Foto: Reuters/Scanpix

Vai ir iespējams tā vienkārši aiziet uz veikalu pēc maizes un kļūt par vislabāk apmaksāto pasaules modeli? Vai arī kļūt pamanītai, apmeklējot ātro uzkodu ēstuvi? Piemēram, jaunajā "Burberry Bit" reklāmas kampaņā, kurā piedalījās Vikotrijas un Deivida Bekhemu dēls Bruklins, dalību ņēma arī Liverpūles ātro uzkodu tīkla "Burger King" darbinieks. "Gazeta" piedāvā modeļu sarakstu, kas ir kļuvušas slavenas nejaušības dēļ.

"Burberry" reklāma jaunajam pārdevējam kļuva par lielu veiksmi un pieredzi. Kā laikrakstam stāstīja divdesmitgadīgais Luiss Helims, modeļu aģentūras "Select Model Management" aģents pievērsis viņam uzmanību ātro uzkodu ēstuvē un atstājis uz salvetes savu telefona numuru. Pēc divām nedēļām jauneklis parakstīja līgumu ar aģentūru un drīzumā jau piedalījās klasiskā aromāta reklāmas fotosesijā.

A photo posted by @selectmodelmgmt on Jul 13, 2016 at 6:36am PDT

Ātro uzkodu ēstuve nav pati eksotiskākā vieta, kur var satikt nākamos modeļus. Apmēram pirms gada līgumu ar aģentūru "White Cross Management" parakstīja Džeremijs Mīks, kurš tobrīd atradās cietumā un izcieta divu gadu cietumsodu par bruņotu uzbrukumu. Šodien 32 gadus vecais Mīks ir ticis brīvībā un plāno nopietni pievērsties modeļa karjerai.

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on Jun 15, 2016 at 4:50pm PDT

Šis, visticamāk, ir izņēmuma gadījums: aģenti biežāk mēdz meklēt jaunos talantus ātro uzkodu ēstuvēs, lielveikalos un populāru zīmolu apģērbu veikalos. Lūk, veiksminieču saraksts.

Žizele Bundhena

A photo posted by Gisele Bündchen (@gisele) on Mar 1, 2016 at 8:04am PST

Kopš 2004. gada Žizele ir vislabāk apmaksātākā modele pasaulē. Viņa ir ne tikai brazīliešu modele, bet arī kinoaktrise, piedalījusies tādās filmās kā "Ņujorkas taksometrs" un "Sātans Pradas Brunčos". No 2000. līdz 2007. gadam viņa bija arī viena no "Victoria`s Secter" modelēm.
Žizele Karolīna Bundhena ir dzimusi Brazīlijas dienvidos. 14 gadu vecumā viņa devās skolas ekskursijā uz Sanpaulu, kur pusdienu laikā "Makdonaldā" viņai uzmanību pievērsa aģentūra "Elite Modeling". Izstāstīt trīs vārdos par viņas pašreizējo karjeru ir neiespējami, jo, par laimi, viņa ir tik slavena, ka tas nav nepieciešams.

Keita Mosa

Foto: AP/Scanpix

Kendisa Sveinpola

Kendisa 2012. gadā kļuva par vienu no pasaules apmaksātākajām modelēm, kā ziņoja "Forbes". Viņa ir tikusi atzīta arī par pasaulē seksīgāko modeli, un šajā statusā viņu iecēla žurnāla "Maxim" lasītāji. Modele, starp citu, ir arī kaislīga futbola fane.
Dienvidāfrikā dzimušais "Victoria's Secret" eņģelis tika pamanīts tirgū. Modeļu aģentūras aģents viņu ieraudzīja, kad Kendisai bija 15 gadu. Jau 16 gados viņa nespēja pieņemt visus uzaicinājumus uz skatēm un fotosesijām modes žurnāliem, jo to bija ārkārtīgi daudz.

Bjanka Balti

A photo posted by Bianca Balti (@biancabalti) on Jun 30, 2016 at 2:36am PDT

Meitenei no Lombardijas, neliela Itālijas ciemata, bija 20 gadu, kad viņu ieraudzīja aģents, kurš bija iemaldījies lielveikalā. Jau pēc mēneša viņa piedalījās "Dolce & Gabbana" reklāmas kampaņā, bet pēc gada, 2005. gadā, kļuva par vienu no "Viktorija`s Secret" eņģeļiem. 2011. gadā viņa fotografējās "Pirelli" kalendāram.
Balti 2007. gadā piedzima meita Matilde, kuras tēvs ir itāļu fotogrāfs Kristians Lucidi. 2009. gadā pāris gan izšķīrās. 2015. gadā Bjankai piedzima otrs bērniņš no viņas tagadējā drauga Metjū.

Karmena Kāsa

A photo posted by Carmen Kass (@kasscarmen) on Apr 26, 2015 at 3:57am PDT

2002. gadā Karmena tika atzīta par otro pasaulē labāk apmaksāto modeli. Viņa ir ne tikai modele, bet darbojas arī kā politiķe Eiropas parlamentā kopš 2004. gada.
Slavenā igauņu modele, kas, starp citu, bijusi Igaunijas Šaha federācijas prezidente no 2004. līdz 2011. gadam, tika pamanīta 14 gadu vecumā lielveikalā. Viņu pamanīja aģents, kas meklē modeles Milānā. Tiesa, pirmais mēģinājums izveidot modeles karjeru Karmenai izgāzās, un meitene no Milānas atgriezās mājās, taču 18 gados viņa pārcēlās uz Parīzi un drīz sāka fotografēties žurnāliem. Viņas pirmais žurnāla vāks, uz kura viņa parādījās, bija franču "Vogue" 1997. gada novembrī, un tad viņas karjera uzņēma apgriezienus.

Lilī Koula

A photo posted by lily cole (@lilycole) on Aug 28, 2015 at 1:11pm PDT

Daudzi Koulu zina kā aktrisi. 2009. gadā viņa darbojās kā viena no galvenās lomas atveidotājām filmā "Doktora Parnasa iedomu pasaule", iejūtoties Valentīnas tēlā. Viņa ir piedalījusies arī citās Holivudas filmās, filmējoties kopā ar tādām zvaigznēm kā Rūperts Everets, Kolins Fērts un citiem.

Britu aktrisei un modelei ir seja, kuru nevar aizmirst. Viņa savu karjeru sāka 14 gadu vecumā, kad pastaigas laikā Londonā viņu pamanīja aģentūras "Storm Models" pārstāvis. Filmēšanās un skates nav traucējušas mākslinieces un zvejnieka meitai, kas cēlusies no Devonas grāfistes Torkas, 2006. gadā iestāties Kembridžas Karaliskajā koledžā, kur viņa sākotnēji mācījās sabiedriskās attiecības, bet vēlāk – mākslas vēsturi.

Behati Prinslū

Modele, kas dzimusi 1989. gadā Namībijā, pavadīja brīvdienas Keiptaunā, kad kāds vīrietis pārtikas veikalā pajautāja, vai viņa gadījumā nav modele. Meitene gan nepiezvanīja uz viņa doto numuru, taču vēlāk aģentūras "Storm Models London" dibinātāja meita Noela Dukasa viņai piedāvāja atnākt uz atlasi aģentūrā. Meitenei tolaik bija 16 gadu. Šobrīd viņai ir 27 gadi, un viņa ir veiksmīga "Victoria`s Secret" modele.

2012. gadā modele sāka tikties ar Ādamu Levainu. Viņi uz laiku pašķīrās, taču vēlāk pēkšņi paziņoja par savu saderināšanos un apprecējās. Šogad pasaulē jānāk viņu abu pirmajam kopīgajam bērnam.

Džordana Danna

A photo posted by Jourdan Dunn (@officialjdunn) on May 19, 2016 at 5:00am PDT

2006. gadā Londonā dzimusī Džordana nokļuva aģentu kompānijas "Storm Model Management" redzeslokā. Viņu pamanīja lielveikalā "Primark", kad viņa iepirkās kopā ar draudzeni. Jau 2007. gada sākumā viņa piedalījās pirmajās modes skatēs, bet 2008. gadā kļuva par pirmo melnādaino modeli, kura piedalījās "Prada" skatē. Jau 2014. gadā modele iekļuva "Forbes" vislabāk apmaksāto modeļu sarakstā.

Džordana ir uzaugusi kopā ar māti un diviem jaunākiem brāļiem. Viņa atzīst, ka pusaudžu gados bijusi ar lieliem kompleksiem sava svara un auguma dēļ. Pieaugot cilvēki viņai esot nākuši klāt un teikuši, ka viņai jākļūst par modeli, taču viņa par to šaubījusies. Modeļu šovs "Amerikas nākamā topmodele" gan viņu pārliecināja par to kļūt.

Lilī Donaldsone

Donaldsone savas karjeras laikā ir daiļojusi 28 žurnāla "Vogue" vākus visās pasaules malās. 2010. gadā viņa debitēja kā "Victoria`s Secret" modele un ir piedalījusies daudzās modes skatēs.

Vēl viena angliete, kura tika pamanīta šopinga laikā. Lilī Donaldsonei bija 16 gadu, kad viņa kādā lietainā dienā devās iepirkties un iepazinās ar "Select Model Management" aģentu. Viņa ir piedalījusies daudz dažādās slavenu zīmolu modes skatēs - "Chanel", "Luis Vuitton", "Moschino", "Missoni", "Jill Sander" un citās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!