Foto: Shutterstock
Ceļojums ir process, kurā interesanta ir ne tikai mērķa sasniegšana, bet arī pati būšana ceļā. Īpaši, ja ceļš ir neparasti stāvs, applūstošs vai citādi īpašs, jo tad jau tā mērošana vien ir ceļojuma vērta. Lūk, septiņi ļoti neparasti ceļi.

Viļņu ceļš Ķīnā

Foto: Reuters/Scanpix

Ceļš ved augšup vai lejup pa Bababas rajonu Ķīnas dienvidrietumos. Nekustamo īpašumu attīstītāji šo 300 metrus garo, viļņveidīgo ceļu uzbūvēja, lai augstceltņu iedzīvotāji no savas mājas ar auto varētu nokļūt "pa tiešo" uz ceļa četros dažādos līmeņos. No attāluma ceļš izskatās kā viļņi vai plīvojoša lente, kas lidinās gaisā.

Tie, kas pa šo ceļu braukuši, atzīst, ka tas ir interesants piedzīvojums, raksta "CCTV".

Evansa kalna skatiem bagātais apvedceļš Kolorado

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Pa pludmales smiltīm Jaunzēlandē

Lielais kanāls

Foto: Andra Briekmane

Šis ir pavisam citāds, ļoti sens un neaptverami skaists ceļš ar ļoti dzīvu satiksmi. Venēcijas lagūnas galvenā iela ir pārpilna ar laukumiem, kas vēsta par šīs vietas vēsturi. Lielais kanāls ir arī viena no galvenajām apskates vietām pilsētā.

Foto: Andra Briekmane

Tā pasakaino atmosfēru palīdzēs sajust brauciens arī sabiedriskajā transportā: dodieties izbraucienā ar ūdensautobusu Nr.1 vai Nr. 2 – tas vislētākais veids, kā pārvietoties pa kanālu, vienīgi darbdienu pēcpusdienās un saulainās dienās transports ir pārpildīts. Protams, var noīrēt arī kādu gondolu vai privātu motorlaivu, bet tas izmaksās krietni dārgāk. Pusceļā virs kanāla atrodas "Rialto" – veikaliem pārpilnais 16. gadsimta tilts, kas kļuvis par Venēcijas simbolu. Pie kanāla atrodas arī daudzi no Venēcijas galvenajiem apskates objektiem, kā arī dzelzceļa stacija. Vairāk lasiet šeit.

Šķībākā iela pasaulē

Foto: Shutterstock

Jaunzēlandē ir vēl viens neparasts ceļš – tā ir iela Danīdinas (Dunedin) pilsētas dzīvojamajā rajonā, ko mēdz dēvēt par slīpāko ielu pasaulē, un tas varētu atbilst patiesībai, jo, šķiet, ja tā būtu vēl stāvāka, tā jau būtu siena. Piemērojoties apstākļiem, arī mājas Boldvina ielā (Boldwin street) celtas atbilstošos leņķos.

Ielu tik nejēdzīgi izprojektējuši angļu arhitekti, kas plānojuši pilsētu, esot Londonā, vienkārši savelkot līnijas un nerēķinoties ar reālajiem apstākļiem – proti, kalna nogāzi. Šīs "plānošanas" dēļ pilsētā ir vēl vairākas ielas, kas ir ļoti stāvas un slīpas, tomēr pats uzskatāmākais plānotāju kļūdas upuris ir tieši Boldvina iela, kura ierakstīta arī Ginesa Pasaules rekordu grāmatā kā pasaules stāvākā iela. Tā kalnā ved, veidojot 35 procentu kāpumu.

Foto: Shutterstock

Katru gadu šajā ielā notiek vairāki labdarības un joku pasākumi, piemēram, skrējiens, lai popularizētu sportisku dzīvesveidu vai kūku ripināšanas sacensības lejā pa kalnu. Jāsaka, ka pat pārsimts metru pieveikšana augšup daudziem ir liels pārbaudījums, bet vai ikviens tūrists, kas ierodas pilsētā, cenšas to tomēr izmēģināt.

Esot bijuši mēģinājumi pārspēt Boldvina ielas slīpuma rekordu, jo pasaulē netrūkst kalnainu vietu ar stāvām ieliņām, bet pagaidām nevienai citai vietai šīs Jaunzēlandes ielas rekordu pārspēt nav izdevies, tādēļ to apmeklēt un iemūžināt jautrās bildēs iecienījuši arī tūristi.

Ceļš cauri kalnam – garākais tunelis


Foto: Shutterstock

Viens no garākajiem tuneļiem pasaulē atrodas Norvēģijā. Tas ir 24,5 kilometrus garš, savieno Lerdāli un Aurlandi. Pa to iet Eiropas maģistrāle, zināma arī kā E16, kas aizved līdz pat slavenajiem un pasakainajiem Norvēģijas fjordiem.

Brauciens cauri šim tunelim ilgst 20 minūtes un tajā ir trīs alās izbūvēti stāvlaukumi. Starp citu, atšķirībā no daudziem citiem norvēģu tuneļiem, šī izmantošana ir bez maksas.

Vairāk par neparastiem tuneļiem lasiet šeit.

Pasaules slidenākais ceļš

Foto: Shutterstock

Makmurdo Dienvidpola lielceļš ir 1450 kilometrus garš lielceļš bez ceļa seguma, jo patiesībā tas ir ledus un sniega blāķu posms, kas savieno ASV piederošo Makmurdo staciju (attēlā) ar Amundsena-Skota SĢG Dienvidpola staciju.

To, ka šajā vietā ir oficiāls ceļš, apzīmē virkne karodziņu kupenās.

Foto: Shutterstock

Ceļš ir ļoti bīstams, neparedzams un, protams, ļoti, ļoti izolēts un maz izmantots.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!