Dabas muzeju rotās īrisi
Foto: mRio / CC

No 11. līdz 15. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde "Īrisu vasara 2014", kurā varēs apskatīt ap 150 augsto bārdaino īrisu šķirnes un hibrīdus, Māja&Dārzs vēsta Latvijas Dabas muzeja pārstāve Elīna Pēkšēna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īrisi ir īpaši ar savu nepārspējamo krāsu bagātību. Ja vecmāmiņu dobēs un vecos parkos aug vienkārši īrisi, tad mūsdienu dārzos var novērot fantastisku formu ziedus pārsteidzoši neparastos toņos. Kā atzīst selekcionārs Laimonis Zaķis, šodien jebkurš īrisu mīļotājs var atrast savai gaumei atbilstošu ziedu – no spilgtām, tīrām krāsām līdz neparastu, it kā pat nesaskanīgu un eksotisku krāsu sajaukumiem.

Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāru un kolekcionāru skaistie ziedi atceļos no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas un Kandavas, ar savām kolekcijām izstādē piedalīsies Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone.

Ar izstādi "Īrisu vasara 2014" aizsāksies Latvijas Dabas muzeja un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" sadarbība visas vasaras garumā. Īrisa zieds ir īpaši iecienīts jūgendstilam raksturīgajos augu motīvos. Šogad izstādē Dabas muzejā apmeklētājus priecēs arī simtgadīgi priekšmeti ar īrisu motīviem no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma.

Izstādes laikā biedrības pārstāvji – selekcionāri un kolekcionāri – sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam, kas ir īpaši aktuāli pēc šī gada savdabīgās ziemas.

Izstādes atklāšana notiks 11. jūnijā plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

Trešdien no 12.00 līdz 17.00, ceturtdien no 10.00 līdz 19.00, piektdien, sestdien un svētdien - no 10.00 līdz 17.00.

Latvijas Dabas muzejs atrodas Rīgā, K.Barona ielā 4.

Tags

Īrisi Latvijas Dabas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form