Kā ik gadu, arī šajos Ziemas saulgriežos Siguldas folkloras kopa "Senleja" aicināja uz Bluķa vakarā Siguldā, lai kopīgi svinētu svētkus senajās tradīcijās. Gan lieli, gan mazi 20. decembra vakarā devās maskotā gājienā, velkot bluķi, kas simboliski vairo veiksmi un auglību jaunajam gadam, informē folkloras kopa.

Vakara gaitā tika vēlēti laba vēlējumi, zīlēta nākotne, un pie kopīgi iedegtas uguns klātesošie vienojās dziesmās un Ziemassvētku rotaļās. Dalibniekiem līdzi bija paņemti pērnā gada Jāņu vainagi, kuri tika sadedzināti Bluķa vakara ugunskurā, simboliski svinot dzīvības spēka uzvaru pār nāvi – atdzimšanu.

Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Ziemas Saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad tumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma, lai atkal kliedētu tumsu un ar katru nākamo dienu tuvinātu pavasari.

Bluķa vilkšana ir viena no aizraujošākajām Ziemassvētku tradīcijām, kam ir sena rituāla nozīme. Ziemassvētku laikā daudzviet notika arī maskoti gājieni, kuru laikā ļaudis pārtapa citādos tēlos, tādējādi nodrošinot saikni ar aizgājušajām paaudzēm un vairojot veiksmi un auglību visplašākajā nozīmē gan sev, gan apkārtējiem.

Bluķa vakars viena no iespējām būt vienotiem un ar labām domām kopīgi palīdzēt Saulei nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī, pasaulē. Atstājot veco Vecajam gadam, tiek atbrīvots ceļš veiksmīgam Jaunajam gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!