Foto: Shutterstock

Nav noslēpums, ka Gruzija ir slavena ar savu elpu aizraujošo dabu. Kuras ir šīs valsts lielākās dabas pērles? Iedvesmojoties no ceļveža "Culture Trip", esam izcēluši nepārspējamus ezerus, brīnumainus kaļķakmens veidojumus, kanjonus un nacionālos parkus.

Martvili kanjons


Viena no gleznainākajām vietām Gruzijā ir Martvili kanjons. Tas radies, pateicoties Abašas upei, kura izrobojusi šauru, 50-60 metru dziļu ieleju. Šī vieta, iespējams, nepārsteidz ar dižākajiem parametriem, tomēr tā pavisam noteikti sajūsmina ar savu skaisto atrašanās vietu un unikālo šarmu.

Kanjonā plūstošais tirkīzzilais ūdens ir bezgala skaists un pavisam noteikti izceļas uz zaļo mežu un skarbo klinšu fona, taču ūdens tur ir vēss it visos gadalaikos – tas nekad nesasilst. Kanjona vidū atrodas divi nelieli ūdenskritumi – viens 12, bet otrs 15 metrus augsts, rakstīts "Culture Trip".

Tobavarchkhili ezeri

Foto: Shutterstock

Egrisi nogāzes ir gluži vai noklātas ar priedēm un dažādiem lapu kokiem, taču tas nav vienīgais aspekts, kas vilina uz šo vietu. Nogāzēs meklējami arī vairāki neatvairāmi ezeri, kuru ūdens dzidrums ir elpu aizraujošs. Dižākais no tiem – "Tobavarchkhili" jeb Sudraba ezers, kas ir starptautiski atzīts, pateicoties tā unikālajam skaistumam, lielumam un atrašanās vietai.

Vietējo leģenda vēsta, ka šī un apkārtējo ezeru gultnes reiz bijušas klātas sudrabā, turklāt reiz ezeru esot apsargājuši koka goblini, kuri nav ļāvuši ūdeni ne dzert, ne aiztikt. Ja kāds kaut ar pirksta galu pieskāries ūdenim, tūlīt pat sācies grandiozs negaiss – arī tad, ja pirms mirkļa debesis ir bijušas zilas, bez neviena mākonīša.

Kalnu masīvi


Foto: Shutterstock

Svanetijas reģions ir mājvieta dažiem Gruzijas augstākajiem kalniem – Shkhara masīvs ir visdižākais no tiem, sniedzoties vairāk nekā 5 tūkstošu metru augstumā - 5203 metrus. Lai gan virsotnes sasniegšana varētu būt visai sarežģīta, tas neliedz baudīt to varenumu no attāluma.
Iespaidīgs ir arī Kvamli akmeņainais masīvs, kas prot pārsteigt. Leģenda vēsta, ka gruzīnu mitoloģiskais varonis Amirani ir ieķēdēts vienā no masīva bedrēm. Tāpat arī zinātnieki ir pārliecināti, ka masīvs slēpj vairākas alas, kuras Gruzijas karaļi izmantoja kara laikos, lai apslēptu valsts dārgumus. Tiesa, vēl nevienai ekspedīcijai nav izdevies tās atrast, raksta "Culture Trip".

Makhuntseti ūdenskritums

Foto: Shutterstock


Lūk, izcili burvīga vieta! Makhuntseti ciematā atrodas elpu aizraujošs ūdenskritums. Tā augstums ir 52 metri.

Protams, tūrisms šajā vietā plaukst un zeļ – ir atvērtas vairākas kafejnīcas, restorāni, veikaliņi, piknika un telšu vietas. Aptuveni puskilometra attālumā atrodas vēl kāds interesants objekts – viduslaiku akmens tilts, kurš reiz būvēts karalienes Tamāras paspārnē.

Tskaltubo alas

Foto: Shutterstock

Tskaltubo reģions ir bagāts ar dažādiem skaistiem dabas pieminekļiem, un viens no tiem ir tādā pašā vārdā nosauktās alas, kas ir daļa no provinces aizsargātās teritorijas.

Visievērojamākā ala ir Prometeja ala, kura atrodas netālu no Kumistavi ciemata un ir vairāk nekā 100 metrus virs jūras līmeņa, minēts "Culture Trip". Tā tika atklāta 1980. gadā un ir viena no Gruzijas apskates vērtajām vietām. Šī ala ir bagāta ar stalaktītiem, stalagmītiem, dažādiem akmens veidojumiem – un tas viss 46 hektāru platībā.

Interesanti, ka alai ir divas izejas. Viena no tām turpinās pa pazemes upi, pa kuru var doties, izīrējot laivu, bet otra – vienkārša gājēju taciņa. Un kāda būtu tava izvēle?

Katskhi klints stabs


Foto: Shutterstock

40 metru augstumā Gruzijā slejas kāds dabiski veidojies brīnums jeb klinšains tornis, ko sauc par "Katskhi Pillar". Neviena netraucēta, skaista un ļoti īpaša mājvieta kādam kungam.

Pašā klints torņa galā, kas ir aptuveni 150 kvadrātmetrus plaša vieta, atrodas neliela saimniecība un klosteris. Tajā iekārtojies kāds mūks, kurš izbauda ekskluzīvo atrašanās vietu un netraucētu mieru.

Pilnīgi norobežota no visas pasaules gan šī vieta nav – ērtībai tur ierīkotas arī kāpnes. Tās viņš izmanto divas reizes nedēļā, lai dotos lūgties kopā ar saviem sekotājiem. Tiesa, došanās lejup gan nav nekāds vieglais darbs – kungam nepieciešamas aptuveni 20 minūtes, lai mērotu ceļu lejup, minēts "Daily Mail". Savukārt nepieciešamo pārtiku un citas preces viņam pa īpašu gaisa trošu ceļu palīdz nogādāt viņa domubiedri.

Foto: Shutterstock

Vērts piebilst, ka ne visiem ļauts doties augšup – turp dodas tikai garīdznieki, turklāt sievietēm šo vietu apskatīt savām acīm vispār nav ļauts, minēts "Georgian Tour". Plašāk lasi te.

Birtvisi klintis

Foto: Shutterstock

Birtvisi atrodas vairākas neatkarīgas klintis un augsti vulkāniskie pakalni. Pirms miljoniem gadu, vulkāna izvirduma rezultātā, lava pārklāja visu teritoriju, bet vēlāk, dabas procesu iespaidā, apkārtnes izskats, protams, mainījies, tomēr tik un tā priecē interesentus.

Klinšainajos Birtvisi kalnos atrodas arī kāds grūti aizsniedzams tornis. To var sasniegt, izvēloties kāpt pa klintīs iecirstajiem pakāpieniem. Ja ir dūša un adrenalīns, vērts uzkāpt, jo skats, ko iespējams baudīt, liks aizrauties elpai.

Abudelauri ezeri

Foto: Shutterstock

Abudelauri zemienē atrodas trīs dažādu krāsu ezeri – Zaļais, Zilais un Baltais, uz kuriem ved pastaigu taka no Rotškas ciema.

Pirmais ir Zaļais ezers, kas ieguvis savu nosaukumu, pateicoties tajā esošajai zaļajai faunai. Tālāk ir Zilais ezers. Tajā ūdens vienmēr ir svaigs, tīrs un dzidrs. Kilometru tālāk ir arī Baltais ezers, kas izveidojies pirms vairākām desmitgadēm. Nosaukums radies duļķainā paskata dēļ.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!