Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, un cilvēki arvien vairāk izvēlas brīvdienas pavadīt ārpus telpām, lai baudītu patīkamās pārmaiņas dabā. Vislabāk jaušamo gadalaiku maiņu iespējams novērot tepat, mūsu reģionā.

Tāpēc apdrošināšanas kompānija "Compensa" veikusi aptauju, lai noskaidrotu, kuri būtu vislabākie galamērķi Baltijas valstīs, lai gaidāmajās Lieldienu brīvdienās atpūstos, uzkrātu spēkus un gūtu jaunus iespaidus.

Gleznotāju kalns Siguldā

Foto: F64

Ja nav vēlēšanās pavadīt daudz laika ceļā un vēlams pēc iespējas ātrāk nokļūt izraudzītajā atpūtas vietā, labs ceļamērķis būs Gleznotāju (Paradīzes) kalns Siguldā.

Tā ir izteiksmīga vieta, kas atrodas Siguldā starp Vējupītes gravu un Gaujas senleju. Ceļš uz to vijas cauri mežam, bet, sasniedzot virsotni, no kalna paveras krāšņs skats uz Turaidas pili un tās apkārtni, kas priecē jebkurā gadalaikā. Tas arī ir iemesls, kādēļ šo vietu bija un ir iemīļojuši gleznotāji un kādēļ paralēli sākotnējam nosaukumam "Paradīzes kalns" radies otrs nosaukums – "Gleznotāju kalns". Šo vietu gleznojuši tādi klasiķi kā Jūlijs Feders, Vilhelms Purvītis un Jānis Rozentāls. Tāpat tā tiek gleznota un iemūžināta fotogrāfijās arī mūsdienās.

Ja ir vēlme pastaigāties un priecāties par skaistu ainavu, Gleznotāju kalns noteikti ir vieta, uz kuru doties.

Jāpiebilst, ka Siguldā nesen attklāti arī jauni dabas tūrisma objekti, piemēram, serpentīnu ceļš, Jaunas kāpnes Taurētājkalnā, atjaunotā Bebru taka un citi.

Vairāk par apskates objektiem un maršrutiem Siguldā lasiet šeit.

Poķu parks Igaunijā

Foto: Publicitātes foto

Plānojot atpūtu kopā ar bērniem, ir vērts apsvērt iespēju doties uz kaimiņzemi Igauniju, kur Veru un Pelvas novada pierobežā atrodas tematiskais parks – Poķu zeme (Pokumaa).

Foto: DELFI

Šis parks veidots, balstoties uz igauņu mākslinieka Edgara Valtera radītajiem tēliem, kas darbojas "Poķu grāmatā". Poķu dabiskie prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļi.

Poķu zemē ir iespējams baudīt gan pastaigas svaigā gaisā, gan ekskursiju Poķu mājā, kurā iespējams iepazīties ar Edgara Valtera oriģinālajām grāmatu ilustrācijām, amizantiem interjera veidojumiem, kā arī pašam uzmeistarot savu Poķi. Atpūtas parkā pieejamas arī piknika un telts vietas.

Foto: Publicitātes foto

Par citiem bērniem piemērotiem atpūtas objektiem Dienvidigaunijā lasiet šeit.

Anīkšču parks Lietuvā

Savukārt, ja ir vēlme piedzīvot elpu aizraujošas izjūtas un tvert skatu no augšas, piemērots galamērķis būs Lietuvā ierīkotais Anīkšču (Anukščiai) reģionālais parks, kurā iespējams pastaigāties starp priežu galotnēm.

Lai gan neparastā pastaigu taka ir jaunums un tika atklāta tikai pagājušā gada augustā, jau dzirdētas pozitīvas atsauksmes un atzinīgi vērtējumi par šo atpūtas vietu. Takas garums ir 300 metri, savukārt augstums ir 21 metrs.

Tāpat apmeklētājiem ir pieejams arī 36 metrus augsts skatu tornis, kas aprīkots ar liftu, tādējādi burvīgo skatu no augšas varēs vērot arī ģimenes ar maziem bērniem un cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Turklāt taka sākas pie Lietuvas otra lielākā dižakmeņa.

Vairāk par Lietuvas jaunajiem apskates objektiem lasiet šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!