Latvijas ilgā ziema arvien vairāk latviešus vilina uz mirkli par to aizmirst, dodoties ceļā pretī eksotiskai vasarai. Tomēr, kā atrast sev piemērotāko svešzemju galamērķi, reizēm mēdz būt mulsinoša izvēle. Palīdzot sašaurināt izvēli un izdomāt, kas varētu būt piemērotākais, tūroperators "Novatours" dalās ar iemesliem, kādēļ ceļot uz šiem populārajiem galamērķiem.

Dominikāna

Aizraujošas kultūras tradīcijas: bungu rīboņa, mūzikas ritmi, zemi rībinošas dejas, krāšņi kostīmi un maskas ir neatņemama daļa no Dominikānas kultūras tradīcijām, ko vislabāk var iepazīt, apmeklējot īpaši tam veltītus kultūras pasākumus vai ikgadējo karnevālu februārī.

Elpu aizraujošas pludmales: Dominikānas vairāk nekā 1600 kilometru garā piekraste lepojas ar maigu smilšu bagātām Karību jūras pludmalēm. Pludmaļu cienītājiem vērts ielāgot Punta Cana reģionu, kura pludmales tiek ierindotas ne tikai Dominkānas labāko pludmaļu topa augšgalā, bet visas pasaules.

Ūdens sporta veidi: Karību jūras siltie un tirkīzzilie ūdeņi ir nevainojami piemēroti dažādu ūdens sporta veidu baudīšanai, tostarp snorkelēšanai, niršanai ar akvalangu, airēšanai un burāšanai.

Viss iekļauts kūrorti: Dominikāna lepojas ar daudziem viss iekļauts (all inclusive) kūrortiem, kas nodrošina nevainojamu brīvdienu pieredzi ar dažādām ērtībām un aktivitātēm.

Foto: Shutterstock

Indonēzijas sala Bali

Sērfošana: Bali ir vieta, kur pulcējas sērfotāji no visas pasaules, lai baudītu labākos viļņus un piedalītos dažādās sacensībās. Šī ir arī nevainojama vieta, kur apgūt sērfošanas prasmes, jo zinoši skolotāji ir katrā pludmalē. Dažas no populārākajām sērfošanas vietām ir Kuta, Padang Padang un Canggu.

Senie tempļi: Indonēzijā ir pārsteidzoši daudz seno tempļu. Bali salā vien to ir aptuveni 20 tūkstoši. Tāpēc valsts apmeklējums nav iedomājams bez tempļu iepazīšanas. Bali salā ieteicams ieplānot "Besakih", "Goa Gajah" un "Goa Lawah" tempļu apciemojumu.

Jogas prakses: Indonēzija visā pasaulē pazīstama kā jogas izziņas galamērķis. Šeit viegli ir atrast gan daudzveidīgas ikdienas prakšu vietas, gan padziļinātas tematiskās nometnes. Bieži tiek piedāvāts apvienot jogu ar sērfošanu vai meditācijām, vai cīņas mākslu.

Masāžas. Bali lepojas ar izcilām masāžu prasmēm. Pēc aktīvas dienas sērfojot, esot pārgājienā, meklējot ūdenskritumus vai iepazīstot dzīvības pilnās pilsētas, masāža ir tieši laikā. Ceļotāji ir pārsteigti, cik iepriecinošas un makam draudzīgas ir masāžu cenas.

Foto: Shutterstock

Kuba

Senatnes šarms: Kuba aicina atgriezties laikā, izbaudot tās unikālo šarmu ar senajām automašīnām, koloniālo arhitektūru un dzīvīgo atmosfēru.

Salsa un mūzika. Kubas iedzīvotāju dzīvi nepārtraukti pavada mūzika. Kubas salsu pazīst visā pasaulē, tāpēc valsts viesiem jābūt gataviem salsas pārņemtiem vakariem un naktīm.

Rums un cigāri: Kuba ir ruma un cigāru mājvieta, to kvalitātes slava sen apceļojusi pasauli un tie ir ikoniskākie Kubas suvenīri. Viesojoties šajā valstī, noteikti vērts izzināt to darīšanas vēsturi un tradīcijas.

Unikalitāte: Kubā piedāvātā ceļojumu pieredze nelīdzinās nekam citam. Tā apvieno citādāku vēsturi, mākslu, mūziku un autentisku ieskatu sociālistiskās valsts dzīvesveidā.

Foto: Shutterstock

Maldīvija

Pludmaļu paradīzes skaistums: Maldīvija visā pasaulē tiek uzskatīta par vienu no pasaules lieliskākajiem galamērķiem pludmaļu dzīves baudīšanai. Salas ir dāsni rotātas ar baltu smilšu pludmalēm, ko ieskauj šalkojošas palmu audzes un siltie Indijas okeāna ūdeņi.

Romantiska atpūta: Maldīvija ir sapņu galamērķis pāriem, kas meklē romantisku un mierīgu atpūtu. Privāti namiņi, maigu smilšu klātas pludmales, tirkīzzils ūdens un absolūts privātums ir garantēts.

Pasakaini saulrieti: Maldīvija aicina baudīt mirkli, vērojot elpu aizraujošus saulrietus virs Indijas okeāna, ļaujoties maģiskai un romantiskai gaisotnei.

Ūdens aktivitātes: Maldīvija ir niršanas un snorkelēšanas paradīze. Dziļajos kanālos starp salām, kas nodrošina jūras dzīvības pārpilnību, var manīt milzu vaļu haizivis un velnrajas. Snorkelējot var sastapt dažādus zemūdens pasaules iemītniekus – no koraļļiem un krāsainām zivīm līdz bruņurupučiem un haizivīm.

Foto: Shutterstock

Maurīcija

Apburošs kultūru sajaukums: Maurīcija ir vieta, kur saplūst Indijas, Āfrikas, Francijas un Ķīnas kultūru mantojumu, kas atspoguļojas tās virtuvē, mūzikā un tradīcijās.

Cukura mājvieta: Maurīcijas un cukurniedru vēsture ir vairāk nekā četrus gadsimtus sena. Cukurs ir salas galvenā eksporta prece, un tam bijusi liela ietekme uz valsts identitāti un ekonomiku. Ieteicams apmeklēt cukura muzeju, kur varēs uzzināt ne tikai par cukura lomu gadu gaitā, bet arī par to, kā sala veidojās, kā tika kolonizēta, par vergu tirdzniecību un daudz ko citu.

Ūdenskritumi: Maurīcijas ūdenskritumus radījuši ilgstoši neaktīvi vulkāni. Daži no tiem ir viegli sasniedzami, bet, lai nokļūtu pie citiem, jādodas garākā pastaigā. Tomēr tie visi ir elpu aizraujoši un pūļu vērti. Skaistākais un pazīstamākais ūdenskritums uz salas ir Čamarelas ("Chamarel Falls").

Izcils ēdiens: Vietā, kur saplūdušas neskaitāmas ļaužu kultūras, saplūst arī ēdienu gatavošanas māksla. Maurīcija nereti tiek dēvēta par ēstmīļu paradīzi un vietu, kur var rast patiesi unikālas garšas baudas.

Foto: Shutterstock

Meksika

Bagātīga vēsture: Meksikas seno civilizāciju atstātās arheoloģiskās vietas nespēj atstāt vienaldzīgu. To apmeklējums ir ne tikai aizraujošs piedzīvojums, bet arī aizved tālos fantāziju ceļojumos.

Kulinārijas prieki: Meksikas virtuve nav tikai neaprakstāmi garda un daudzveidīga. Tā atzīta par UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu.

Atpūtas kultūra: neatņemama Meksikas kultūras sastāvdaļa ir krāšņi svētki, senas tradīcijas un māksla svinēt, ko visu vērts vismaz reizi piedzīvot klātienē.

Šokolāde un kakao: Meksika ir šokolādes dzimtene. Senākās liecības par kakao izmantošanu dzērienos šeit fiksētas sākot ar 1100. gadu pirms mūsu ēras. Daži pārdevēji tirgos joprojām piedāvā autentisku acteku šokolādi.

Foto: Shutterstock

Seišelu salas

Milzu kokosrieksti: "Vallee de Mai" dabas liegumā aug palmas, kuru lapu platums sasniedz 6 metrus, bet garums pat 14 metri. Vēl pārsteidzošāki ir to augļi – jūras kokosrieksti, kas pēc formas atgādina cilvēka sēžamvietu. Šie gigantiskie rieksti sver aptuveni 20 kilogramus.

Peldes kopā ar bruņurupučiem: vienas niršanas laikā iespējams saskatīt pat 30–40 bruņurupučus. Lai arī šie dzīvnieki ir varena izmēra un svara, tie ir miermīlīgi un pat kautrīgi, tāpēc no tiem nav jābīstas.

Fotogēniskie pludmales akmeņi: baltu smilšu un palmu ieskauti, milzīgi un gaišas nokrāsas akmeņi pilnīgi noteikti ir viena no Seišelu salu atpazīšanas zīmēm, ko fotogrāfijās cenšas iemūžināt katrs viesis.

Unikālā daba: Seišelu salu tropiskajos mežos aug ļoti retas augu sugas, kuras var atrast tikai šajā pasaules malā, piemēram, medūzas koks (jellyfish tree), saracēnija (pitcher plant), daudz retu orhideju sugu u.c.

Foto: Shutterstock

Šrilanka

Ainavu daudzveidība: Šrilankā atrodami gan augsti kalni, gan plaši, auglīgi līdzenumi, kas pāriet stepēs, un nebeidzamos džungļus, kā arī pasakaini skaistas pludmales, ko apskalo mierīgais un siltais Indijas okeāns.

Tēja tiek dēvēta arī par Šrilankas zaļo dimantu, un ir galvenā Šrilankas eksporta prece. Par labāko tēju tiek uzskatīta "Broken Orange Pekoe Fannings".

Dzīvnieku daudzveidība. Šrilankā sastopami ne vien ziloņi, bet arī leopardi, savvaļas kaķi, šakāļi, piecas pērtiķu sugas un pat Ceilonas lāči. Šeit var ieraudzīt krokodilus, varānus un citas dažādu sugu ķirzakas un čūskas. Daudz ir arī putnu – papagaiļu, pāvu, dzērvju.

Kultūras mantojums: Šrilanka lepojas ar bagātīgu kultūras mantojumu ar senām pilsētām, tempļiem un gadu tūkstošiem senām vēsturiskām vietām, piemēram, Dambulu, Kandi un Sigīriju.

Foto: Shutterstock

Taizeme

Ēdiens: ikvienam Taizemes tradicionālajam ēdienam pamatā ir svaigas vietējās sastāvdaļas – pikantā citronzāle, asie čili pipari un sātīgās jūras veltes. Ēdieniem pamatā ir četras garšas: asa, salda, sāļa un skāba. Virtuves daudzveidību visspilgtāk apliecina Bangkokas nūdeļu ēstuves, Puketas jūras velšu paviljoni.

Tropu salas: Taizemes neskaitāmās salas katra atgādina paradīzes salu, piemēram, Puketa, "Koh Phi Phi" un "Koh Samui", un katra no tām piedāvā unikālu pieredzi.

Rosīgie tirgi: Taizemes tirgiem piemīt īpaša atmosfēra un tajos šķietami atrodams viss iedomājamais un neiedomājamais. Rosīgo atmosfēru pilnvērtīgāk var baudīt Bangkokas "Chatuchak" un "Chiang Mai" nakts tirgos.

Garīgums un labsajūta: Taizeme piedāvā iespējas garīgai izziņai, labsajūtai. Īpaši svarīga šeit ir tradicionālā dziedināšana un taju masāžas, ko vērts ir pieredzēt ikvienam valsts viesim.

Foto: Shutterstock

Zanzibāra

Garšvielas: Zanzibāru mēdz dēvēt arī par garšvielu salu. Tur tiek audzētas krustnagliņas, kurkuma, kanēlis, muskatrieksts, citronzāle, melnie pipari un daudzas citas aromātiem pārbagātas ēdiena garšas lolojošas vielas.

Reti dzīvnieki: Ļoti īpaša vieta Zanzibārā ir Jozani mežs, kas ir mājvieta vairāk nekā 50 tauriņu sugām, 40 putnu sugām, tur mīt arī aizsargājami pērtiķi.

Cietumnieku sala: Šī vieta kādu laiku bija cietums nepaklausīgiem vergiem, vēlāk tur mitinājās cilvēki ar neārstējamām slimībām. Taču tagad šī sala tiek uzskatīta par svētnīcu, kur tiek sargāti milzu sauszemes bruņurupuči.

Niršana: Zanzibāras ieskaujošie ūdeņi piedāvā lieliskas niršanas iespējas ar bagātīgiem koraļļu rifiem un brīnišķīgu zivju klāstu.

Foto: Shutterstock

Vjetnama

Ēdiens: ēdiens Vjetnamā atgādina atsevišķu reliģiju vai pat filozofiju. Daudzi šefpavāri Vjetnamā ievēro jing un jang principu, radot ēdienu, kas ir līdzsvarots un piemērots cilvēka ķermenim. Šeit atrodams viss, ko vien var iedomāties, sākot no salātiem un eksotisku augļu desertiem līdz gaļas un veģetāriešu ēdieniem.

Tirgus: Vjetnamas tirgi ir krāšņa, aromātiska un garda pārpilnība. Letes ir pilnas ar mango, papaijas, ličī, ananāsu augļiem un daudziem citiem mazāk zināmiem gardumiem. Šeit noteikti jāuzmeklē pūķa augli jeb pitaiju, kas ir viens no Vjetnamas krāsainākajiem un gardākajiem simboliem.

Veselības centri un masāža: Vjetnama lutina ar tradicionālās un ārstnieciskās medicīnas pakalpojumiem, sākot ar masāžas saloniem un tradicionālajām dziednīcām lauku reģionos līdz mājīgiem eko centriem, kas atrodas džungļos, vai augstākās klases sanatorijām piejūras kūrortos.

Daba: Vjetnama apbur ar daudzveidīgu un eksotisku dabu un pasakainu, vairāk nekā 3000 kilometru garu jūras piekrasti. Mekongas deltā, kas ir Vjetnamas slavenākais dabas objekts un iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, redzami rīsu baseini, upju satiksme un to sniegtie kulinārie gardumi, savdabīgi ciemati un pilsētas, kā arī neskartas dabas krāšņums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!