Noskaidrots šī gada Latvijas brangākais ķirbis – teju 330 kilogramus smags milzis
Foto: Publicitātes foto

14. "Latvijas lielākā ķirbja čempionāta" laurus plūca 329,5 kilogramu brangs milzenis no Kuldīgas puses, kuru izdevies izaudzēt Gundegai Neimanei. Vērienīgās dižogas apkārtmērs sasniedzis 335x319 centimetru.

Čempionāta finālā uz Rīgas Zooloģisko dārzu tika atvesti desmit finālisti – Latvijas lielākie ķirbji no Kuldīgas, Dobeles, Ventspils, Ādažiem, Nīcas un Auces. Svinīgo mērīšanas un svēršanas procesu nodrošināja Latvijas vadošo spēkavīru Agra Kazeļņika un Aivara Šmauksteļa spēcīgais tvēriens, kā rezultātā sarindoti top 10 smagākie ķirbji. Otrās vietas ieguvējs ir Ingrīdas Kuzmickas audzētais ķirbis, sasniedzot 216,5 kilogramus, savukārt trešo vietu – Martas Dupkevičas 135 kilogramu ķirbis. Tiem seko Lindas Kuzmickas 124 kilogramu dižoga no Ādažu puses un vēl divi Kuzmicku ģimenes ķirbji, kas svēra attiecīgi 123 un 90 kilogramus.

Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā kā ierasts organizē "Maxima Latvija", godinot Latvijas vietējos dārzeņu audzētājus. "Latvija var lepoties ar audzētājiem, kas spēj izaudzēt tik iespaidīgas dižogas. Tāpēc jau 14. gadu pēc kārtas pulcējam lielākos ķirbjus Rīgas Zooloģiskajā dārzā, lai kopīgi atzīmētu lielās ražas svētkus. "Maxima Latvija" iestājas par ģimenēm un priecājamies redzēt, ka arī "Latvijas lielākā ķirbja čempionāts" pulcē ģimenes – kā sadarbība, tā veselīga konkurence ģimenes locekļu starpā par lielākā ķirbja titulu ir apsveicama. Lai šādas dižogas notiesātu, arī ir vajadzīga liela ģimene. Un tāda mīt Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārzā, kuras iemītnieki varēs baudīt visas šī gada lielākās Latvijas ogas. Kā pirmie ar ķirbjiem cienājās jaunās Savannas mājas iemītnieki – pērtiķi Geladas," stāsta "Maxima Latvija" valdes loceklis Viktors Troicins.

Šogad "Latvijas lielākā ķirbja čempionātam" kopumā tika pieteikti 17 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Skrundas, Nīcas un Bēnes.

Source

DELFI Tavs Dārzs

Tags

Ķirbis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form