Fоtо: DELFI
Brīvdienas ir laiks, ko noteikti vajag pavadīt ar tuvākajiem. Un kā gan vēl šo laiku pavasarī labāk izbaudīt, ja ne pie dabas?

Ja pavasara plaukumā dodies uz klinšaino Līgatni aplūkot Līgatnes dabas takas, pilsētas centrā mītošos baltos gulbjus, papīrfabriku un tās ciemata vēsturiskās ēkas, kā arī citus apskates objektus un pasakaino dabu, pie reizes noteikti vērts pabraukt dažus kilometrus tālāk, lai dotos ainaviskiem skatiem bagātā un interesantā pastaigā gar Amatas upes lokiem, un kā atalgojumu ieraudzītu Zvārtes ieža diženumu.

Iebraucot Līgatnē, pēc tam ar automašīnu jāmēro vēl apmēram četrus kilometrus garš ceļš līdz Skaļupēm, kur turpinās apmēram vēl tikpat garš ceļš līdz tiltam, kas šķērso Amatu. Šī ceļa daļa galvenokārt jāveic pa zemes ceļu. Nonākot kempinga vietā, bez maksas var novietot auto, bet pēc tam ceļu mērot kājām gar Amatas upes lokiem.

Taka visa ceļa garumā ir marķēta ar oranžām norādēm un arī no iestaigātās meža taciņas neveidojas nekādi citi taku atzari, kas vestu neceļos, tādēļ nomaldīties ir visai grūti, teiktu, pat neiespējami.

Fоtо: DELFI

Runājot par pašu taku, uzreiz gan jāsaka, ka visērtāk būs, ja visi pastaigas dalībnieki būs kājāmgājēji. Ar bērnu ratiņiem vai velosipēdiem izbraukt būs grūti vai neiespējami, lai gan tomēr satikām vienu velosipēdistu, tāpēc noteikti viss atkarīgs no paša veiklības un spējām.

Fоtо: DELFI

Jau sperot pirmos soļus pa meža taciņu, var aizmirst pilsētas trauksmi – šeit viss ir tik mierīgs. Upe čalo, putni dzied un ik pa laikam uzvirmo meža patīkamā smarža. Paejot vēl pāris soļus, skatienam paveras arī burvīgi klinšu atsegumi, kas liek elpai aizrauties. Šādi skati turpinās gandrīz visu taku līdz pat Zvārtes iezim.

Fоtо: DELFI

Pa ceļam var piestāt un uzkost kādu zaķskābeni, pasmaržot kādu vizbulīti, kuru paklāji rotā mežu, un pavisam drīz varēs izjust arī ievu varenību, jo jau tagad, paveroties apkārt, varēja novērtēt saplaukušos pumpurus.

Kad šķiet, ka nu jau 2,5 kilometri noieti un ir sajūta, ka esi mazliet apmaldījies, jo ne pa labi, ne kreisi neredzi Zvārtes iezi, un arī apkārtne kļūst pavisam mazliet garlaicīgāka nekā sākumā, necel trauksmi, pavisam drīz būs klāt jau arī varenais smilšakmens ieža atsegums.

Pirms lielā kāpiena augšup, vispirms iespējams piknika vietās notiesāt līdzpaņemto launadziņu, kopā ar bērniem pārbaudīt līdzsvaru uz dažādajām līdztekām, kā arī paklausīties, cik atšķirīgas ir koka skaņas.

Fоtо: DELFI

Pats Zvārtes iezis ir viens no skaistākajiem smilšakmens iežu atsegumiem Latvijā. Tas ir veidojies pirms vairāk nekā 350 miljoniem gadu un ir 20 metrus augsts. Blakus izcilnim atrodas iežu atsegums, kura kopgarums ir 200 metri un augstums sasniedz 44 metrus. Tas ir ļoti stāvs, pakļauts virszemes un pazemes ūdeņu iedarbībai, salam, saulei un vējam, tādēļ veidojas noslīdeņi, nobrukumi un izskalojumi.

Ja nav vaļa doties pastaigā, bet ir vēlēšanās redzēt Zvārtes iezi paša acīm, turp iespējams piebraukt arī ar auto. Vairāk par pašu Zvārtes iezi lasi šeit.

Ņemot vērā vēl arī atpakaļceļu, kopā viss pārgājiens sasniedz gandrīz astoņus kilometrus, ko, nesteidzīgā solī, baudot dabu, iespējams pieveikt mazāk nekā divās stundās.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !