 001 305 375 3000 www.miamiartmuseum.org.
Darba laiks: tiks izziņoti.

Airēšana uz dēļa stāvus (Paddleboarding)
Фото: Shutterstock

Arvien lielāku popularitāti Amerikā ieguvis ūdens sporta veids, kurā izmanto dēli un airus jeb Paddleboarding. Tas ir sērfošanas un airēšanas sajaukums. Cilvēks nostājas uz sērfošanas dēļa un, izmantojot vienu airi, liegi pārvietojas pa ūdens virsmu. No attāluma izskatīsies, ka protat staigāt pa ūdens virsmu. Vislabāk šo nodarbi apgūt bezvēja dienā kaut kur okeānā, bet varat arī izbaudīt nedaudz trakākas izjūtas un airēt pa pilsētas ūdensceļiem.

Kontakti: www.miamipaddleboarding.com 001 786 290 4585.
Cenas: vienas stundas ievadmācības un dēļa noma, $80 (63 eiro) vienai personai (atlaides pāriem, ģimenēm un grupām). Dēļa un aira noma, $45 (36 eiro) stundā.

Maiamibīčas pastaiga pa dēļu ceļu (Miami Beach Boardwalk)
Фото: Shutterstock

Šis ir viens no vietējo iecienītākajiem pastaigu un skriešanas maršrutiem (diemžēl braukšana ar skrituļslidām un velosipēdiem nav atļauta). Dēļu ceļš drīzumā būs vairāk kā 9,6km garš. Tas sniedzas no Soutpointas parka, gar Ocean Drive, līdz pat 40th Street. Beidzoties izbūvei, ceļš noslēgsies Nortšoras parkā (North Shore Park) un 88th Street.

Rabelu (Rubell) ģimenes kolekcija

Šī 28 galeriju telpa ir veltīta vadošajiem mūsdienu māksliniekiem, piemēram, Marlēne Dimā (Marlene Dumas), Kara Vokere (Kara Walker), Neo Raučs (Neo Rauch) un Laks Taimans (Luc Tuymans).

Adrese: 95 NW 29th Street, Wynwood.
Kontakti: 001 305 573 6090, www.rfc.museum.
Darba laiks: (tikai no 1. decembra līdz 26. augustam), no trešdienas līdz pirmdienai, no plkst. 9.00 līdz 18.00.
Ieejas maksa: US$10 (8 eiro).

Vienas dienas ceļojumi

Фото: Shutterstock

Palmbīča (Palm Beach)

Palmbīča atrodas 104,6KM uz ziemeļiem no Maiami; tā ir viena no bagātākajām pilsētām Amerikā - neliela salu kopiena, kurā apvienojušās vairāki nekustamie īpašumi. Palūkojieties, kādas ēkas slēpjas aiz dzīvžogiem South Ocean Boulevard, apmeklējiet Flegera muzeju (Flagler Museum) (savrupmāja, ko uzcēla naftas magnāts Henrijs Morisons Flegers (Henry Morrison Flagler)), tad dodieties sauļoties un nopeldēties kādā no South Ocean Boulevard pludmalēm, iepērcieties kādā no stilīgajiem veikaliem un iemalkojiet kokteili Breakers Hotel.

Biskajas Nacionālais parks (Biscayne National Park)
Фото: Shutterstock

Stundas brauciena attālumā no Maiamibīčas atrodas šīs 809 kvadrātkilometru plašais savvaļas parks un lagūna, kas ir piemērota airēšanai, braukšanai ar kajakiem, laivu braucieniem, snorkelēšanai, niršanai ar akvalangu, makšķerēšanai, pārgājieniem un dabas vērošanai (šeit redzēsiet krokodilus un savvaļas putnus). Pieteikšanās Dante Fascell Visitor's Center. www.nps.gov/bisc/index.htm

Coral Gables
Фото: Shutterstock

40 minūšu brauciena attālumā no Maiamibīčas atrodas divi interesanti apmeklēšana svērti objekti. 20. gadsimta 20. gados veidotā Biltmore Hotel (1200 Anastasia Avenue; www.biltmorehotel.com), ko bija iecienījuši karaliskās prominences - Vindzoras grāfs un grāfiene, kā arī daudzas filmu zvaigznes, piemēram, Marlēne Dītriha un Klārks Geibls, kā arī gangsteris Als Kapone. Ieturiet šeit lenču vai iemalkojiet glāzi martini pie lielākā baseina Amerikā. Tikai 15 minūšu attālumā atrodas gleznainais Feirčaildas tropiskais botāniskais dārzs (Fairchild Tropical Botanic Garden) (10901 Old Cutler Road; www.fairchildgarden.org), kur 33,4 hektāru lielā platībā aplūkojami dažādi tropiskie augi.

Restorāni


Фото: Shutterstock

Design District
ātri vien pārvēršas par galamērķi tiem, kas vēlas apmeklēt augstas klases restorānus, kuros strādā valstī atzīti šefpavāri, tostarp, Mišeli Bernšteinu (
Michelle Bernstein
) (
Michy's
un
Sra
Martinez
) un Maiklu Švarcu (
Michael Schwartz
) (
Michael's Genuine Food and Drink
). Ņemiet vērā, ka Maiamibīčas vadošie restorāni lielākoties ir ļoti dārgi. Tā vietā varat apmeklēt nelielos Haiti virtuves restorāniņus (piemēram,
Tap Tap
) vai kubiešu iestādes (piemēram,
Puerta Sagua
), jo šeit izjutīsiet arī Maiami etnisko subkultūru atmosfēru.

Joe's Stone Crab
Šī 90 gadus vecā SoBe iestāde kļuvusi populāra ar saviem firmas ēdieniem, proti, krabi un laima pīrāgu, kā arī ar augsta līmeņa apmeklētājiem. Šeit jāsaskaras ar rindām, jo nav iespējams rezervēt galdiņus; pieejama arī kafejnīca/pasūtījumi līdzi ņemšanai - daudz lētāka un ātrāka alternatīva.

Adrese: 11 Washington Avenue, SoBe.
Kontakti: 001 305 673 0365, www.joesstonecrab.com.
Cenas: pamatēdieni ar jūras veltēm, sākot no US$15, krabji, sākot no US$22.
Darba laiks:  lenčs, no otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 11.30 līdz 14.00; pusdienas, no pirmdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 17.00 līdz 22.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 17.00 līdz 23.00 un svētdienās, no plkst. 16.00 līdz 22.00.
Rezervēšana: nav pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Mr Chow's

Viens no glamūrīgākajiem un populārākajiem jaunajiem SoBe restorāniem, kuras interjers izceļas ar 4m garu lustru, kas rotāta ar zeltu un Swarovski kristāliem. Mr Chow's piedāvā īpašu Pekinas virtuvi, kas atšķiras no mērcēm bagātīgi klātajiem, pārlieku saldinātajiem un sālītajiem ķīniešu virtuves ēdieniem. Nogaršojiet balodi ar salātiem un pīli.

Adrese: W South Beach Hotel, 2201 Collins Avenue, SoBe.
Kontakti: 001 305 938 3000, www.mrchow.com.
Cenas: pamatēdieni no US$19.
Darba laiks:  lenčs, no otrdienas līdz sestdienas, no plkst. 11.30 līdz 14.00; pusdienas, no pirmdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 17.00 līdz 22.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 17.00 līdz 23.00 un svētdienās, no plkst. 16.00 līdz 22.00.
Rezervēšana: nav pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Fratelli Lyon

Moderna itāļu iestāde pie Driade dizaina veikala, kas atrodas Design District. Piedāvājumā gardas antipasti, pašcepta maize, paštaisīti makaroni, izcili pagatavota zivs un desiņas.

Adrese: 4141 NE2nd, Design District.
Kontakti: 001 305 572 2901, www.fratellilyon.com.
Cenas: pamatēdieni no US$16.
Darba laiks:  no pirmdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 11.30 līdz 22.00, piektdienas, no plkst. 11.30 līdz 23.00pm, sestdienas, no pēcpusdienas līdz 23.00 un svētdienas, no plkst. 15.00 līdz 21.00.
Rezervēšana: iespējama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Sra Martinez
Maiami augstākās klases šefpavāre Mišela Bernšteina (slavu ieguvusi ar Michy's) atvēra šo iestādi stilīgo spāņu tematikai veltīto tapas restorānu senā 20. gadsimta 20. gados celtajā pasta ēkā, kas atrodas Design District. Nogaršojiet šefpavāres saldo smalkmaizītes vai sātīgo paelju.

Adrese: 400 NE2nd Ave, Design District.
Kontakti: 001 305 573 5474, www.sramartinez.com.
Cenas: nelieli uzkodu šķīvji, sākot no US$6.
Darba laiks: no otrdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 18.00 līdz 23.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 18.00 līdz 12.30; svētdienas brančs, no plkst. 11.30 līdz 15.00; svētdienas pusdienas, no plkst. 17.30 līdz 22.00.
Rezervēšana: iespējama.
Maksāšanas veids: ar Am Ex, Mastercard, Visa.

1500

Pamest Maiamibīču, nenogaršojot brazīliešu izcelsmes šefpavāra Polas da Silvas cūkas vēdera tako un jauno biežu salātus ar lazdu riekstiem, kazas sieru un pētersīļu pesto, būs īsts grēks. Da Silva ir viena no izcilākajām jaunajām pavārēm pludmalē. Atrašanās vieta Eden Roc viesnīcā ir jauka, bet ne pārlieku stilīga, jo galvenā uzmanība šeit tiek piešķirta ēdienam.

Adrese: Eden Roc Renaissance Hotel, 4525 Collins Ave, SoBe.
Kontakti: 001 305 6745594  www.1500degreesmiami.com.
Cenas: starteri, sākot no US$10 (8 eiro), pamatēdieni, sākot no US$27 (21 eiro).
Darba laiks:  pusdienas, no svētdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 18.00 līdz 22.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 18.00 līdz 23.00.
Rezervēšana: pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Dutch

Stilīgais Ņujorkas šefpavārs Endrjū Karmelini (Andrew Carmellini) sava restorāna piedāvājumā atgriežas pie amerikāņu virtuves pirmsākumiem. Šeit tiek piedāvātas ribiņas, zivis kokosriekstu karijā, grilētas austeres un izcilu ricotta. Iestāde izveidota glamūrīgajā W viesnīcā; interjers, kurā dominē baltas ķieģeļu sienas, balansē starp elegantumu un vienkāršumu.

Adrese: W Hotel, 2201 Collins Ave, SoBe.
Kontakti: 001 305 936 3111  www.thedutchmiami.com.
Cenas: starteri no US$15 (12 eiro), pamatēdieni no US$27 (21,50 eiro).
Darba laiks: brokastis, no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 7.00 līdz 11.30, no sestdienas līdz svētdienai, no plkst. 7.30 līdz 12.00; lenčs, no pirmdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz 16.00; pusdienas, no ceturtdienas līdz sestdienai, no plkst. 18.30 līdz 00.00, no svētdienas līdz trešdienai, no plkst. 18.30 līdz 23.30.
Rezervēšana: iespējama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Wynwood Kitchen and Bar

Pieejama labākā Wynwood arts district ainava, jo Jūs ieskaus Šeperda Feirija (Shepard Fairey), Oza Gemeosa (Oz Gemeos) un citu grafiti hipsteru mākslas darbi, kā arī varēsiet nobaudīt venecuēliešu izcelsmes šefpavāra Migela Agilāra gardos piedāvājumus, kam raksturīga latīņu virtuves pieskaņa. Tropiskie salāti, empanadas un augstā temperatūrā ceptais bok choy ir šajā iestādē iecienītākie ēdieni.

Adrese: 2550 NW 2 Avenue, Wynwood.
Kontakti: 001 305 722 8959  www.wynwoodkitchenandbar.com.
Cenas: pamatēdieni no US$9 līdz 16 (no 7,20 līdz 12,80 eiro).
Darba laiks:  lenčs, no pirmdienas līdz sestdienai, no plkst. 11.30 līdz 15.30; pusdienas, no pirmdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 17.30 līdz 23.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 17.30 līdz 00.00.
Rezervēšana: iespējama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Pubbelly

Pubbelly ir iecienīta vietējo iedzīvotāju vidū; šeit ir tikai 8 galdiņi, koka interjers un draudzīga atmosfēra. Šī iestāde atrodas Soutbīčas Sunset Harbour rajonā. Radoši Āzijas un spāņu ēdieni, piemēram, nelieli ribu tartari ar āboliem, paipalu ola ar sinepēm un ciedru riekstiem, kā arī astoņkājis ar chorizo, piquillo un yuzu.  Piedāvājumā arī izcilas klimpas, kas pildītas ar pīles gaļu, vērša asti un cūkas vēderiņu.

Adrese: 1418 20 Street, SoBe.
Kontakti: 001 305 532 7555 www.pubbelly.com.
Cenas: nelielas porcijas no US$6 (4,80 eiro). Klimpas no US$10 (8 eiro), bet nūdeles un rīsi no US$15.
Darba laiks:  pusdienas, no otrdienas līdz ceturtdienai un svētdienās, no plkst. 18.00 līdz 00.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 18.00 līdz 1.00.
Rezervēšana: nav pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

Puerto Sagua

Šī autentiskā kubiešu iestāde ir daļa no SoBe dzīves jau 45 gadus. Sēdieties pie letes vai pie galdiņa rosīgajā restorānā un nogaršojiet klasiskos un sātīgos kubiešu ēdienus, piemēram, vistas cepeti, melnās pupiņas, rīsus, noslēdzot visu ar coradito - mazu, bet ļoti stipru kubiešu kafiju. Piemērota vieta vēlai maltītei, kā arī izcila ģimenei draudzīga maltītes ieturēšanas vieta.

Adrese: 700 Collins Avenue, SoBe.
Kontakti: 001 305 673 1115.
Cenas: sātīgi paēdīsiet, ja pasūtīsiet vistu, rīsus un pupiņas, kas izmaksās tikai US$8,95 (7,20 eiro).
Darba laiks: katru dienu, no plkst.7.30 līdz 2.30.
Rezervēšana: nav pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

The Café@Books & Books
Labākā un rāmākā āra kafejnīca, kas atrodas Lincoln Road Mall. Iestāde specializējas veselīgu amerikāņu ēdienu pagatavošanā (omletes, pankūkas, viltotais zaķis, krabju kūkas un lieliski salāti). Pēc maltītes varat iepazīt neatkarīgā grāmatu veikala Books & Books piedāvājumu.

Adrese: 927 Lincoln Road, Sobe.
Kontakti: 001 305 695 8898, www.booksandbooks.com.
Cenas: pamatēdieni no US$10 (8 eiro).
Darba laiks: no pirmdienas līdz ceturtdienai, no plkst. 10.00 līdz 22.00, no piektdienas līdz sestdienai, no plkst. 10.00 līdz 23.00, svētdienas, no plkst. 9.30 līdz 22.00.
Rezervēšana: nav pieejama.
Maksāšanas veids: pieņem visas vadošās kredītkartes.

PADOMS

Ja nevēlaties tērēt daudz naudas ēšanai dažādās iestādēs, tad varat iegādāties ēdienus līdzi ņemšanai no silto ēdienu vai salātu bāriem, kas pieejami The Wholefoods Market (305 938 2800), 1020 Alton Road. Atvērti no pirmdienas līdz svētdienai, no plkst. 8.00 līdz 23.00.

Naktsdzīve


Фото: Shutterstock

Soutbīča ieguvusi labas ballīšu vietas slavu. Ocean Drive no Nr. 5 līdz 14 vibrē no skaļas mūzikas ritmiem. Gandrīz katrā viesnīcā Maiamibīčā ir pieejams bārs, bet jaunās un lielās viesnīcas (piemēram, Fontainebleau) ir vislabāk piemērotas dzērienu baudīšanai un dejām. Tiem, kam patīk piedzīvojumi, vislabāk doties uz nelielajiem hepeningu klubiem Vainvudā, tikai vispirms jāsazinās ar kādu no vietējās mākslinieku vides, lai uzzinātu precīzāku adresi.

Liv

Šis ir pludmales vadošais naktsklubs, kur atpūšas tādas Holivudas zvaigznes, kā Džordžs Klūnijs, Žoakins Fīnikss un Gvineta Paltrova. Futūristiskais dizains ar izgaismotām konstrukcijām, grieztu planetārijs un stilīgi rozā ādas krēsli.

Adrese: 4441 Collins Avenue, Miami Beach.
Kontakti: 001 305 674 4780, www.fontainebleau.com.
Cenas: US$30 (24 eiro) vīriešiem, US$20 (16 eiro) sievietēm, dzērieni no US$16 (12,80 eiro).
Darba laiks: ceturtdienas, piektdienas, sestdienas, svētdienas, no plkst. 23.00 līdz saulrietam.

Living Room Bar W viesnīcā
Seksīgs pieaugušo bārs (gluži kā no Džeimsa Bonda filmas), kur varēsiet iemalkot kādu interesantu kokteili molekulārās miksoloģijas bārā, kur saimnieko šefpavāri Elads Zvi (Elad Zvi) un Gabriēls Orta (Gabriel Orta). Izvēlieties dzērienus un dodieties pie āra baseina, pēc tam varat meklēt izklaides W viesnīcas pagraba naktsklubā.

Adrese: 2001 Collins Avenue, SoBe.
Kontakts: 001 305 938 3000, www.wsouthbeach.com.
Cenas: vīna glāze no US$12 (9,60 eiro) , kokteiļi no US$15 (12 eiro).
Darba laiks: no svētdienas līdz trešdienai, no plkst. 11.30 līdz 00.00, no ceturtdienas līdz sestdienai, no plkst. 11.30 līdz 2.00.

Regent Cocktail Club un Rec Room, kas atrodas Gale Hotel

Regent cocktail club izskatās kā 20. gadsimta 40. gadu filmu dekorācijas. Izcila vieta, kur nobaudīt dzērienu pirms pusdienām. Pēc tam atgriezieties Rec Room, kas ir stilīgs 20. gadsimta 70. gadu stila iedvesmots naktsklubs, kur vēl joprojām tiek spēlētas vinila plates (šeit neskan ierastā house mūzika).

Adrese: Gale Hotel, 1690 Collins Ave, SoBE.
Kontakti: 001 305 673 0199  www.galehotel.com.
Cenas:  vīni no US$10 (8 eiro), kokteiļi no US$14 (11eiro).
Darba laiks:
Regent Cocktail Club, no pirmdienas līdz svētdienai, no plkst. 19.00.
Rec Room, otrdienas, no ceturtdienas līdz sestdienai, no plkst. 23.00.

Bardot

Lieliska dzīvās mūzikas iestāde, kas atrodas Vainvudā. Dizains veidots kā ērta dzīvojamā istaba, turklāt skatuve ir rokas stiepiena attālumā.

Adrese: 3445 North Miami, Design District.
Kontakti: 001 305 576 5570 www.bardotmiami.com.
Cenas:   dzērieni no US$10 (8 eiro), koncertu biļešu cenas, sākot no aptuveni US$10.
Darba laiks: vairāk informācijas kalendārā, kas pieejams tiešsaistē.

Broken Shaker

Izbaudiet nepārtrauktas ballītes pie Freehand viesnīcas rosīgā baseina bāra un mazā kokteiļu bāra, kas atgādina Ernesta Hemingveja laikus.

Adrese: Freehand Hotel, 2727 Indian Creek Drive, Miami Beach.
Konatkti: 001 305 531 2727 www.thefreehand.com.
Cenas:  
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 18.00 līdz 2.00.

Mango's Tropical Café

"Šī vieta ir tik briesmīga, tā ir tik lieliska!" par šo kičīgo un ilglaicīgo Ocean Drive klubu stāsta vietējā iedzīvotāja un Biba dibinātāja Barbara Haluaniki (Barbara Hulanicki). Viesmīles šeit staigā leoparda krāsas biksītēs un bārā notiek salsas dejas.

Adrese: 900 Ocean Drive, SoBe.
Kontakti: 001 305 673 4422.
Cenas: alus no US$6 (4,80 eiro).
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 11.00 līdz 5.00.

Segafredo Zanetti Espresso Café

Šī atpūtas telpa/kafejnīca naktī pārvēršas par vienu no rosīgākajām kokteiļu vietām/naktsklubiem.

Adrese: 1421 S Miami Avenue, Brickell.
Kontakti: 001 305 577 9811.
Cenas: kafija no US$2, kokteiļi no US$8,95.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 11.30 līdz 5.00, dīdžeji no plkst. 20.00.
Фото: Shutterstock

Jazid
Viena no vecākajām dzīvās mūzikas iestādēm SoBe. Vislabākie šeit ir ceturtdienas roka vakari, savukārt katra mēneša pēdējā ceturtdienā šeit uzstājas brazīliešu grupa ar nosaukumu Rose Max. Viņu vadošais solists Andrea Sesilio (Andrea Cecilio) regulāri iegūst labākā brazīliešu solista titulu ASV.

Adrese: 1342 Washington Avenue, SoBe.
Kontakti: 001 305 673 9372.
Cenas: alus no US$5, dārgāk piektdienās un sestdienās, kad cena ir US$10.
Darba laiks: katru dienu, no plkst. 22.00 līdz 5.00.

PADOMS

Lielākajā daļā amerikāņu restorānu ir atļauts vienkārši sēdēt pie bāra un malkot kokteili, pat nepasūtot ēdienu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !