Foto: Privātā arhīva foto
Bērns, kam ir tieši tādi paši niķi un stiķi kā ikvienam citam ķiparam. Bērns, kas ir pelnījis tādu pašu mīlestību kā jebkurš cits mazulis uz šīs pasaules. Bērns, kas smaida, raud, pārdzīvo un mīl gluži tāpat kā ikviens cilvēks uz zemeslodes. Tāds ir bērns ar Dauna sindromu, liecina dažādie vecāku stāsti par šiem bērniem.

Lai arī audzināt bērnu ar Dauna sindromu var būt sarežģītāk nekā bērniņu, kas piedzimis pilnīgi vesels, "Cālis" krājumā esošie stāsti parāda, ka gan bērni, gan vecāki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un būt laimīgi.

Mazās Luīzes mamma Līva, Dauna sindroma biedrības dibinātāja, pirms vairākiem gadiem piedalījās izstādes "Man ir Dauna sindroms. Nu un?" atklāšanā, nedaudz pastāstot gan par savu meitiņu, gan sabiedrības attieksmi pret bērniem ar Dauna sindromu. Viņa norāda, ka nereti sievietes, kas nolemj saglabāt bērniņu ar šādu diagnozi, tiek uzskatītas par bezatbildīgām. "Ja priekšlaicīgi dzimušu bērnu 22.-23. nedēļā mēģinātu reanimēt, tad šos bērnus aicina abortēt," viņa noteic. Vēlāk Līva sniedza plašāku ieskatu bērna ar Dauna sindromu dzīvē un aicināja citus vecākus nekautrēties par savu bērnu, jo, ja viņu nepieņem paša vecāki, tad nevar gaidīt, ka to darīs citi.

Arī Kortnija un Metjū Beikeri ir saskārušies ar negatīvu attieksmi pret bērniem ar Dauna sindromu. Viņu meitiņai slimību diagnosticēja pirms dzimšanas, un ārsti ieteica veikt abortu. Pēc meitenītes piedzimšanas viņas mamma nosūtīja vēstuli ārstiem, aicinot padomāt vēlreiz par to, ko viņi bija aicinājuši darīt.

Bērni ar Dauna sindromu ir atšķirīgi, bet viņu vecāki ir laimīgi par ķiparu ienākšanu šajā pasaulē.

Vecākiem jābeidz kautrēties par savu īpašo bērnu, saka Luīzes, meitenes ar Dauna sindromu, mamma

Foto: Privātā arhīva foto

Ar saviem niķiem un stiķiem, ar savu mīļumu un draudzēties gribēšanu ar visiem, ar pucēšanos un pavārmākslas mīlēšanu – tāda ir astoņus gadus vecā Luīze, meitene ar Dauna sindromu. Tāds pats bērns kā citi, uzsver viņas mamma Līva Veiherte, ar kuru tiekos ģimenes mājā Rīgā. Luīze ar piecus gadus veco brāli Teodoru devusies izklaidēs ar vecmammu, bet dārzā ratiņos saldi čuč piecus mēnešus mazā māsa Austra. Trīs bērni ģimenē, un viens jeb pirmdzimtais ir īpašs.

Lasīt vairāk

Meitenes ar Dauna sindromu mamma uzraksta vēstuli ārstam, kurš bija ieteicis veikt abortu

Foto: PantherMedia/Scanpix

Tas notika 12. grūtniecības nedēļā, kad, veicot ultrasonogrāfisko izmeklēšanu, ārsts Kortnijai un Metjū Beikeriem paziņoja, ka viņu gaidāmajam mazulim ir Dauna sindroms, iesakot sievietei veikt abortu. Tagad meitenītei ir 15 mēneši, un Kortnija uzrakstījusi emocionālu vēstuli ārstam par to, ka, pēc viņas domām, viņam nebija taisnība.

Lasīt vairāk

10 bērnu tētis no Krāslavas: Esmu laimīgs par Dieva dāvanu – meitiņu ar Dauna sindromu

Foto: Privātais arhīvs

Kad Mihails Tumašēvičs no Krāslavas vēl nebija precējies, viņš sapņojis, ka gribētu sev daudz bērnu. "Tā arī sapņoju…," atzīst krāslavietis, kurš audzina 10 bērnus, no kuriem pastarīte – nepilnus divus gadus vecā Anna – ir meitene ar Dauna sindromu. Lai gan sākotnēji tētim bijis šoks un iestājusies sevis žēlošanas stadija, tagad viņš ar sievu pateicoties Dievam par šādu dāvanu – īpašo meitiņu.

Lasīt vairāk

Video: Tēvs ar asarām acīs stāsta par dēlu ar Dauna sindromu

Emocionāls, atklāts video, kurā kanādietis Robs Skots stāsta par to, kā ir audzināt dēlu ar Dauna sindromu. Ģimenē aug piecus gadus vecais Tērners, kuram ir Dauna sindroms. Video viņš nolēma ievietot sociālajā vietnē Facebook un Youtube pēc kāda atgadījuma publiskā vietā. Tēva video ir aizkustinājis jau tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.

Lasīt vairāk

Medlina Stjuarte - meitene ar Dauna sindromu, kura kļuvusi par modeli un piedalīsies Ņujorkas modes nedēļā

Foto: Privātais arhīvs

Par 18 gadus veco austrāliešu modeli Medlinu Stjuarti, kura, neraugoties uz iedzimto Dauna sindromu, ir piepildījusi savu sapni darboties modeļu biznesā, jau vēstīts. Tomēr meitene nevēlas apstāties pie pirmajiem panākumiem – jau šī gada rudenī Medlina piedalīsies Ņujorkas modes nedēļā, defilējot zīmola "Moda" skatē sadarbībā ar Kristoferu Rīvu, vēstī boredpanda.com.

Lasīt vairāk

Man ir bērns ar Dauna sindromu. Nu un?!

Foto: Foto no personīgā arhīva

"Nācās noslēpt visu kosmētiku, citādi no manas istabas meita nāk ārā iesmaržojusies, nokrāsojusies un gatava ballītei," tā par Luīzi stāsta viņas mamma. Tiešām, kas tur īpašs? Kura piecgadniece gan nepucējas? Mazajai dāmai ir 5 gadi, draudzīgs noskaņojums un pēc gardās šokolādes kūkas notiesāšanas mazliet apsmulēta sejiņa. Viņa kopā ar mammu Līvu Veiherti-Grīnbergu, Dauna sindroma biedrības dibinātāju, un tēti ir ieradusies tirdzniecības centrā "Spice", lai piedalītos īpašas izstādes atklāšanā "Man ir Dauna sindroms. Nu un?"

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!