Vāc parakstus, lai aizliegtu smēķēt pie atvērta loga daudzdzīvokļu mājās
Foto: Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai aizliegtu smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos pie atvērtiem logiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iniciatīvas autors Dmitrijs Stepanovs uzskata, ka smēķēšana daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir problēma, jo īpaši kaimiņi, kas smēķē un rada problēmas citiem iedzīvotājiem. Kā skaidro Stepanovs, tabakas dūmi iekļūst blakus esošajos dzīvokļos un apdraud to iemītnieku veselību (tajā skaitā grūtnieces un ģimenes ar bērniem).

"Diemžēl atrast kopīgu valodu ar kaimiņu-smēķētāju ne vienmēr izdodas, tāpēc atliek vien vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Prakse liecina, ka likumos ir nepilnības, kas ļauj smēķētājiem apiet smēķēšanas ierobežojumus un palikt nesodītiem," uzskata iniciatīvas autors. Viņš mudina piedāvāt grozīt likumdošanu, proti, lai daudzdzīvokļu mājās tiktu mainīta situācija par labu tieši nesmēķējošām ģimenēm.

Stepanovs piedāvā pilnveidot likumdošanu šādi – daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos pie atvērtiem ārējiem logiem būtu jāaizliedz smēķēt un jāparedz dzīvokļu īpašniekiem atbildība par smēķēšanas ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļu robežās, kā arī jāievieš progresīva sodu sistēma par atkārtotiem pārkāpumiem.

"Tava Māja" nesen pētīja – vai likums par smēķēšanas ierobežošanu tiešām darbojas. Cik bieži tiek sodīti tie, kas smēķē sava dzīvokļa robežās un kā likums darbojas praksē, lūko šajā rakstā.

Tags

Mājas drošība Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form