Foto: Shutterstock

Ir klāt rudens, kad tradicionālie svētki “Oktoberfest” Minhenē no 16. septembra līdz pat 3. oktobrim piesaista alus cienītājus no visas pasaules. Tomēr ko darīt, ja jums nav sanācis piedalīties šajā alus un štovēto kāpostu baudīšanas festivālā? Nekādu problēmu! Uzņēmums "Booking.com" ir izpētījis starptautisku ceļotāju ieteikumus un iesaka iecienītākos galamērķus alus cienītājiem. Turklāt šīs ir arī ļoti interesantas, vēsturiskas un skaistas Eiropas pilsētas.


Lūk, labākās pilsētas Eiropā, kur nobaudīt šo atspirdzinošo, bet alkoholisko dzērienu!

Pilzene, Čehija

Foto: Shutterstock

Pilzene ir alus brūvēšanas centrs jau kopš 1842. gada, kad šeit tika radīts pirmais Pilzenes lāgera tipa alus. Mūsdienās leģendārajā Pilzenes alus darītavā "Urquell" apmeklētājiem ir iespēja doties ekskursijā pazemē pa pagrabiem un degustēt vislabāko Pilzenes alu, kas nācis tieši no mucas.

Pilzene ir viena no Čehijas industriālākajām pilsētām, tomēr tai ir arī sena vēsture un skaisti apskates objekti. Tās moto kā kultūras galvaspilsētai nākamgad būs "Open up" jeb "Atveries", un tieši tāda ir arī pati pilsēta - atvērta, radoša vieta, kurā sajaucas senais ar mūsdienīgo. Protams, kā it visur, arī Pilzenē var atrast ne pārāk glītas vietas, bet tajā ir arī ļoti daudz interesanta.

Foto: Shutterstock

Turklāt Pilzene atrodas tikai 90 kilometrus no Prāgas, tādēļ tur ērti nokļūt gan ar automašīnu, gan sabiedrisko transportu.

Apskates objektus un ieteikumus ceļojumam uz Pilzeni meklējiet šeit.

Brno, Čehija

Foto: Shutterstock

Šeit atrodas senā alus darītava "Starobrno", kas pašlaik pieder uzņēmumam "Heineken". Brno ir vēl viena lieliski piemērota vieta, kur nogaršot pasaules līmeņa alu. Vietējie mēdz baudīt darītavas "Starobrno" alu "Ležák" (klasisku gaišo alu) un "Černé" (tumšo iesala alu) dzīvīgajā Sv. Jēkaba baznīcas rajonā. Kad vietējais alus ir iepazīts, noteikti nogaršojiet arī šejienes ēdienus, dodieties pastaigā un iepazīstiet kultūru.

Foto: Shutterstock

Brno ir pilsēta Čehijas dienvidaustrumos, pēc iedzīvotāju skaitā otra lielākā pilsēta valstī - Morāvijas reģiona galvaspilsēta. To dzīvīgu un interesantu padara daudzie studenti, kas pilda kafejnīcas un bārus ar jautrību.

Bamberga, Vācija


Foto: Shutterstock

Šarmantajā Bambergā, kas pazīstama ne tikai gleznainu skatu, bet arī kvalitatīva alus dēļ. Šeit ir lielākā alus darītavu koncentrācija vienā kvadrātkilometrā visā pasaulē. Uz visām šīm alus darītavām attiecas alus tīrības likums "Reinheitsgebot" – 500 gadu sens Bavārijas likums, kurā noteikts, ka alus ir jābrūvē, izmantojot tikai ūdeni, iesalu, raugu un apiņus. Bambergas vietējais darinājums – biezais un aromātiskais dūmalus "Rauchbier" – noteikti jāizmēģina. Otrs iemesls Brambergas apmeklēšanai ir tās gleznainā vecpilsēta, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Foto: Shutterstock

Šajā pilsētiņā ir tikai 73 tūkstoši iedzīvotāju, tomēr Bramberga ir interesants galamērķis ne tikai romantiķiem. Šī Ziemeļbavārijas pilsētiņa ir vairāk nekā 1000 gadu veca. Tāpat kā Roma, arī Bamberga ir uzbūvēta uz septiņiem pakalniem un fotogrāfijas no šīs mazpilsētas atrodamas vai ikkatrā tūrisma bukletā, kas stāsta par Vāciju. Vairāk lasiet šeit.

Brige, Beļģija

Foto: Shutterstock

Alus veidu daudzums Beļģijā šķiet nebeidzams – no "trapistu" alus un tumšā "stauta" līdz apiņu "tripel" un augļu "kriek" tipa alum. Brigē ir radīts gardais "lambic" tipa alus, kas ir pieejams jebkurā vietējā bārā, tāpat kā simtiem citi alus veidi. Dodieties uz kādu no krodziņiem, piemēram, "'t Brugs Beertje", kur ir plaša beļģu alus veidu izvēle. Vietnes "Booking.com" ceļotāji šajā pilsētā iesaka arī nobaudīt garšīgos ēdienus un iepazīt pilsētas neparasto vēsturi, un daudzpusīgās apskates vietas.

Brige atgādina pasaku pilsētiņu un piesaista daudzus romantiski noskaņotus prātus. Šī ir viena no slavenākajām viduslaiku pilsētām Eiropā ar saviem laukumiem, dīvainajām mājām un bruģētajām ielām rada īpašu atmosfēru, kur nesteidzīgi gribas pastaigāties vai visu nakti. Vairāk lasiet šeit.

Lēvena, Beļģija

Foto: Shutterstock

Lēvenā ne tikai atrodas pasaulē lielākā alus darītava "InBev", bet šajā pilsētā var arī atrast dažādus meistaru radītus alus veidus, ar ko remdināt slāpes. "Ochtend Kriek", "St. Adriaansbier" un "Nostra Domus" ir trīs no iecienītākajiem. Tā kā izvēle ir plaša, iesakām doties uz laukumu "Oude Markt" un lūgt vietējiem dalīties ieteikumos.

Lēvena atrodas Beļģijas centrā, Flandrijā, tā ir Flāmu Brabantes centrs. Pilsēta dibināta 1825. gadā. Pilsētā atrodas arī Lēvenes Katoļu universitāte, kas ir vecākā katoļu universitāte pasaulē un lielākā universitāte Beļģijā. Savukārt Lēvenas pilsētas slimnīca ir viena no lielākajām pasaulē, un tajā strādā vairāk nekā 8800 darbinieki.

Tomēr tūristiem vairāk interesēs neticami skaistā arhitektūra un jautrā atmosfēra pilsētā, ko rada daudzie studenti no visas pasaules.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!