Eksperti nosauc vietas mājoklī, kur dūmu detektoru nevajadzētu likt
Foto: Shutterstock

Jau no nākamā gada 1. janvāra mājokļos obligāti jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. "Tava Māja" šoreiz ir apkopojusi apdrošināšanas akciju sabiedrības "Balta" un arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvju ieteikumus par vietām mājoklī, kur dūmu detektorus nelikt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

intervijā "Tava Māja" norādīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Agrita Vītola,dūmu detektorus noteikti nevajadzētu likt virtuvē, labierīcībās vai vannasistabā, kur tvaiki var izraisīt brīdinājuma signālu. "Jūs vienkārši izprovocēsiet tā darbību," skaidroja VUGD pārstāve. Viņa arī uzsvēra, ka dūmu detektorus nevajadzētu likt uz naktsgaldiņa, skapja plauktā vai uz galda. "Dūmi piepilda telpu, sākot no griestiem. Tad nu parēķiniet, cik augstu ir tas plauktiņš vai naktsskapītis, cik daudz dūmu jau būs telpā un vai jums maz paliks iespēja izglābties," tā Vītola, kura arī atgādina – dūmu detektors nav jānovieto uz galda vai naktsskapīša, bet gan ir jāpiestiprina pie sienas.

Arī "Balta" speciālisti atgādina VUGD iepriekšminēto, proti, dūmu detektori nav jāuzstāda vannasistabā vai tualetē. "Balta" Fizisko personu īpašuma produkta vadītāja Līva Bogdanova iesaka dūmu detektorus neizvietot arī slīpa jumta ailēs, kā arī tuvāk par 10 centimetriem no griestiem, ja tas tiek stiprināts pie sienas. Kā norāda uzņēmuma pārstāve, neatbilstoša būs arī zona virs radiatora, turklāt dūmu detektoru nav ieteicams novietot ventilācijas atveru tiešā tuvumā, jo vilkme var neļaut dūmiem sasniegt dūmu detektoru.

"Detektoru nav ieteicams novietot mitrā vietā vai tās tuvumā, piemēram, blakus dušai. Virtuvē dūmu detektors reaģē uz tvaiku, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā, tādējādi pastāv risks, ka viltus trauksme tiks izraisīta pārlieku bieži. Ja virtuvē uzstādīts dūmu detektors, gatavojot ēdienu, sensoru var atslēgt, taču jāatceras to pēc tam ieslēgt atpakaļ," atgādina Bogdanova, norādot, ka uzmanība jāpievērš arī durvju novietojumam telpās – ja starp detektoru un telpu ir durvis, tās kavē vai pat atsevišķos gadījumos nepieļauj dūmu kustību līdz detektoram, un tas bīstamā situācijā var nenostrādāt.

Kas jāzina par dūmu detektoru iegādi, uzstādīšanu un arī apkopi, lūko rakstā zemāk! Tur arī varēsi izlasīt VUGD pārstāves atbildes par to, kā tiks pārbaudīta dūmu detektoru esamība, kā arī to, cik liels sods pienāksies par šīs ierīces neesamību.

No 1. janvāra mājokļos obligāti. 17 jautājumi un atbildes par dūmu detektoriem

Eksperti nosauc vietas mājoklī, kur dūmu detektoru nevajadzētu likt
Foto: Shutterstock

Dūmu detektoriem mājokļos obligāti būs jābūt uzstādītiem no 2020. gada 1. janvāra. Kas jāzina par to iegādi, uzstādīšanu un arī apkopi, "Tava Māja" vaicāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākajai inspektorei Agritai Vītolai.
Lasīt vairāk

Tags

Apkure Dienas padoms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form