Iedzīvotājus Valkas novada Lugažos pamatīgi satraukusi vēsts, ka, iespējams, pašvaldība gatavojas pārdot Lugažu muižu, kurā atrodas vietējais saieta nams. Šejienes kopienai svarīgi, lai šī vieta būtu atvērta sabiedrībai un šeit aizvien notiktu dažādi kultūras pasākumi. Kā ir patiesībā?

Sanākušie ļaudis Lugažu muižas zālē vēl pirms vietvaras ierašanās apspriež, kas, viņuprāt, varētu notikt ar vietējo saieta namu. Vai tas viņiem vēl būs atvērts, kur paliks šejienes amatiermākslas kolektīvi, varbūt kāds šeit ierīkos privātu viesnīcu. Lugažu iedzīvotāja Nora stāsta: "Te ir bērniem pasākumi, sporta nodarbības, viss notiek. Ar kovidu varbūt tā mazāk. Skaidrības nav. Vai tad ir jāpārdod un jāiznīcina viss, kas ir sakopts?"

Lugažu ciema ļaudis satraukusi vēsts, ka Valkas novada pašvaldībai muižu uzturēt esot pārāk dārgi, pašvaldības vadītājs it kā jau esot nolēmis muižu pārdot. Esot pat noteikta cena – 400 tūkstoši eiro. Vietējie gan nezina teikt, kur šādas runas radušās. Lugažu iedzīvotāja Māra Paškevica: "Viena tante teica, tā bija. Klusībā, neko mēs nezinājām. Viens runā. Domājām, ka tās ir tikai tukšas runas. Bet izrādījās, ka tas viss notiks."

Skatīties video:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!