Fоtо: Publicitātes foto

Miera osta ezeru krastā, brīnišķīga vieta mierīgai atpūtai un pilsēta, kas pārsteidz ar savu vienkāršību - tieši tādi ir Limbaži! Sena Hanzas savienības pilsēta, bijušais Rīgas arhibīskapijas tā sauktā Līvu gala administratīvais centrs un Rīgas arhibīskapa rezidences pilsēta 14.—16. gadsimtā, kuru nu atpazīstam pēc maizes un piena izstrādājumiem, kokapstrādes uzņēmumiem, vilnas un lina tekstilizstrādājumu ražotnes, tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilnas", sasniegumiem smaiļošanā un kanoe airēšanā, aktīviem kultūras kolektīviem, un Ausekļa Limbažu teātra.

Kādēļ doties uz Limbažiem un ko tur apskatīt, stāsta "Tūrismagids.lv" sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru.


Kā nokļūt?

Limbaži atrodas 20 kilometru attālumā no Vidzemes piekrastes. Limbažos var nokļūt, braucot ar autobusu, savukārt ar personisko transportu brauciens būs ātrāks un no Rīgas līdz Limbažiem aizņems apmēram stundu. Vilcienu satiksme ir tikai līdz Skultes stacijai.

Pārvietošanās

Limbažu pilsētas vēsturiskais centrs ir unikāls ar savu plānojumu jeb radiālo ielu tīklu, kas veidojies viduslaikos pēc pilsētas aizsargmūra uzcelšanas. Vecpilsētā saglabājusies lielākā daļa 18. gadsimta otrās puses apbūves. Vecpilsētas objektus ērti apskatīties, lēnā solī pastaigājoties un izbaudot īpašo gaisotni.

Apskates vietas Limbažos

Fоtо: Publicitātes foto
Fоtо: Publicitātes foto
Fоtо: Publicitātes foto
Fоtо: Publicitātes foto

Kur paēst un pārnakšņot Limbažos?

Fоtо: Publicitātes foto

Maršruts, kuru var izbraukt arī ar velo

Limbažu un apkārtnes apceļošanai Limbažu novada tūrisma informācijas centrs piedāvā divu līdz trīs dienu maršrutu, kas siltajā laikā izbraucams arī ar velo

Piļu un muižu maršruts: Limbaži – Igate – Bīriņi – Saulkrasti- Skulte-Limbaži

93 kilometrus garš, apļveida maršruts
Ceļa segums: asfalts (88 km), grants (5 km).

Maršruts dabā ir marķēts ar velomaršruta zīmēm Nr.109. Atsevišķos posmos tas sakrīt ar "EuroVelo 13" maršrutu, Latvijas nacionālo maršrutu Nr.7 un vietējās nozīmes maršrutiem Nr.110 un Nr.111. Maršruts iepazīstina ar Hanzas pilsētas Limbaži kultūrvēsturisko mantojumu un Saulkrastu kūrortu. Ceļš ved cauri vēsturiskām Pabažu, Bīriņu, Igates un Skultes muižu teritorijām un gleznainām lauku ainavām.

Limbažu vēsturiskais centrs – vecais rātsnams - Dzīvā sudraba muzejs - Rīgas rātes jaunā pils (Limbažu muzejs) - viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis - Lielezera pludmale – Igates baznīca, Igates pils dzirnavas - Bīriņu pils – Saulkrastu kūrorts - Saulkrastu velosipēdu muzejs – Skultes lielākais Adventa vainags Latvijā - Gogelmogela mājas saldējums Skultē - Limbaži

Limbažu informācija mobilajā tālrunī

"Vidzeme Coast" izstrādāta Android viedtālruņiem un planšetām. Lietotne atbalsta visas operētājsistēmas versijas, sākot ar 3.0. Lietotāji var ielādēt "Vidzeme Coast" Google Play veikalā bez maksas.

Tuvākie pasākumi:

Sestdien 28. novembrī no pl.11 pie Skultes baznīcas taps lielākais Adventa vainags Latvijā. Jau ceturto gadu pēc kārtas Pirmās Adventes priekšvakarā tiks izveidots Latvijā lielākais Adventa vainags. Iespējams, šis būs ne vien Latvijā, bet arī Baltijā lielākais Adventa vainags. Arī šogad vainags taps sadarbībā ar Skultes pagasta pārvaldi.

No 29. novembra līdz 8. janvārim Limbažu novads aicina uz Ziemassvētku tirdziņu Rīgā, Esplanādē, kur vienā no mājiņām "Ražots Limbažu novadā" vienuviet būs iespēja iegādāties un nodegustēt ražotāju un mājražotāju preci, kā arī saņemt informāciju par apskates un atpūtas vietām Limbažu novadā un Vidzemes piekrastē.

Limbažu novada tūrisma informācijas centrs

Torņa iela 3, Limbaži
Tel. +371 64070608, 28359057
tic@limbazi.lv
www.visitlimbazi.lv

Materiāls tapis sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !