Foto: Publicitātes foto
Lietuva mums ir ļoti ierasts, bet tajā pašā laikā iecienīts atpūtas galamērķis. Droši vien tādēļ, ka, lai kaimiņus apmeklētu nav nepieciešama pat liela plānošana – sēdies un brauc.

Anīkšču kartadroms, rodeļi un labirintu parks

Foto: Publicitātes foto

Daudzi ceļotāji no Latvijas jau apmeklējuši Lietuvas tūrisma bestselleru taku koku galotnēs (attēlā zemāk). Ja šogad turp plānojat doties, izbraukumu var papildināt arī ar kartadroma apmeklējumu. Tas atrodas aptuveni kilometru no Anīkšču centra (A. Vienuolio iela 38), un tajā var izklaidēties, braukājot ar kartingiem. Kartradomā ir trīs dažāda garuma trases, tostarp arī tāda, kas domāta bērniem. Te var izbraukt arī ar Lietuvā vienīgajiem mini bagijiem-bokartiem.

Foto: Publicitātes foto

Anīkšču pilsētas nomalē nevar nepamanīt arī Kalitas kalnu, kur atradusies bajāriem Nikštim piederoša muiža. Mūsdienās te iekārtots aktīvās atpūtas centrs ar izklaides parku, kur var izbraukt arī pa rodeļu trasi.

Savukārt tiem, kam patīk risināt dažādus uzdevumus un spēles, patiks arī Lietuvas labirintu parks, kas atrodas trīs kilometru attālumā no Anīkščiem. Te var izstaigāt vairākus labirintus, kas veidoti no dažādiem dabīgiem materiāliem.

Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejs

Foto: Publicitātes foto

Mērojot ceļu līdz austrumu Augštaitijai, nokļūsiet leišu ezerzemē – Molētos. Šajā novadā saskaitīti veseli 300 ezeri. Molētos ir pat Ezeru zvejniecības muzejs.

Tomēr viens no interesantākajiem objektiem šeit ir Eiropā vienīgais etnokosmoloģijas muzejs un Planetārijs. Tajā pašlaik notiek modernizācija, bet muzejs ir pieejams apmeklētājiem. Viens no jaunumiem, ko šogad piedāvā šajā apskates objektā ir Molētu 3D vēstures rekonstrukcijas virtuālā tūre "Vēsture citādāk", ko var iziet, uzvelkot virtuālās realitātes brilles, pastāstīja muzeja pārstāvji, kas viesojās arī Lietuvas vēstniecības Latvijā rīkotajā tūrisma pasākumā Rīgā.

Speciālisti ieteica apmeklēt arī 36 metrus augsto, iespaidīgo Mindūnu skatu torni, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Lietuvas aizsargājamajām dabas teritorijām.

Utenas Strūklaka

Foto: Publicitātes foto

Utena ir Austrumu Augštaitijas galvaspilsēta un viena no senākajām Lietuvas pilsētām. To vēstulē 1261. gadā minējis jau karalis Mingaugs. Pilsēta atrodas starp Daunišķa un Vižonaiča ezeriem. Svinot pilsētas 750 gadu jubileju, Daunišķa ezerā tika ierīkota muzikālā strūklaka ar ūdens ekrānu, kas darbojas visu vasaru. Parkā pie ezera ierīkots rotaļu laukums un ir skaistas pastaigu vietas.

Foto: Publicitātes foto

Utenā var apskatīt arī Keramikas muzeju, šaursliežu dzelzceļa staciju, kur iekārtots Brīvības cīņu muzejs, un vēsturisko pasta kompleksu, kura pagrabā tagad iekārtota mākslas galerija.

Zarasu panorāmas skatu laipa un Lielā sala

Foto: Publicitātes foto

Zarasu pilsēta tiek dēvēta par Austrumu Augštaitijas "zilo aci", jo šis ir viens no Lietuvas ezeriem bagātākajiem rajoniem, kas slaveni ar tīro ūdeni. Te atrodams arī Lietuvas lielākais ezers – Drukšijai ezers, kā arī Sartajas ezers, kam ir garākā krasta līnija.

Foto: Publicitātes foto

Zarasu ezera Lielā sala visos laikos bijusi vietējo iemīļota atpūtas vieta. Pēdējos gados tur bieži notiek festivāli un dažādi svētki. Tā būs īstā vieta, kur braukt arī ūdenssporta veidu cienītājiem. 2011. gadā Zarasu ezera krastā uzcelts 17 metrus augsts Panorāmas rats jeb skatu laipa, no kura paveras lielisks skats. Turpat blakus, nokāpjot pa kāpnēm, nonāksiet pie 1,5 kilometrus garās pastaigu takas gar ezera krastu sākuma, pa kuru var aiziet līdz Lielajai salai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!