Foto: Shutterstock

Nav jābūt pieredzējušam ceļotājam, lai zinātu, ka Vācijā baudāma īpaša Ziemassvētku burvība. Visi zinām par brīnišķīgajiem svētku tirdziņiem Brēmenē, Berlīnē, bet arī citās pilsētās Ziemassvētku noskaņa tverama. Piemēram, piejūras pilsētā Ķīlē jebkurš iemīlēs Ziemassvētku gaidīšanas laiku. No pasaku meža un izgaismotām ielām līdz tradicionālajam Ziemassvētku tirdziņam "Holstenplatz" laukumā, Ķīle piedāvā neaizmirstamas aktivitātes un izceļas kā viens no šīs svētku sezonas galvenajiem galamērķiem Vācijā. Turpinājumā – prāmju operatora "DFDS" ceļošanas ekspertu ieteikumi Ziemassvētku brīvdienu pavadīšanai Ķīlē.

Pasaku mežs jeb Ķīles rātslaukums Ziemassvētku laikā

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, šogad no 27. novembra līdz 23. decembrim, Ķīles rātslaukums pārvērtīsies par pasaku mežu. Rātslaukumā tiks izvietotas vairāk nekā 500 Ziemassvētku egles, kuras ieskaus atsevišķas gleznainas koka būdiņas un radīs perfektu svētku atmosfēru. Koka būdiņas veidotas pēc skandināvu koka māju arhitektūras parauga, un pārvērš vēsturisko laukumu par ciematu, kas iemieso svētku noskaņu.

Ķīles Ziemassvētku ciemats valdzina ar autentiskumu un oriģinalitāti īpaši tāpēc, ka trīs reizes dienā pār Ziemassvētku tirdziņu Ķīles Rātslaukumā pārlido kuģis, ko velk seši ziemeļbrieži. Savukārt Elfs Kilians tikmēr dalās savā stāstā par to, kāpēc Ķīlē dāvanas tiek dalītas tieši ar kuģa, nevis kamanu palīdzību.

Ziemassvētku burvība panorāmas skatā

Papildus Ķīles rātslaukuma apmeklējumam var izbaudīt arī nepārspējamu Ķīles panorāmu no rātsnama torņa 67 metru augstumā, lai pilnvērtīgāk apskatītu Ziemassvētku burvību Ķīlē. No rātsnama torņa iespējams apskatīt Ķīles centru un pat ostu, paverot unikālu skatu uz Ziemassvētku rotājumiem un tirdziņiem gan pilsētas sirdī, gan tālāk no tās.

Rātsnamā pieejamas arī ekskursijas gida pavadībā pa šo vēsturisko ēku, kas celta no 1907. līdz 1911. gadam. Ekskursija pa Ķīles rātsnamu, īpaši gida pavadībā, ir lieliska iespēja iegūt dziļāku izpratni par pilsētas vēsturi un arhitektūru.

Ķīles maģiskais Ziemassvētku tirdziņš

"Holstenplatz" Ziemassvētku tirdziņš, kas šogad norisināsies no 27. novembra līdz 23. decembrim, ir iemīļota Ķīles tradīcija, kas šogad svin savu 50. gadadienu, piedāvājot vēl īpašākus svētkus un svaigi pārveidotus namiņus. Tirdziņā Holstenplatz laukumā var ne tikai iegādāties dažādas rokām darinātas dāvanas, bet arī baudīt garšīgus gardumus un tradicionālo karstvīnu, kas sasildīs aukstajā svētku laikā.

Šogad laukums daļēji pārvērsts par mājīgu ziemas mežu ar krāsainām eglēm, izgaismotām meža dzīvnieku dekorācijām un bāra galdiņiem, kā arī vairāk nekā 99 LED zvaigznēm, radot noskaņu gluži kā pasakā. "Holstenplatz" Ziemassvētku tirdziņš ir ne tikai iepirkšanās vieta, bet arī vieta, kur kopā ar draugiem un ģimeni baudīt skaisto Ziemassvētku laiku, uzņemot burvīgas bildes pie gaismas rotājumiem un maģiskā brieža, kas atrodas Schevenbrücke ielā.

Ziemassvētku ēdieni un fotomirklis vienlaikus

Laukumu "Asmus-Bremer-Platz" ir grūti neievērot ar tā maģiskajiem rotājumiem un spilgti izgaismoto 12,5 metrus augsto Ziemassvētku piramīdu laukuma centrā. Piramīda ir gan populārs tikšanās punkts, gan arī vieta lieliskām fotogrāfijām.

Šis laukums ir arī mājīga vieta, kur nogaršot tradicionālo vācu ēdienu un baudīt jauku atmosfēru ar gardu un siltu dzērienu rokā. Šeit kulinārijas piedāvājumu klāsts ir plašs - no klasiskajām desiņām jeb "wurstiem" līdz pastāvīgi pieaugošai veģetāro un vegānisko ēdienu izvēlei. Katru gadu par kases grāvēju jeb pieprasītāko maltīšu vietu kļūst lielais frī kartupeļu stends ar daudzām kartupeļu variācijām, garšīgām mērcēm un neparastām piedevām, piemēram, rakletes sieru.

Ziemassvētku tirdziņu maratons – Hamburgas svētku burvība

Stundas brauciena attālumā no Ķīles var iepazīties arī ar Hamburgas Ziemassvētku burvību. Hamburga Ziemassvētkos pārvēršas par patiesi pasakainu vietu, kur tiek rīkoti 15 dažādi Ziemassvētku tirdziņi, kas radīti katrai gaumei. Viens no tiem ir Hamburgas rātsnama Ziemassvētku tirdziņš, ko iemīļos gan tradicionālu tirdziņu piekritēji, gan arī mazie ceļotāji.

Hamburgas rātsnama laukumā katru gadu norisinās Ziemassvētku tirdziņš, un tajā īpaši nozīmīga ir tās autentiskā atmosfēra, ko rada rātsnamam tuvumā esošās ielas, kas tiek iedalītas atbilstoši pārdotajām precēm, piemēram, ir īpaši izveidota "Goldgasse" jeb Zelta iela, kur pārdod juvelierizstrādājumus. Tomēr bērniem visatbilstošākā noteikti ir "Spielzeuggasse", ko sauc arī par Rotaļlietu ielu, kas sniegs iespēju atrast visdažādākās dāvanas no visas pasaules. Šīs ieliņas ir pilnas ar dažādu amatnieku koka tirdzniecības stendiem – rokām darināti dekori, piparkūkas un keramikas izstrādājumi.

Kā nokļūt?

Ērts veids, kā nokļūt uz Ķīli, ir ar prāmi. Tas regulāri kursē no Klaipēdas Lietuvā, ļaujot ceļotājiem baudīt ne vien jūras ceļojuma romantiku, bet arī pārvadāt savu transportlīdzekli un ceļot bez bagāžas ierobežojumiem, nodrošinot ērtības un komfortu ceļā uz galamērķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!