Zāliena kopšana, zaru apzāģēšana un balkona apzaļumošana – pirmo dārza darbu padomi
Foto: Shutterstock

Kolīdz termometra stabiņš iepriecina ar rādītājumiem, tā vien gribas mesties dārza darbos, taču zeme vēl nav tā sasilusi, lai varētu pievērsties stādīšanai, un līdz zaru plaukšanai arī vēl nedaudz jāpaciešas. Kuri ir tie dārza darbi, ko var jau darīt, un kādi noteikumi jāievēro to realizēšanā galvaspilsētas iedzīvotājiem, ''Tavs Dārzs'' pastāstīja Linda Rulle, dārzniece, arboriste un apsaimniekošanas uzņēmumu grupas ''Civinity'' apstādījumu nodaļas vadītāja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dārzniece atzīst, ka šis laiks starp pavasari un ziemu ir visai mānīgs, tāpēc ļoti grūti izvērtēt, ko var jau darīt dārzā un pagalmā pilsētas apstādījumos. Tomēr ir vismaz trīs dārza darbi, kuriem var jau pievērsties pavisam noteikti, un tā ir zāliena kopšana, zaru apgriešana kokiem un balkona apzaļumošana. Katrā pilsētā ir savi noteikumi, kas attiecas, piemēram, uz zaru izzāģēšanu un atļautā zāliena garuma ievērošanu, taču par to, kas jāzina Rīgas iemītniekiem, plašāk pastāstīja dārzniece Linda.

Zāliena kopšana

Zāliena kopšana, zaru apzāģēšana un balkona apzaļumošana – pirmo dārza darbu padomi
Foto: Shutterstock

Zāliens noteikti ir viena no pirmajām pieturvietām dārza darbu sarakstā. Tieši šis laiks ir kā radīts tam, lai domātu par piesēšanu. Ir trīs darbi, kas jāpaveic zāliena labā šajā sezonā, un tie ir – aerācija, mēslošana un piesēšana. Dārzniece stāsta, ka ir trīs veida zālieni – dekoratīvais, kas nav garāks par 5-7 cm, parastais, kas parasti aug līdz 15 cm, un dabīgā zāle, ko pļauj 1-2 reizes sezonā. No šiem trim zāliena veidiem dekoratīvais prasa visvairāk rūpes, jo jāuztur perfekts cirpums, bet arī ar parasto zālienu ir gana daudz darāmā – jāveic aerācija, jāravē un jāmēslo. Ja kopj dabīgo zāli, pēc pļaušanas jānovāc lieko.

Dārzniece skaidro, ka visos zāliena kopšanas gadījumos jāievēro zelta likums – vienā reizē nepļaut vairāk nekā vienu trešdaļu, citādi zālei pēc tam grūti augt. Svarīgi zālienu arī nepļaut karstā laikā, jo tad stiebri paši sevi aizēno, bet nopļaujot zāliens izdegs no saules.

Lielāks vai mazāks zāliena pleķītis, galvaspilsētas iedzīvotājiem ir arī jāievēro noteikumi, un Ministru kabineta noteikumi paredz, ka zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 cm, kas pēc dārznieces domām ir ļoti pārspīlēts ierobežojums, jo šāds garums jau vairāk pielīdzināms pļavai. Vairāk par noteikumiem, kas attiecas uz zāliena pļaušanu, lasi šeit.

Savukārt plašāk par zāliena kopšanu pavasarī vari lasīt šeit.

Tags

Apzaļumošana Balkons Dārza darbi Koki Zāliens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form