Foto: Publicitātes foto

Liepājā, Zirgu salā, izveidota un pieņemta ekspluatācijā jauna tūrisma infrastruktūra dabas lieguma Liepājas ezers un Natura 2000 teritorijā. Būvdarbi Zirgu salā veikti no šā augusta līdz novembrim, informēja Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Izveidots automašīnu stāvlaukums 5252 kvadrātmetru platībā pie Ezermalas ielas, pievedceļš 670 metru garumā un gājēju taka 1120 metru garumā pa tā saukto Golodova dambi – uz ezera krastā pirms vairākiem gadiem uzcelto putnu vērošanas torni.

Izbūvētas arī lietus ūdens aizvadīšanas noteces un caurtekas pie auto stāvlaukuma, ar granīta akmeņiem nostiprinātas gājēju takas nogāze, kā arī izvietoti 10 soli, atkritumu urnas un iesēts zāliens 6013 kvadrātmetru platībā.

Būvprojektu izstrādājis Normunds Brucis un SIA "IK projekts"; būvdarbu veica SIA "A-Land"; būvniecības kopējās izmaksas ir 333 314,39 eiro ar PVN.

Būvdarbu garantija ir pieci gadi pēc inženierbūves pieņemšanas ekspluatācijā, kas nozīmē, ka šajā laikā būvnieks atklājušos defektus novērsīs par saviem līdzekļiem.

Zirgu salā izveidotās infrastruktūras un labiekārtojuma apsaimniekošanu/uzturēšanu veiks pašvaldība.

Iztrādājot un īstenojot dabas tūrisma infrastruktūras izbūves projektu, ņemti vērā 2014. gadā notikušā metu konkursa "Brīvdabas sporta un aktīvā atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā" uzvarētāja SIA "Vincents" (Jurģis Vizulis, Ojārs Šablovskis, Jūlija Kononova, Laura Meija, Signe Tauriņa) priekšlikumi par kopējo Zirgu salas attīstību nākotnē, informē Štāls. Metu konkursu rīkoja Liepājas pašvaldība.

Zirgu salā nākotnē ir paredzēts iekārtot bmx riteņbraukšanas trasi, kanoe airēšanas un smaiļošanas elingus, laipas, būves šā sporta veida inventāra glabāšanai un apkalpei, minigolfa parku, sporta spēļu laukumus, takas skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai, slēpošanai (ziemā) un putnu vērošanai, piknika un makšķerēšanas vietas.

Šovasar un šoruden izbūvētais autostāvlaukums, pievedceļš, gājēju un velosipēdistu taka atbilst uzvarētāju (mets ar devīzi devīzi "V999") risinājumiem un iekļaujas plānotajā kopīgajā ceļu un taku tīklā.

Nākamajā gadā pašvaldība turpinās sarunas ar metu konkursa uzvarētājiem, lai slēgtu līgumu par Zirgu salas attīstības tehniskā projekta izstrādi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!