Foto: Shutterstock

Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāle "Rīga" jeb Kapseļu ielas bērnu aprūpes centrs aicina brīvprātīgā darba veicējus, bērnu aprūpes centra atbalstītājus, adoptētājus, aizbildņus, audžuģimenes, viesģimenes, Rīgas un īpaši Pārdaugavas iedzīvotājus uz dārza svētkiem. Tie notiks piektdien, 20. jūlijā, pulksten 17 Kapseļu ielā 31, Rīgā.

Dārza svētku mērķis ir mazināt aizspriedumus pret valsts aprūpes institūcijām, veicināt sabiedrības informētību, padarīt aprūpes centra darbu caurspīdīgu un saprotamu sabiedrībai, kā arī veicināt bērnu aprūpes centru bērnu integrāciju, informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Piektdien Kapseļu ielā viesus gaidīs VSAC "Rīga" filiāļu "Rīga", "Pļavnieki", "Teika", "Baldone" bērni un darbinieki. Pasākuma dalībnieki brīvā atmosfērā varēs iepazīties ar bērniem, mazināt aizspriedumus par to, kas ir bērns ar invaliditāti, un apzināt veidus, kā palīdzēt bērniem, tā radot pozitīvu pienesumu gan bērnu, gan savā dzīvē. Bērniem koncertu sniegs ģitārists un komponists Ivars Štubis.

"Šādi atvērtie pasākumi ir attaisnojuši uz sevi liktās cerības un pierādījuši, ka neformālā veidā –rotaļājoties, muzicējot, runājoties, dauzoties, ēdot saldējumu – pazūd aizspriedumi un rodas izpratne un vēlme palīdzēt," uzsver filiāles "Rīga" vadītāja Ilze Dzene.

Līdz šim Kapseļu ielas bērnu aprūpes centrā ir bijuši jau trīs šādi pasākumi – Lielā talka, Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un ielīgošanas pasākums. Nepilnos četros mēnešos ir atrastas viesģimenes, audžuģimenes un aizbildņi vairākiem bērniem, pierādot atvērto pasākumu efektivitāti. Ir plānots šādus atvērtos pasākumus Kapseļu ielā turpināt.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!