Foto: Krāsu eksplozija LU Botāniskā dārza dāliju dobēs
Foto: Publicitātes foto

Līdz ar pirmajām rudens vēsmām, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sācies krāšņo dāliju ziedēšanas laiks. Notikumam par godu LU Botāniskajā dārzā rīko pasākumu "Pazudis dāliju kupenās", kura laikā būs iespējams saņemt konsultācijas par dāliju kopšanu, kā arī iepazīt botānisko dārzu ekskursijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ik gadu augustā spilgtāk par visiem ziedētājiem iemirdzas košo dāliju stādījumi. Mūsdienās dālijas ir ļoti plaši kultivēti ziedaugi, tādēļ to šķirņu skaits daudzkārt ir pārsniedzis sugu skaitu – mūsdienās oficiāli reģistrēti vairāk nekā 57 tūkstoši dažādu dāliju kultivāru, kamēr savvaļas sugu skaits ir vien nedaudz vairāk nekā 35 sugas, stāsta LU Botāniskā dārza sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Engere.

Mazi, apaļi, lieli, staraini un lāsumaini ziedi spilgtās, tīrās krāsās un niansētos pustoņos priecē ar savu daudzveidību un bagātību. LU Botāniskā dārza kolekcijā ir aptuveni 300 dažādu nosaukumu dālijas, no kurām ekspozīcijā ir skatāmas 250 krāšņi ziedošas šķirnes un arī trīs sugas.

Šo kolekciju sāka veidot pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigās. Tagad tajā ir pārstāvētas ne vien Latvijā, bet arī Eiropā, ASV, Kanādā, Japānā, Krievijā un citur selekcionētās šķirnes. Savvaļā dālijas ir sastopamas Centrālamerikā.

Dālija ir Meksikas nacionālais zieds. Eiropā dālijas kā krāšņumaugs ievestas tikai 18. gadsimta beigās. Pieņemts uzskatīt, ka pirmā dālija Eiropā uzziedējusi 1789. gadā Madrides Botāniskajā dārzā no gumiem, ko dārzam uzdāvināja Mehiko Botāniskais dārzs.

Izpazīsti dālijas

Par godu dāliju ziedēšanai LU Botāniskais dārzs ceturtdien, 31. augustā, pulksten 18 aicina uz īpašu notikumu – pasākumu "Pazudis dāliju kupenās".

Pasākuma pirmajā daļā notiks saruna ar LU Botāniskā dārza ilggadējo dāliju kopšanas speciālisti Inesi Mellaci, bet otrajā daļā gida pavadībā pasākuma apmeklētāji dosies nesteidzīgā pastaigā, lai iepazītu botāniskā dārza glabātos dabas dārgumus un izbaudītu neaprakstāmo vasaras nogales vakaru krāsu un smaržu bagātību. Dalības maksa pasākumā 1 personai: divi eiro papildus ieejas biļetes cenai. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tādēļ iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Plašāka informācija un pieteikšanās, rakstot uz agnese.reke@lu.lv vai zvanot uz 67450860 (Agnese).

Tags

Botāniskais dārzs Dālijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form