Gadu mijā dodoties brīvdienās,'Clean R' klientiem atkritumu konteineru izvešanu iespējams atteikt
Foto: LETA

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" aicina klientus izmantot iespēju laicīgi atteikt vai pieteikt papildu konteineru izvešanu svētku periodam no 31. decembra līdz nākamā gada 3. janvārim. Tāpat uzņēmums vērš uzmanību uz apgrūtinātu, vietām pat neiespējamu piekļuvi atkritumu konteineriem, kas būtiski sarežģī atkritumu izvešanu un var kavēt pakalpojuma izpildi. Tāpēc iedzīvotāji aicināti uz sadarbību, lai atkritumu izvešana noritētu atbilstoši grafikam un bez aizķeršanās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apgrūtināta piekļuve atkritumu konteineriem

"Laika posmā no 21. līdz 28. decembrim neesam varējuši piekļūt un izvest vairāk nekā 3500 konteineru. Lielākoties izvešanu nevarējām nodrošināt, jo konteineri nebija izstumti vai atradās slēgtā teritorijā. Vēl 488 gadījumos konteineriem gan varējām piekļūt, taču tie bija tukši. Šo situāciju galvenokārt saistām ar faktu, ka daudzi klienti gadu mijas brīvdienas pavada ārpus mājas un konteineru izvešana nav nepieciešama, taču klients par to aizmirsis pabrīdināt. Šādos gadījumos klientam sanāk maksāt par pakalpojumu, kas viņam patiesībā nav vajadzīgs, tāpēc aicinām klientus, kas gadu mijā plāno doties garākos izbraucienos, izmantot iespēju un līdz 30. decembrim atteikt konteinera izvešanu uz noteiktu laika periodu. Tas klientiem palīdzēs samazināt izmaksas, bet mums — strādāt efektīvāk vietās, kur pakalpojums ir vajadzīgs," akcentē "Clean R" klientu apkalpošanas departamenta vadītājs Reinis Zarāns.

Aizvadītajā nedēļā aizvien sarežģīta bija situācija ar neizbraucamiem ceļiem un pagalmiem — daudzviet atkritumu vedējiem konteineram izdevās piekļūt tikai ar otro vai trešo reizi, taču ir arī gadījumi, kad netīrītu pagalmu, slidenu ceļu vai neapdomīgi novietotu automašīnu dēļ pēc atkritumiem atkritumvedējs braucis pat piecas reizes, līdz beidzot sestajā tas izdevies. Rīgas mikrorajonu pagalmos traucējušas pie mājām neapdomīgi krustojumos vai uz braucamās daļas novietotās iedzīvotāju automašīnas. Bijuši gadījumi, kad mašīnas novietotas arī pretim konteineriem, neļaujot tiem piekļūt. Gadījumos, kad personīgais auto novietots pie daudzdzīvokļu mājas, "Clean R" aicina izvērtēt, vai novietotajam transportlīdzeklim droši varēs pabraukt garām atkritumvedējs.

Izmaiņas atkritumu izvešanas grafikā var pieteikt kādā no minētajiem veidiem

  • Zvanot pa Klientu apkalpošanas centra tālruni 67111001 līdz 30.12.2021. pulksten 12.
  • Nosūtot e-pastu uz kc@cleanr.lv līdz 30.12.2021. pulksten 11.
  • Pieteikt pašapkalpošanās portālā mans.cleanr.lv.
    Pieteikumi tiek gaidīti līdz iepriekšējās dienas pulksten 12:00. Tātad 30.12.2021. līdz pulksten 12 iespējams pieteikt grozījumus atkritumu izvešanai uz 31.12.2021., savukārt līdz 31.12. pulksten 12 tiks pieņemti pieteikumi periodam no 01.01. līdz 03.01.2022.

Kritiska situācija uz reģionālajiem ceļiem

Mainīgo laikapstākļu ietekmē visu decembri situācija uz Latvijas reģionu ceļiem ir saglabājusies kritiska. Pārvietojoties pa šiem ceļiem, smagā tehnika nonāk sarežģītās un pat bīstamās situācijās. Apledojums un nenotīrītais sniegs jau tagad apgrūtina atkritumvedēju piekļuvi privātmāju konteineriem gan Rīgā, piemēram, Dārziņu mikrorajonā, gan reģionos. Ņemot vērā meteorologu prognozes par gaidāmo atkusni jau šajā nedēļas nogalē, situācija uz reģionālajiem ceļiem var kļūt kritiski bīstama, tādēļ "Clean R" aicina klientus uz sapratni gadījumos, kad atkritumu konteineri netiek izvesti grafikā paredzētajā laikā. Tas tiks paveikts, tiklīdz būs iespējams.

Reinis Zarāns atgādina — ja klientam nav zināms atkritumu izvešanas grafiks, to var ērti apskatīt pašapkalpošanās portālā mans.cleanr.lv sadaļā "Grafiks".

"Clean R" Klientu centrs un Zvanu centrs būs slēgts 31.12.2021., 01.01.2022. un 02.01.2022.
Visus ar atkritumu izvešanu saistītos jautājumus var uzdot e-pastā kc@cleanr.lv.

Tags

Clean R Atkritumi Svētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form