Foto: LETA
Rīgas Jūgendstila centrā svētdien, 22. janvārī, pulksten 11 notiks ikmēneša sarīkojums ģimenēm ar bērniem "Ciemos pie runča Alberta". Tajā bērni apskatīs pērļu rotas un neparastas lampas izstādē "Dabas piezīmes", radoši darbosies, kā arī nofotografēsies jūgendstila fotosalonā kopā ar runci Albertu.

Runcis Alberts aicina bērnus paciemoties muzejā un apskatīt izstādi "Dabas piezīmes". Tajā redzami mākslinieču Dinas Baumanes papīra gaismas objekti, sienas dekori un Kristīnes Japiņas pērlīšu rotas. Bērnu rīta dalībnieki uzzinās par pērļu rotu gatavošanas tradīcijām tālā senatnē, jūgendstilā un mūsdienās. Kopā ar runci Albertu un muzeja projekta vadītāju Ivetu Sproģi bērni varēs radīt rotas arī paši – gatavot dekoratīvas piespraudes, darināt kroņus, vērt krelles no pērlītēm un dažiem neparastiem materiāliem. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja dalību šajā notikumā iemūžināt jautrā fotogrāfijā, nofotografējoties jūgendstila fotosalonā kopā ar runci Albertu, kurš šoreiz saposies ar īpašu pērļotu kaklasaiti!

Sīkpērlītes ir vienas no senākajām dekoratīvo izšuvumu, dekoratīvo ziedu un rotu sastāvdaļām. Šīs rotāšanas tradīcijas pirmsākumi atrodami Vācijā jau 13. gadsimtā. Par rotu un apģērbu izšuvumu neatņemamu sastāvdaļu sīkpērlīšu izstrādājumi kļuva Karalienes Viktorijas laikmetā. Līdz mūsdienām sīkpērlītes ir saglabājušas savu burvīgo, smalko šarmu un veiksmīgi pielietotas gan rotu, gan izšuvumu dizainā, stāsta Sproģe.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūgums pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, "Facebook" lapā vai pa tālruņa numuru 67181465. Nodarbības ilgums 90 minūtes. Dalības maksa: pieci eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!