Foto: Botāniskajā dārzā krāšņi zied acālijas
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā krāšņiem ziediem uzziedējusi acāliju kolekcija. Tā ir lielākā acāliju kolekcija Baltijā un, atkarībā no šķirnes, zied no oktobra līdz maijam, viskrāšņāk – tieši ziemā un agrā pavasarī, skaidro botāniskā dārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LU Botāniskā dārza acāliju kolekcija par lielāko Latvijā kļuva jau 70. gados un šo godu tā ir saglabājusi līdz pat mūsdienām. 70. gados kolekcijā auga 45 dažādas šķirnes. Mūsdienās kolekcijā ir jau aptuveni 130 kultivāri. Tā ir viena no lielākajām kolekcijām Eiropā. Kolekcijā ir šķirnes no Vācijas, Beļģijas, Nīderlandes, Austrijas, Ukrainas u.c. Šeit ir apskatāmas arī visas Latvijā selekcionētās šķirnes.

Acālijas pēc ziedēšanas laika iedala agrīnajās, vidēji vēlīnajās un vēlīnajās šķirnēs. Botāniskā dārza kolekcijā ir pārstāvētas visas šīs šķirnes. Citu ziedaugu vidū acālijas izceļas ar ilgu ziedēšanas laiku – piemērotos apstākļos viens krūms var ziedēt nedēļām ilgi. Acāliju ziedi visbiežāk ir rozā krāsā, bet ir arī balti un sarkani, ļoti reti – violeti. Ziedi var būt dažādos izmēros, raibi vai vienkrāsaini, ar lāsumiņiem vai punktojumu. Lielākajai daļai šķirņu, ziedi ir bez smaržas, taču LU Botāniskā dārza kolekcijā ir arī smaržīgas acāliju šķirnes.

No janvāra līdz martam LU Botāniskais dārzs ir atvērts katru dienu no pulksten 10.00 līdz 16.00. Informācija par izmaiņām darba laikā un ieejas biļešu cenas pieejamas šeit.

LU Botāniskā dārza iekštelpu apmeklējums tiek organizēts daļēji epidemioloģiski drošā vidē. Tas nozīmē, ka jāņem vērā sekojoši epidemioloģiskās drošības pasākumi:

  • Siltumnīcu apmeklējums ir iespējams ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 vīrusa pārslimošanas sertifikātu. Ja tiek plānots apmeklēt siltumnīcas, iegādājoties biļeti, Jums būs jāuzrāda sertifikāts un personas apliecinošs dokuments;
  • Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros;
  • Siltumnīcās ir nepieciešams nēsāt pareizi uzliktas sejas maskas (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam);
  • Jāievēro distance no citiem apmeklētājiem un dārza darbiniekiem.

Tags

Acālijas Botāniskais dārzs Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form