Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Vai vēlies piedzīvojumu ar šķipsnu adrenalīna? Tad pavisam noteikti tev simpatizēs šie tūristu iecienītie apskates objekti, kas veidoti no stikla un liek asinīm ritēt straujāk. Iespējams, daudziem pietiks vien nolūkoties uz šīm fotogrāfijām, lai jau dūša saskrietu papēžos.

Stikla slidkalniņš uz 69. stāvu

Foto: Publicitātes attēli
Īpaši iecienīta šāda tipa vieta atrodama Losandželosā, Kalifornijā. Tur debesskrāpja "US Bank tower" ēkas augšējos stāvos ierīkota "OUE SkySpace" observatorija un 360 grādu skatu platforma un izveidotas dažādas interaktīvās aktivitātes, ļaujot labāk iepazīt pilsētu.

Tomēr pavisam īpašu šo vietu padara kāda aktivitāte, kas nudien liks asinīm riņķot straujāk. Tur ir iespējams nošļūkt pa gandrīz 14 metrus garu slidkalniņu, kas vijas gar ēkas ārsienu un savieno būves 70. un 69. stāvu, minēts CNN.

Slidkalniņš ir veidots no stikla un tāpēc pilnībā ļauj pārredzēt pilsētas brīnišķīgos skatus. Protams, tikai tādā gadījumā, ja bailēs nav aizžmiegtas acis, jo šī atrakcija atrodas aptuveni 300 metru augstumā.

  • Ko vēl apskatīt Losandželosā, meklē te.

Pastaigu ceļš Londonā, no kura aplūkot Tauera tiltu

Foto: AFP/Scanpix

Ja sanācis paviesoties Londonā, Anglijā, un ir vēlēšanās aplūkot zīmīgākos apskates objektus, tostarp Tauera tiltu, vērts doties pastaigā arī pa stikla pastaigu ceļu.

Stiklotais ceļš atrodas 42 metrus virs Temzas tilta un sniedzas 11 metru garumā. Ceļš ir gandrīz divus metrus plats un veidots no caurredzamiem paneļiem, skaidrots apskates objekta mājaslapā.
Lūkojoties lejup, iespējams redzēt zīmīgo tiltu un plūstošo satiksmi, bet tikai drosmīgākie spers soļus pa šo stikloto grīdu, lai patiesi izbaudītu visu šī tūristu magnēta piedāvājumu. Ja tomēr dūša saskrējuši papēžos, nekas, jo no skatu platformas iespējams aplūkot arī fantastisko rosīgās pilsētas panorāmu.

Stikla skatu platforma Eifeļa tornī

Foto: AP/Scanpix

Uzskata, ka Eifeļa tornis ar savu neatkārtojamo būtību ir viena no tām vietām, kas dzīves laikā savām acīm jāredz ikvienam. 10 100 tonnu smagais tornis slejas vairāk nekā 300 metru augstumā, ik gadu gandrīz septiņiem miljoniem cilvēku sniedzot neaizmirstamas sajūtas, skaidro "The Telegraph".

Lai arī iemesli, kādēļ ļaudis izvēlas doties uz romantisko Parīzi un Eifeļa torni, var būt dažādi, pēdējos gados tiem pievienojies vēl kāds aspekts par labu "dzels lēdijas" apskatei. Tur pirmajā stāvā jeb 57 metru augstumā izveidota skatu platforma ar stikla grīdu, pa kuru brīvi var pastaigāties un iegūt neaizmirstamas emocijas.

Pastaigu taka bez margām un ar stikla grīdu

Foto: Kadrs no video

Boholas salā, Filipīnās, atrodas "Danao" atrakciju parku, kas liek asinīm ritēt straujāk un nudien pārbaudīt savu drosmi. Lai arī šis parks piedāvā vairākas ekstrēmas atpūtas iespējas, viena no dullākajām ir pastaiga pa stikla platformu.

Atrakciju parkā iespējams doties pastaigā pa kādu visai šaušalīgu taku, kas atrodas neiedomājami augstu, proti, 220 metrus virs zemes. Iespējams, atrašanās tik augstu nebūtu vēl nemaz nekas ekstrēms, tomēr asumiņu piešķir platformas grīdas segums, kas ir caurredzams stikls. Taka ir samērā interesanta un visapkārt paver skatu uz brīnišķīgi zaļiem mežiem, līkumotu upi un citiem varenās dabas ainaviskajiem skatiem. Vēl interesantāku un biedējošāku šo pastaigu padara tas, ka šaurajam un caurredzamajam celiņam iztrūkst margas.

Vairāk par šo atrakciju parku un tā ekstrēmo piedāvājumu lasi te.

430 metrus garš gājēju tilts

Foto: AP/Scanpix

Gājēju tilts Ķīnā daudziem drošsiržiem pavisam noteikti ies pie sirds. Tas stiepjas pāri iespaidīgajam "Zhangjiajie" kanjonam un tūristiem pieejams kļuva 2016. gadā.

Pārvietošanos pa šo tiltu kutelīgu padara tas, ka tam ir stikla grīda, bet zem tās – 300 metrus dziļa aiza. Tieši šis aspekts piešķir tiltam īpašu vērtību, jo, lūkojoties zem kājām, iespējams aplūkot neskarto dabu. Pats tilts ir 430 metrus garš un sešus metrus plats. Šis ir pasaulē garākais un augstākais šāda tipa tilts, raksta ziņu aģentūra "Reuters".
Turklāt, kas interesanti, no 2018. gada augusta drosmīgākajiem šeit būs iespēja izlekt arī ar gumiju no 260 metru augstuma (salīdzinājumam – no Siguldas vagoniņa lēciens ir no 43 metru augstuma), kas, kā plānots, arī būs rekordists savā jomā, ziņo CNN.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!