Foto: Shutterstock
Ceļojums uz Franciju vienmēr ir labs variants, jo valstī netrūkst ne apburošu pilsētu, nedz arī iespaidīgu dabas ainavu. Uz Parīzi kaut reizi dzīvē ir vērts aizbraukt, taču Francija ir valsts, kurā noteikti uzkavēties ilgāk vai arī apciemot to vēl kādu reizi. Šajā rakstā stāstīsim par astoņām gan lielākām, gan mazākām pilsētām Francijā, kuras pārsteigs ar daudzveidību.

Ansī

Ansī tiek dēvēta par "Francijas Alpu pērli" vai "Francijas Venēciju" – otrais nosaukums attiecīgi neoficiāli piešķirts kanālu dēļ, kas vijas cauri pilsētai. Ja tiek plānots ceļojums uz Franciju, Ansī nav pirmā vieta, kas varētu ienākt prātā, taču šī noslēpumainā un daudziem arī nezināmā pilsēta slēpj apbrīnas vērtas vietas.

Foto: Shutterstock

Tās centrālais apskates objekts ir Ansī pils, kas atrodas kalnā pašā pilsētas centrā. Uzmanību ir pelnījusi arī Sv. Pētera baznīca un Salu pils, kas atrodas pie pilsētas lielākā kanāla. Tajā šobrīd atrodas Pilsētas muzejs.

Nevar nepieminēt arī krāsainās mājiņas un savdabīgo arhitektūru, ko var vērot, braucot pa kanāliem. Starp citu, pilsēta bija arī viena no pretendentēm, kas 2018. gadā varētu rīkot Ziemas olimpiskās spēles, taču, kā zināms, šis gods tika Dienvidkorejas pilsētai Phjončhanai.

Šajā rakstā atradīsi vēl citas 17 idejas atpūtai Francijā.

Bordo

Foto: Shutterstock

Bordo atrodas Francijas dienvidrietumu daļā, un tā dēvējama par vīnu galvaspilsētu. Pasaulslavenā vīnu reģiona centrs ir neparasti atvērta un jauneklīga pilsēta, kurā dzīve ir ļoti aktīva.

Lai redzētu pilsētu no augšas, vērts uzkāpt tornī (Pey-Berland) – apburošās mājiņas izskatīsies kā no Lego klucīšiem taisītas! Ja, esot Portugālē, jāpagaršo vietējais gardums "pastel de nata", tad Francijā un arī Bordo noteikti atradīsi vietu, kurā nobaudīt konditorejas izstrādājumu ar nosaukumu "canelé".

A post shared by Vane Rosich (@vanerosich) on Apr 1, 2018 at 4:24am PDT

Bordo mēdz saukt arī par "dusošo skaistuli", tomēr, lai arī kādreiz tā varēja šķist iemigusi, tagad pilsēta ir "pilnīgi pamodusies" un gatava izklaidēm, raksta "Lonely Planet". Jāsaka, ka slavenā vīna pilsēta arvien uzlabo izklaižu un atpūtas piedāvājumu vīna mīļotājiem un gastronomisko baudu cienītājiem, attīstot objektus gar Garonnas upes krastiem.

Sentropē

Foto: Shutterstock

Šī pilsēta atrodas valsts dienvidu daļā un tiek saistīta ar mūsdienu mākslu un turīgu cilvēku izklaidēm. Tā kā Sentropē (Saint Tropez) ir piekrastes pilsēta, atpūta realizējas saviesīgos pasākumos jūras krastā vai uz dažādiem ūdens transportiem.

Sentropē ir viens no slavenākajiem kūrortiem Eiropā, kas piesaistīja mākslinieciskas un bohēmiskas dvēseles jau pirms Bridžitas Bordo laika. Kokiem rotātā, klinšainā Sentropē pussala ir patiešām gleznaina vieta, taču interesentu šeit ir patiesi daudz.

Uz šejieni parasti cilvēki dodas pavasarī un vasarā, lai baudītu sauli un ūdenspriekus, taču Sentropē noteikti vērts apmeklēt arī nesezonas laikā, jo pilsētai ir arī cita veida saistošas lietas, kuras piedāvāt tūristiem, piemēram, iespaidīga arhitektūra.

Tāpat jūras tuvums nodrošina plašu izvēli zivju restorānu ēdienkartēs – jūras velšu mīļi var izstaigāt mazās, bruģētās ieliņas, apskatīt skaistos skatus, kas raksturīgi piekrastes pilsētām, kā arī vietējā kafejnīcā nogaršot svaigi pagatavotas zivis.

Plašāk par Sentropē lasi šeit.

Tulūza

Foto: Shutterstock

Lai apmeklētu Tulūzu (Toulouse), jāplāno ceļojums uz Francijas dienvidiem. Šo vietu sauc par "Ville Rose" jeb Rozā pilsēta (attiecināms uz arhitektūru), un to iecienījuši studenti no visas pasaules. Cilvēki šeit ir draudzīgi un komunikabli, tāpēc gan tūristi, gan vietējie nereti pulcējas kādos no pilsētas laukumiem, lai parunātos viens ar otru un uzzinātu jaunumus.

"Place du Capitole", kas atrodas pašā pilsētas centrā, ir viens no populārākajiem un arī iespaidīgākajiem laukumiem pilsētā. No turienes daudzi uzsāk pilsētas apskati, jo iespējams doties pa ieliņām uz visām debespusēm. Ja vēlies pilsētā sajust arī dabas pieskārienu, vērts aizstaigāt līdz apburošam dārzam (Jardin Japonais).

Tulūzā ir viena no lielākajām universitātēm Francijā, kā arī vecpilsētā atrodamas dažādas iespaidīgas baznīcas, bazilikas, piemēram, "Basilique St-Sernin".

Kolmāra

Foto: Shutterstock

Kolmāra (Colmar) atrodas aptuveni 70 kilometru attālumā no Strasbūras, un ir vislabāk saglabājusies pilsēta no Elzasas (Alsace) reģionā esošajām. Tā izceļas uz citu fona ar krāsainajām mājiņām un lauku pilsētas auru.

Tā dibināta 9. gadsimtā un ir pārpilna pildrežģu namiņiem, romantiskām ieliņām, kā arī gleznainajiem kanāliem. Pilsētas centrā var apskatīt dažādu gadsimtu arhitektūru, piemēram, mākslas muzeju "Unterlinden Musée". Bērni noteikti būs priecīgi apmeklēt rotaļlietu muzeju (Musée du jouet).

Uz šo Francijas pilsētiņu iesaka doties pa ceļam uz citām – pilnībā pietiks, ja tajā pavadīsi pusi vai veselu dienu. "Visit City" min, ka apskates objektu sarakstā iekļaujama galvenā baznīca (Église Saint-Martin), kas ir īstens arhitektūras brīnums.

Plašāk par gleznaino un krāsaino pilsētiņu lasi šeit.

Monpeljē

Foto: Shutterstock

Monpeljē (Montpellier) atrodas apmēram 10 kilometru attālumā no Vidusjūras, Francijas dienvidos. Šī ir pilsēta, kurā seko līdzi stilam un modei – tajā ir gan modernas ēkas, gan iespaidīgi pilsētas laukumi, gan arī nedaudz baisas, mazas ieliņas un smilšaina pludmale turpat netālu.

Daudzās citās dienvidu pilsētās gadsimtiem ilgi saglabājušās romiešu laika atstātās iezīmes, taču Monpeljē ir izņēmums. Mūsdienās šo pilsētu dēvē par multikulturālu. Tāpat interesanti, ka trešo daļu no iedzīvotājiem veido studenti, tāpēc ikdienas dzīve ir raiba un aktīva.

Ja vēlies apmeklēt kādu muzeju un novērtēt mākslu, dodies uz 1895. gadā atklāto "Musée Fabre", kurā apskatāma viena no bagātīgākajām Eiropas mākslinieku darbu izstādēm Francijā. Ja ir vēlme iepriecināt savas garšu kārpiņas, var doties uz vietējo tirgu (Halles Castellane), kur nobaudīt vīnus, svaigas zivis, sierus u.c. labumus.

Nansī

Foto: Shutterstock

Nansī tiek saukta par vienu no pasaules pilsētām, kurā ir iespaidīga un neparasta arhitektūra, bet tā netiek pienācīgi novērtēta no tūristu puses (netiek bieži apmeklēta). Šī pilsētiņa atrodas Francijas ziemeļaustrumos, netālu no robežas ar Vāciju.

Lai arī mūsdienās tās popularitāte ir augusi, daudzi to tāpat sauc par vienu no Francijas apslēptajiem dārgumiem – tā nepiesaista tik daudz tūristu kā Elizejas lauki, taču piedāvā ceļotājiem apskatīt, kādas franču arhitektūras ēkas saglabājušās gadsimtiem ilgi.

Tāpat tā pazīstama ar dažādām baroka un jūgendstila ēkām, kuru pilsētā ir patiesi daudz. Par centrālāko vietu, ap kuru "veidota" pārējā pilsēta, sauc simetrisko un iespaidīgo gājēju laukumu (Place Stanislas), kurš izbūvēts 18. gadsimtā.

Biarica

Foto: Shutterstock

Ja meklē vietu, kurā aizbēgt no dzīves pelēcības un izbaudīt atpūtu pie ūdens, lielisks variants Francijā ir došanās uz pilsētu ar nosaukumu Biarica (Biarritz). Šī ir stilīga piekrastes pilsēta, kuru iecienījuši dažādu ūdens prieku baudītāji. Starp citu, vietas skaistums novērtēts jau kopš seniem laikiem – 18. gadsimtā tieši Biaricu par savu brīvdienu galamērķi izvēlējās Napoleons III ar sievu.

Jāpiebilst gan, ka šo varētu saukt par kūrortu, kurā aktuālajā ceļošanas sezonā pieaug arī cenas. Populārāko un skaistāko pludmaļu vidū minama "Grande Plage". Runājot par apmeklēšanas vērtām vietām, saldumu mīļiem varētu patikt šokolādes muzejs "Planète Musée du Chocolat". Tāpat interesanta vieta ir "Cité de l'Océan", kas ir gan muzejs, gan arī atrakciju parks, kurā atraktīvā veidā iespējams izzināt dažādus ar ūdens pasauli saistītus noslēpumus.

Rakstā izmantota informācija no "Lonely Planet", "Culture Trip" un "Huffingtonpost".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!