Foto: Kādas dzīvojamās mājas pieteiktas Latvijas Arhitektūras gada balvai 2021
Foto: Madara Gritāne/Ansis Starks

Ik gadu Latvijā norisinās prestižais konkurss "Latvijas Arhitektūras gada balva", un arī šis gads nav izņēmums. Žūrija dažādās kategorijās izvēlējusies savus top 11 favorītus, kuru vidū ir arī privātmājas un daudzdzīvokļu ēka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka ceturtdien, 28. jūlijā, norisinājās Latvijas Arhitektūras gada balvas preses konference, kuras laikā atlases žūrija izziņoja tos darbus – objektus un procesus –, kas tiks vērtēti augstākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā. No visiem saņemtajiem pieteikumiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti. Nākamajā posmā darbu vērtēšana tiek nodota fināla žūrijai, kas izraudzīs galveno balvu ieguvējus.

Objekti tiek vērtēti sešās kategorijās: "Sabiedriskas ēkas", "Komercēkas un ražošanas ēkas", "Individuālās dzīvojamās ēkas", "Daudzdzīvokļu ēkas", "Restaurācija" un "Procesi".

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas sastāvā ir arhitekti un pagājušā gada balvu saņēmēji Andris Kronbergs, Ilze Liepiņa un Oskars Vāvere, arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile, kā arī režisors Uģis Olte. Pieteiktie darbi ir vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā ceremonija un balvu pasniegšana norisināsies 27. augustā, un šogad pasākuma tēma ir "Kopā būt / Be together".

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Portāls "Tava Māja" apkopoja privātmājas un daudzdzīvokļu ēkas, kas šogad startē konkursā:

Tags

Brīvdienu māja Būvniecība Interjera idejas Latvijas Arhitektūras gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form