Augļa attīstība

Vīnoga – tevī aug aptuveni šāda lieluma mazulis (ap 8 grami). Mazulis faktiski ir fizioloģiski attīstījies, un sāk strauji augt un pieņemties svarā. Galviņa ir paliela, bet nu jau pavisam drīz auglis izskatīsies pēc maza cilvēciņa, jo arī embrionālā aste jau ir pazudusi. Mazulim ir actiņas, deguns, nāsis ir atvērtas. Pamazām veidojas arī ārējie dzimumorgāni, lai gan vēl joprojām ir grūti saskatīt, kāds būs gaidāmā bērna dzimums.

Bērna sirds jau ir ar visiem četriem kambariem, un arī visi pārējie iekšējie orgāni ir izveidojušies. Smadzeņu darbība norisinās intensīvi, tāpat jau "strādā" nervi un muskuļi. Kājas un rokas ir paaugušās, pat pirkstiņi palikuši resnāki tajās vietās, kur veidosies spilventiņi. Placenta sāk pārņemt hormonu ražošanas procesu.

Izmaiņas sievietē

Vairums grūtnieču sāk pastiprināti interesēties par sava ķermeņa svara izmaiņām. Un tas ir dabiski – ja svars pieaug, tātad loģisks secinājums, ka mazulim arī viss ir kārtībā. Tomēr neraizējies, ja svars vēl īpaši nav pieaudzis, arī tā var būt. Tevī turpina palielināties asiņu daudzums.

Tu vari pamanīt, ka arī tavi mati un sejas āda ir mainījušies. Grūtniecības laikā mati kļūst biezāki, savukārt pēc grūniecības tie pastiprināti izkrīt. Tas saistīts ar to, ka grūtniecības hormoni aizkavē matu izkrišanu.

Sejas āda var kļūt sausāka vai taukaināka. Par skaistumkopšanu grūtniecības laikā vairāk vari uzzināt šajā rakstā.

Tev joprojām var būt mainīgs garastāvoklis, trauksme, tādēļ centies iespējami vairāk atpūsties un nodoties pozitīvu emociju gūšanai – lasi grāmatas, skaties skaistas filmas, tiecies ar draudzenēm – dari to, kas tev sagādā prieku. Noteikti atceries, ka tev katru dienu vismaz stunda ir jāpavada svaigā gaisā. Ja nesporto, tad derēs arī garākas pastaigas, bet svaigs gaiss gan uzlabos tavu omu, gan nodrošinās ar skābekli.

Ārsta vizītes

Arī šī nedēļa ir mierīga – tev nekur nav jādodas un nav jāveic nekādi izmeklējumi. Pagaidām tu un tavs mazulis tikai aug un attīstās.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !