Kas darāms dārzā un pagalmā līdz 5. novembrim
Foto: Shutterstock

Dārza darbu sezona tuvojas izskaņai. Sedz to, kas sedzams, uzmana krājumus pagrabā. Ir īstais brīdis apgriezt un ieziemot vīnogas. Sāk ziedēt sniegrozes. Ko dārzos dara un citiem iesaka pieredzējuši dārznieki?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

29. līdz 30. oktobris – ziedu dienas

Stāda sīpolpuķes nākamajam pavasarim un vasarai. Var stādīt un pārstādīt arī ziemcietes un košumkrūmus, taču jānovērtē gan augu ziemotspēja, gan konkrētās vietas ziemas bardzība. Iespējams, drošāk stādus pierakt un piesegt līdz pavasarim. Norok dāliju gumus, gladiolas un citas sīpolpuķes, ja tas vēl nav izdarīts. Apgriež ziemcietes un rozes. Sagatavo segmateriālus augu piesegšanai.

31. oktobris – stādīšanai nelabvēlīga diena

Grābj lapas, izvāc no dārza nolūzušos zarus, novāc nevietā augošus kokus un krūmus. Apstrādā zemi nezāļainos laukos. Iztīra un sakārto siltumnīcas.

1. līdz 3. novembris – augļu dienas

Sagatavo ziemai jaunos augļukokus, ap stumbriem un sakņu kakliem aptin aizsarglentes pret grauzējiem. Var kociņu stumbrus apstrādāt ar kaļķojamo materiālu. Ja iegādāti stādi un vieta sagatavota, stāda augļukokus. Mazāk ziemcietīgo sugu un šķirņu stādus pierok līdz pavasarim. Sakārto ievāktās sēklas un noliek drošā vietā. Vāra ievārījumus, spiež sulas, konservē ievāktos augļus un dārzeņus.

4. līdz 5. novembris – sakņu dienas

Apstrādā zemi. Stāda ziemas ķiplokus, sīpolus, pavasara sīpolpuķes. Klāj mulču uz aveņu stādījumiem, vīnogulājiem, vēlu stādītu ziemciešu dobēm un sīpolpuķu stādījumiem.

Tags

Dārza darbi Dārza darbu kalendārs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form