Foto: Palīdzēsim.lv

Mavriks ir piecgadīgs puika ar diagnozi – bērnības autisms, kas tika noteikts trīs gadu vecumā. Šobrīd Mavriks sācis apmeklēt bērnudārzu, bet tā kā pats nekomunicē, adaptācija pagaidām nenotiek tik raiti.

Pateicoties līdzšinējai ārstēšanai (reitterapija, neirologs, psihologs, psihiatrs), Mavriks saprot teikto, bet pagaidām vēl nekomunicē. Tieši tādēļ tik nozīmīgi ir turpināt iesāktās reitterapijas nodarbības, kur visvairāk puikam patīk pati atrašanās uz zirga un vingrošana, ne īpaši barošana un zirga glāstīšana. Un vēl jāsargājas no tā, lai ziņkārīgais un žiperīgais puika nepieietu zirgam no aizmugures vai nepalīstu zem zirga, skaidro labdarības organizācijā "Palīdzēsim.lv".
Foto: Palīdzēsim.lv

Mavrikam ļoti interesē motocikli un mašīnas, piekabes un citas tehniskas lietas, ko pats ievēro stāvvietās un uz ceļiem garo pastaigu laikā gar pilsētas kanālu, kā arī patiesi priecājas par skulptūrām. Mavrikam patīk zīmēt, gleznot un krāsot, tādējādi atklājot savu iekšējo pasauli un paužot emocijas, kā arī pastāstot par dienā piedzīvoto.

Foto: Palīdzēsim.lv

Darbojoties virtuvē kopā ar mammu, top dažādas gardas maltītes, ar ko mieloties, skatoties multenes vai atpūšoties pēc aktīvas pastaigas.

"Šobrīd ir jūtams progress Mavrika attīstībā un uzlabojas viņa komunikācijas spējas. Ir ļoti svarīgi ieguldīt maksimāli lielu darbu un pacietību šī smalkā pavediena attīstībā. Tāpēc lūdzam līdzcilvēku atbalstu. Lai Mavriks varētu turpināt iesākto reitterapiju un dotos uz delfīnterapiju, nepieciešami 3500 eiro," stāsta organizācijas pārstāvji.

Ja tev ir vēlēšanās un iespējas, palīdzēt Mavrikam un viņa ģimenei vari šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!