Foto: Shutterstock
Parīze, Madride, Berlīne, Roma, Lisabona… Nenoliedzami, šīs ir vienas no skaistākajām un interesantākajām pilsētām Eiropā, taču tām ir vēl kāds vienojošs elements – lielie tūristu pūļi. Iedvesmojoties no "Culture Trip", pastāstīsim par astoņām pilsētām, kuras daudzi ceļotāji nepelnīti aizmirst. Kas zina, varbūt kāda no tām pēc pandēmijas kalpos kā nākamais ceļojumu galamērķis. Iekārtojies ērtāk un dodies virtuālā ceļojumā.

Salamanka, Spānija

Salamanka atrodas Spānijas vidienē, aptuveni divu stundu brauciena attālumā no galvaspilsētas Madrides. Pārsteidzošas ir gan tās detaļas, gan arī kopaina, kuru gribas iemūžināt fotogrāfijās visu ceļojuma laiku.

Foto: Shutterstock

Saullēktu laikā vecpilsētai raksturīgās ēku fasādes izskatās teju vai zeltainas, un tieši tāpēc Salamanka tiek dēvēta arī par "Zelta pilsētu". Šeit apskatāmi izcili arhitektūras pieminekļi (piemēram, "Catedral Vieja"), taču, ja ir vēlme redzēt, kur patīk uzturēties vietējiem un studentiem, jādodas uz laukumu "Plaza Major".

Par vēl citām deviņām Spānijas mazajām pilsētām lasi te.

Kotora, Melnkalne


Foto: Shutterstock

Melnkalne ir neliela valsts Balkānu reģionā, Adrijas jūras krastā. Kad runa ir tieši par šo jūru, daudzi ceļotāji steidz to asociēt ar saulaino Horvātiju, taču arī Melkalnes piedāvājums ir gana plašs. Apskates vērta noteikti ir Podgorica, taču tikpat brīnumaina ir arī Kotoras līča krastā esošā pilsēta ar tādu pašu nosaukumu.

Kotora tiek dēvēta par reģiona skaistāko galamērķi, kurā labi saglabājusies unikālā ainava un apskates objekti. Tāpat senā Kotora ietverta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā – tajā vērts iepazīt šaurās vecpilsētas ieliņas, just senatnes auru mazajos veikaliņos, antikvariātos, muzejos. Tāpat nevar laist garām arī iespaidīgās katedrāles ("St. Tryphon's Cathedral") apskati. Iespaidīgs skats uz pilsētu paveras no Svētā Ivana cietokšņa, kas slejas augstu kalnā un līdz kuram var nokļūt, pieveicot 1350 pakāpienus.

Foto: Shutterstock

Taču pilsēta iespaidīgi izskatās arī no apakšas, tāpēc šeit iespējams doties ainavu medībās, braucot pa ūdeni. Ar laivu var sasniegt arī nelielu, īpatnēju saliņu, kas atrodas turpat līcī ("Lady of the Rocks").

Vairāk par Kotoru un vēl citām skaistām vietām, kuras atrodas kalnu ieskautajā Balkānu valstī, lasi šeit, bet te iepazīsties interesantu Melnkalnes ceļojumu stāstu.

Sintra, Portugāle


Foto: Shutterstock

Ja kā ceļojuma galamērķis ir noteikta Portugāle, precīzāk – tās vidiene, netālu no galvaspilsētas vērts apmeklēt apburošo Sintru. Nevarētu teikt, ka tūristu šeit būtu ārkārtīgi maz, taču, ņemot vērtā tās piedāvājumu, apmeklētāju varētu būt daudz vairāk. Aristokrātiskā kalnu pilsēta atrodas uz rietumiem no Lisabonas, un tā ir kā pasaku piļu mājvieta, ko ieskauj ziedu dārzi, savvaļas meži. Tāpat šeit var baudīt Portugālei raksturīgos kulinārijas meistardarbus. Par valsts garšām vairāk lasi šeit.

Romantiskā pilsēta bijusi daudzu 18., 19. gadsimta rakstnieku mūza. Runājot par apskates objektiem, slavenā Sintras nacionālā pils, Penas pils un Mauru pils ierindojas saraksta augšgalā.

Portugāle ir viena no Eiropas vecākajām valstīm, kurā vēsturisku pilsētiņu netrūkst. Ceļojuma uz šo pasaules malu vērts apskatīt arī gleznaino Gimaraišu, piekrastes pilsētu Kaškais, kā arī studentu pilsētu Koimbru. Ko vērts redzēt Portugāles pilsētās, kuras daudzi ceļotāji piemirst, uzzini šeit.

Ferrara, Itālija


Foto: Shutterstock

Iespējams, kādam varētu šķist, ka Ferrara ir viena no pieticīgākajām un vienkāršākajām Itālijas pilsētām, taču arī tajā ir kaut kas maģisks. Šo varētu saukt par romantiķu galamērķi, kurā pavadīt laiku nesteidzīgās pastaigās.

Ferrara iemantojusi popularitāti pilsētas seno mūru, kā arī vēsturisko ēku dēļ – šeit slejas 14. un 15. gadsimta katedrāles un pilis, piemēram, "Estense" un "St. George" katedrāle, taču dabas pieskārienu pilsētā iespējams sajust skaistajā "Massari" parkā.

Ferrara atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no Itālijas kulinārijas pilsētas Boloņas, kura pārsteidz ar garšīgiem ēdieniem un savdabīgo arhitektūru. Abas pilsētas iespējams apmeklēt vienas ekskursijas laikā, tāpēc ar Boloņas apskates vietām iepazīties šajā rakstā.

Lucerna, Šveice


Foto: Shutterstock

Cīrihe, Bāzele, Ženēva un Berne ir apburošas mūžīgā miera un bagātību zemes Šveices pilsētas, taču no saraksta nevajadzētu izslēgt arī Lucernu, kas sevī ieskauj daudz noslēpumainu vietu un objektu. Īpašāko vidū ierindojams vecākais slēgtais tilts Eiropā – Kapellas tilts ("Kapellbrücke"), kas celts 14. gadsimtā.

Šarmantās pilsētas vecāko daļu ieteicams staigāt kājām, lai varētu aplūkot gleznainos skatus. Ja vēlies skatīt pilsētu no augšas, jādodas uz vietu ar nosaukumu "Musegg Wall" un jāmeklē sev tīkamākais skats uz apkārtni.

Pilsētu, kas atrodas Fīrvaldšteterezera jeb Lucernas ezera krastā, ieskauj klinšaini milži ar zaļām pļavām nogāzēs. Tajās apskatāma tipiska Šveices ainava, kur ganās "Milka" gotiņas un aitas.

Ja kādreiz plāno doties uz Šveici, šeit lasāmi dažādi noderīgi padomi, kurus likt aiz auss katram ceļotājam.

Fontenblo, Francija


Foto: Shutterstock

Ja kāro skatīt Francijas pilis un greznību, bet Versaļas cilvēku masas tevi neuzrunā, vērts apsvērt braucienu uz Fontenblo, kas atrodas apmēram 70 kilometru attālumā no Parīzes. Iespaidīgākā celtne šeit ir "Château de Fontainebleau" – apburoša 1900 istabu pils, kas ir viena no lielākajām vēsturiskajām pilīm Francijā.

Lielākās pārmaiņas un renovācijas darbus tā piedzīvojusi 16. gadsimtā, taču pilī aizvien iespējams skatīt senos gobelēnus un freskas. Kad netraucēti apskatīta vēsturiskā pils, var doties pastaigā pa zaļo teritoriju, kas apskauj pili. Šādi ceļotājiem ir iespēja izbaudīt mieru, kas daudzās Francijas pilsētās šķiet neiespējamā misija.

Runājot par mieru un klusumu, par kuru daudzi mūsdienās ir gatavi pat piemaksāt, šajā rakstā atradīsi vēl citu Francijas šarmanto pilsētu aprakstus.

Halštate, Austrija


Foto: Shutterstock

Austrija ir apburoša valsts, kurā būt, skatīt un baudīt. Ja par Austrijas ceļojuma galveno apmetni esi izvēlējies Zalcburgu, dienas ceļojumā vari doties uz Halštati – pilsētu ezera krastā. Tā tiek saukta par vienu no skaistākajām šāda veida lokācijas vietām pasaulē.

Pilsētu, kas atrodas Zalckamergūtas reģionā, 1750. gadā nopostīja ugunsgrēks, un lielāko daļu koka ēku vajadzēja celt no jauna, raksta "The Vintage News". Ļaudis izlēma celt tās tolaik modernajā vēlīnā baroka stilā, kas organiski sajaucies ar Alpu tradicionālo arhitektūras stilu.

Visbiežāk cilvēki uz Halštati braucu ainavu dēļ. Īpaši krāšņa tā ir rudeņos, kad krāsojas lapas, bet tās vēl nav apsegusi sniega kārta. Vairāk par Halšstati uzzini šeit.

Bamberga, Vācija


Foto: Shutterstock

Berlīne ir galvenā roze šīs valsts puķu dārzā, taču tādās vietās kā Beļģija, Nīderlande, Dānija un Vācija šarms slēpjas arī mazākajās pilsētās. Šoreiz runa ir par pilsētu ar nosaukumu Bamberga, kuras vecpilsēta novērtēta arī starptautiskā mērogā, iekļaujot to UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.

Viduslaiku un baroka arhitektūra pilsētu padara to par ievērības cienīgu galamērķi romantiķu vidū. Taču pilsēta lepojas arī ar bagātīgu kultūras piedāvājumu un Vācijai raksturīgi – kvalitatīvu alu. Šeit ir lielākā alus darītavu koncentrācija vienā kvadrātkilometrā visā pasaulē.

Kad pilsēta apskatīta un gribas ko gardu likt uz kārā zoba, var ieteikt šejienes lepnumu – kaltētu liellopa šķiņķi ar dūmoto alu. Ar ko vēl īpaša Bamberga un ko tajā vērts apskatīt, uzzini šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!