Klāt lupīnu ziedēšana! Glāb Latvijas pļavas un plūc tās, cik vari
Foto: Shutterstock

Klāt lupīnu ziedēšanas laiks, un lai gan tās nudien izskatās krāšņi, veidojot iespaidīgu ziedu pļavu dažādos toņos, augs ir invazīvs un bīstams, jo nomāc vietējos pļavu augus, savā "Facebook" kontā brīdina Latvijas Dabas fonda speciālisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lupīna ir spēcīgs augs, turklāt strauji vairojas, izplatoties dabiskajās pļavās un izraisot izmaiņas dabiskajās ekosistēmās – tās efektīvi saista slāpekli un palielina augsnes auglību.

Daudzviet lupīna savvaļā nokļuvusi no dārziem, jo, kaut arī ir samērā īsmūžīgs augs (trīs līdz četri gadi), tā bagātīgi ražo sēklas, tāpēc audzes gadu no gada palielinās un kļūst bīstamas Latvijas dabīgajām pļavām.

Plūc lupīnas pilniem klēpjiem un ar skaistām ziedu vāzēm izrotā māju, jo tādējādi samazināsi to lakstaugu skaitu, kas nogatavina sēklas, un jo vairāk ziedus noplūksim, jo mazāk sēklu izsēsies!

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.