Augļa attīstība

Paskaties uz savu plaukstu – tik liels patlaban ir tavs mazulis, kura svars ir ap 125-150 gramiem, augums 12-15 cm. Viņš strauji pieņemas svarā un nobriest. Jau izveidojušies īpaši taukaudi, kas nodrošina pastāvīgu ķermeņa temperatūru. Taukaudi nogulsnējas zem ādas dažādās ķermeņa daļās, it īpaši kakla un krūšu rajonā. Āda gan vēl ir sārta un krunkaina, jo zemādas tauku kārtiņa ir plāna. Āda pārklājas ar pūkveida matiņiem – lanugo. Ķermenis kļūst tvirtāks.

Aktivizējas to dziedzeru darbība, kuri producē sierveida substanci (ziedi vernix caseosa), kas pārklāj mazuļa ādu vēl ilgu laiku un neļauj tai izmirkt augļa ūdenī. Mazulim aiz piena zobu aizmetņiem veidojās pastāvīgo zobu aizmetņi. Sirds praktiski jau ir izveidojusies, un spēj pildīt visas funkcijas. Interesanti ir tas, – ja gaidi meitiņu, viņai šajā laikā veidojas pašai sava dzemde. Bērniņš aktīvi kustas, sāk aiztikt sevi un saprast savu ķermeni, bet arī šajā periodā tu vari gan just, gan vēl arī nejust viņa kustības. Bērniņš sāk dzirdēt skaņas.

Izmaiņas sievietē

Ar tevi nekas īpaši jauns šajā nedēļā nenotiek, izņemot to, ka tu turpini pieņemties svarā. Ja tavs ikdienas režīms ir gauss, darbs sēdošs, noteikti vērts padomāt, kā sevi ik pa laikam izkustināt gan darba laikā, gan pēc tā. Garāka pastaiga svaigā gaisā nāks par labu gan tev, gan mazulim. Tāpat vari vakarā pamēģināt kādus elpošanas vingrinājumus, kas tev palīdzēs atslābināties no dienas laikā gūtās spriedzes.

Saistībā ar tavas dzemdes un kopējā ķermeņa svara pieaugumu tev var rasties nelieli līdzsvara traucējumi, kā arī tāda kā neveiklības sajūta. Tas viss piedien pie lietas. Galvenais – valkā ērtus apavus uz neliela papēdīša.

Vizītes pie ārsta

Pie ārsta šajā nedēļā nav jāiet, ja esi to izdarījusi pirms nedēļas. Ja nē, atceries, ka otrajai vizītei pie grūtniecības uzraudzības speciālista jānoris laikā no 16. līdz 18. nedēļai. Par to, ko ārsts darīs šajā vizītē, lasi 16. grūtniecības nedēļas aprakstā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!