Foto: Shutterstock

Augļa attīstība

Gatavs satikties ar lielo pasauli!

Pārmaiņas sievietē

Satraukums, bailes, smagums, miegainība pa dienu, bezmiegs naktīs, nemiers – "Kad? Esi gatava, ka tas notikt jebkuru brīdi, bet arī lieki neuztraucies par to, ka bērniņš vēl nav piedzimis. Atceries, ka dzemdību termiņam jābūt noteiktam pašā grūtniecības sākumā, tas ir viens vienīgs datums.

Grūtniecības laikā tas netiek mainīts! Ārsts šo datumu izvērtē, balstoties uz pēdējām mēnešreizēm un pirmā trimestra ultrasonogrāfijas skrīningu. Mākslīgās apaugļošanas gadījumā tas tiek noteikts pēc embrija pārneses dienas.

Ņem vērā, ka uztraukums neko labu nedarīs. Turpini vērot un ieklausīties savā ķermenī un mazajā – vai viņš kustas tikpat aktīvi? Nebrauc nekur tālu prom un vienmēr pa rokai turi dokumentus, vēlams, arī somu ar mantām. Un atļaujies neatbildēt uz dienā jau simto tālruņa zvanu, kad kāds nepacietīgais kārtējo reizi tev grib pavaicāt: "Nu, nav vēl?" Tu vari atļauties ignorēt zvanus līdz brīdim, kad pašai būs vēlēšanās kādam izstāstīt priecīgo ziņu.

Ārsta vizītes

Jā, šajā nedēļā, ja vēl staigā "divi vienā", tev jādodas uz septīto vizīti. Nekā jauna – ārsts atkal veiks visus mērījumus un ar tevi izrunās iespējamo rīcību, ja dzemdības kavēsies. Tiks veikts bērniņa sirdsdarbības pieraksts jeb kardiotokogrāfija.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!