Augļa attīstība

Embrija garums ir ap 5-6 mm. Zirnītis – tā varētu apzīmēt tavu gaidāmo mazulīti. Vēl jau embrijs īpaši nelīdzinās cilvēciņam, tomēr viņam sāk veidoties deguns, mute un ausis. Uz acīm parādījušies plakstiņi, arī rokas un kājas attīstās, tieši tāpat kā plaušas, bronhas un asinsrites sistēma. Bērnam pukst sirsniņa, turklāt pietiekami sparīgi.

Izmaiņas sievietē

Joprojām tu esi gandrīz tā pati sieviete – proti, apkārtējie vēl nenojauš, ka gaidi mazo, bet, iespējams, pati jau sāc to just. Ja nav sliktas dūšas, vemšanas, raksturīgas reakcijas ir nervozitātes parādīšanās, hiperreakcija uz notikumiem. Tā ir vēl viena reakcija uz hormonālām pārmaiņām organismā.

Tev var saglabāties tie paši simptomi, kas jau pāris nedēļas tevi nomoka – nelabums, garšas izmaiņas, garastāvokļa svārstības, miegainums un nogurums. Iespējams, novērosi arī nelielu smērēšanos, taču tas nekas. Pie ārsta jāvēršas, ja pamani asiņošanu no maksts. Seko līdzi arī savam psihoemocionālajam stāvoklim. Ja tevi pārāk bieži piemeklē panika, trauksme, tad meklē palīdzību, jo šajā laikā ļoti svarīgi ir mēģināt iztikt bez stresa un pārstrādāšanās. Mazāk lasi un skaties sliktās ziņas, labāk meklē kaut ko pozitīvu, ar ko sevi uzmundrināt un iepriecināt.

Ārsta apmeklējums

Šajā laikā tev nav jādodas pie ārsta, ja vien to jau neeesi paguvusi izdarīt. Ja nē, tad informāciju, kas tevi sagaida pirmajā vizītē, atradīsi pie 5. grūtniecības nedēļas apraksta.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !