Ja piemājas mauriņš tiek pļauts, neizmantojot speciālu aizsargapģērbu vai aizsarglīdzekļus, strādājot ar trimmeri, bez tiem neiztikt, atgādina Dārzatehnikaseksperti.lv.

Darbā ar trimmeri darīšana ir ar rotējošu griezējinstrumentu, kam nav aptverošs aizsargs. Parasti tas ir pusloka formā, lai novērstu nopļautās zāles daļiņu kustību darba veicēja virzienā. Taču mēs nekad nevaram zināt, kas var slēpties zālē, jo sevišķi garā. Dažkārt tur var būt zari, čiekuri, akmeņi, arī skārdenes un pudeles. Aizķerot tos ar trimmera asmeni, var pakļaut sevi un apkārtējos bīstamām traumām. Tāpēc, strādājot ar trimmeri, svarīgi ievērot piesardzību.

Patiesībā aizsarglīdzekļi būtu nepieciešami arī, pļaujot mauriņu, - parasts zāles pļāvējs rada vidēji 90 dB troksni, un ausu aizsarglīdzekļi jāizmanto jau pie 85 dB trokšņu līmeņa.

Ausu aizsargi un vizieris

Lai pasargātu acis un seju, strādājot ar trimmeri noteikti jālieto vai nu slēgtā ķivere, vai stīpa ar vizieri, vai – sliktākajā gadījumā – aizsargbrilles. Daudzi ražotāji piedāvā vizierus, kam var pievienot arī ausu aizsargus. Ir divu veidu vizieri. Vieni ir veidoti no smalka tīkla, savukārt otri – no caurspīdīgas plastmasas. Ja tiek izmantots tīkla vizieris, noteikti jālieto arī aizsargbrilles, jo caur tīklu tomēr var izlidot kāda neliela metāla vai akmens daļiņa un traumēt acis. Arī, izmantojot plastmasas vizieri, aizsargbriļļu lietošana būs tikai ieguvums.

Slēgti apavi

Vasarīgā +25 grādu temperatūrā patīkamāk ir strādāt basām kājām vai pludmales čībās, taču tādā gadījumā jūs spēlējaties ar uguni. Rotējošais trimmera asmens nav rotaļlieta, un, tam saskaroties ar kāju pirkstgaliem, var rasties nopietnas traumas. Šādā gadījumā nepasargās arī parastas čības vai gumijas zābaki, taču vismaz aizsargās pret lidojošiem akmeņiem un trimmera auklas gabaliem. Būtu ieteicams izmantot speciālus aizsargapavus ar metālisku purngalu, kuri spēj pasargāt no nopietnām traumām.

Cimdi

Cimdi ir tikpat būtiska darba apģērba sastāvdaļa, kas bieži tiek aizmirsta. Izmantojot cimdus, var pasargāt pirkstus no dažādām lidojošām daļiņām. Ieteicams izvēlēties cimdus ar speciālu pārklājumu, kas novērš slīdēšanu (anti-slip). Tie palīdzēs izvairīties no trimmera izslīdēšanas no rokām slīpā nogāzē vai grāvjmalā.

Apģērbs

Pļaujot zāli ar trimmeri, ieteicams nevilkt īsas bikses vai krekliņus ar īsām piedurknēm. Vienmēr būtu jāvelk krekls vai jaka ar garām piedurknēm un garās bikses. Parastas džinsu bikses pietiekami aizsargās no lidojošiem trimmera auklas gabaliem un nelieliem akmeņiem.

Ievēro!

Ja zāle tiek pļauta akmeņainā vietā, ieteicams neizmantot trīszobu asmeni vai krūmgrieža ripu. Saskaroties ar akmeņiem, asmeņi ātri kļūst truli, turklāt pastāv liels risks izsist lidojošu akmens šķembu.

Strādājot ar trimmeri, nevajadzētu sniegties tālu. Tā vietā labāk paspert soli uz priekšu.

Nevajadzētu paša spēkiem mēģināt remontēt salūzušus griezējinstrumentus.Tie griežas ar ļoti lielu ātrumu, un katrs jauns "izgudrojums" var kļūt liktenīgs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!