Augļa attīstība

Neliels citroniņš – tavs mazulis ir aptuveni šāda izmēra (sver aptuveni 35 gramus, 8-10 cm). Mazais aktīvi aug, tieši tāpat kā kustās. Pamazām attīstās arī lanugo – ļoti maigs, mīksts apmatojums uz ādas. Pastāv uzskats, ka tas palīdz uzturēt nepieciešamo ķermeņa temperatūru. Tāpat bez šīs pūciņas, kas klāj visu mazulīša ķermeni, ir biezs, ziedei līdzīgs apvalks, kas viņu pasargā. Bērniņa āda veidojas krunkaina, viņam aug nadziņi. Nervu impulsu rezultātā viņam jau var veidoties dažādas grimases, iespējams, viņš jau prot zīst īkšķi. Mazulis dzer augļūdeņus un čurā. Ķermenītis kļūst arvien proporcionālāks. Sāk iezīmēties sejas vaibsti, testa režīmā tiek izmēģināta mīmika, auglītis žāvājas.

Izmaiņas sievietē

Tu jau noteikti būsi pamanījusi, ka tavs apģērbs, ko vilki pirms grūtniecības, īsti vairs neder. Arī tava mīļā blūzīte vairs neiet ciet, ko krūšu apmērs ir krietni palielinājies, nemaz nerunājot par iecienītajām džinsenēm vai klasiskajām, melnajām biksēm, pie kurām tik ērti bija pievilkt jebko.

Ja nevēlies tērēties uz īpaši grūtniecēm paredzētajos apģērbu veikalos, palūdz kādai nesen dzemdējušai draudzenei, vai viņai nav kādas drēbes, ko vari saudzīgi pavalkāt. Ko noderīgu atradīsi "Cālis" forumā, "Atverskapi.lv" vai īpašās grupās sociālajos tīklos. Katrā ziņā – nespied vēderu un ļauj mazulim brīvi augt un kustēties.

Lai gan grūtniecības pirmā trimestra nelabumi un garastāvokļa straujās izmaiņas jau garām, un tu jūties jau gana labi, lai sāktu patiesi priecāties par savu jauno stāvokli, tomēr tevi var satraukt atkal citas ķibeles. Piemēram, mutes veselība. Pat ja tavi zobi ir veseli, smaganas var kļūt jutīgākas, tās pat nereti, tīrot zobus, var sākt asiņot. Bet nebēdā, šo problēmu varēsi atrisināt, tostarp ar īpašas zobu pastas piemeklēšanu, bet vienalga – pēc padoma labāk vērsies pie zobu higiēnista vai stomatologa.

Varbūt arī tu esi no tām, kurai radušies sarežģījumi ar vēdera izeju, proti, parādījušies aizcietējumi. Tādā gadījumā to noteikti pasaki savam ārstam, bet līdz tam izmēģini parastās metodes, piemēram, apēd pāris melnās, žāvētās plūmes un mēģini atturēties no balto miltu izstrādājumiem.

Vizītes pie ārsta

Īpaša vizīte šajā nedēļā nav nepieciešama, ja vien nav bijis tā, ka jau iepriekš ārsts tev izsniedza nosūtījumu uz USG, uz kuru tu devies laikā no 11. līdz 13. nedēļai, bet šo atbildi tavs aprūpes speciālists nav redzējis. Tādā gadījumā tev sanāk apmeklēt savu ārstu, bet kopumā šajā laikā nekas īpašs nav nepieciešams. Tomēr jāuzsver, ka katrai sievietei vizīšu skaits un laiks var nedaudz atšķirties, kā arī ārstu apmeklējumu skaits var būt lielāks nekā citām grūtniecēm.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !