Augļa attīstība

Ap vai virs divarpus kilogramiem un tuvu 50 centimetriem – tavs mazulis ir jau tik liels. Mazais ir ļoti tuvu dzemdes sienai, jo viņam patiesi vairs nav vietas tavā puncī. Mazulis ir pieradis pie tā, ka viņu cieši aptver dzemde, kas reizēm saraujas un atslābst. Bērniņa āda nu jau ir gandrīz gluda, pūciņa to klāj vairs pavisam nedaudz. Interesanti, ka mazuļa galvas rota jau varētu būt diezgan gara. Mati var būt pat līdz sešiem centimetriem gari, lai gan, protams, katrs bērns ir individuāls. Gan jau esi redzējusi vai dzirdējusi, ka dažs labs piedzimst ar tādu matu ērkuli, ka šķiet, viņam uzlikta parūka, bet citam matiņu ir ļoti, ļoti maz. Kājām un rokām ir mīksti nadziņi, kas arī var būt gan garāki, gan īsāki.

Ja bērns nāktu pasaulē tagad, visticamāk, viņš spētu elpot pats. Arī sirsniņa strādā gana ātri – līdz pat 160 sitieniem minūtē. Visticamāk, mazulis jau noslīdējis iegurnī un tev pašai kļuvis vieglāk. Taču viņš vēl vēlas nedaudz nobriest, esot mammas dzemdē.

Pārmaiņas sievietē

Bērns tagad grozās mazāk, varbūt jūti dīvainu sanošu sajūtu makstī, jo viņš kustina galvu pret tava vēdera lejasdaļas muskuļiem. Iegurņa saites sasniedz maksimālo elastības pakāpi, ļaujot izplesties iegurņa un krustu locītavām. Jā, tieši tā – tavs dzemdes kakls paliek mīkstāks, paveras un gatavojas galvenajam notikumam – dzemdībām. Saistībā ar to tev var arī palielināties izdalījumi, un tev ir izveidojies gļotu korķis.

Normāla grūtniecība ilgst no 38 līdz 42 nedēļām. Iespējams, ka tev noteiktā dzemdību diena jau tuvojas. Bet nenoskaņojies uz šo konkrēto datumu! Tas ir tikai tāds koordinācijas punkts, nevis precīzs datums, kad jānotiek dzemdībām. Noteiktajā datumā dzemdē tikai ļoti minimāls skaits sieviešu. Pārsvarā dzemdības notiek ar divu nedēļu nobīdi uz vienu vai otru pusi no šīs dienas.

Ja tev šķiet, ka kontrakcijas kļūst spēcīgākas un regulāras, noteikti sazinies ar ārstu – tās var būt gan viltus, gan īstās.

Mazulis ir noslīdējis? Tad, visticamāk, tev kļuvis vieglāk – gan ar elpošanu, gan mazinājusies dedzināšanas sajūta pakrūtē. Tomēr varētu būt, ka tu vairs nevari no mājas iziet savā skaistajā blūzītē, iepriekš neparūpējusies par ieliktnīšiem krūšturī? Jā, arī tā ir norma, ka tev pamazām izdalās pirmpiens, tā tavs organisms gatavojas mazulīša zīdīšanai.

Tāpat, protams, saglabājas nepieciešamība biežāk doties uz tualeti. Un kā ar apetīti? Nu jau var būt tā, ka pati vairs svarā nepieņemies, vari pat to nedaudz zaudēt. Seko līdzi tam, ko ēd. Galvenais ir nepārēsties, pašai būs vieglāk.

Ārsta vizītes

Ja esi bijusi piektajā vizītē, tad nekur tev nav jādodas, bet, ja tas vēl nav paveikts, šī ir nedēļa, kad noteikti tas jāizdara, jo piektā vizīte ir noteikta laika posmā no 34. līdz 36. nedēļai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!